АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
3
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА

МК СЦЕНА
Ова не се пропушта: Игор и Жаре се јавуваа во полиција
Сигурно малкумина од вас знаат дека Игор Џамбазов не поседува никаков документ за лична идентификација, а уште помалку би очекувале во сред емисија да се јави во полициска станица... Е сега, зошто се јавува таму ќе дознаеме оваа сабота во точно 19 и 15 часот.
 

ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
„Фчерашни новости“ само оваа недела во нов термин
Како да ги намалите сметките за електрична енергија и зошто прекинаа реконструкциите на некои улици?
09.12.2016, 09:37

МК СЦЕНА
Фчерашни новости епизода бр 3: Неопределени, определете се!
Излези и гласај! Мрдни го газот! - ова е пораката што лидерот на Партијата на неопределените, Климе Охридски, фчера им ја упати на сите гледачи на „Фчерашни новости“.
06.12.2016, 09:41

МК СЦЕНА
Урнебесно: Политичарите читаат твитови во „Еден на Еден“
Покрај читањето твитови, нешто што се случува прв пат кај нас, во последната епизода кај Жаре можевте да ја погледнете и новата врвна рап-битка помеѓу Никола Груевски и Зоран Заев која сигурно и овој пат нема да ве остави рамнодушни!
05.12.2016, 10:35

МК СЦЕНА
Инспиративниот диџеј UNER вечерва ќе „тресе“ во Епицентар
UNER денеска ќе настапи во новиот, а за многу кратко и најатрактивен ноќен клуб Епицентар.
03.12.2016, 12:10

МК СЦЕНА
Историска емисија – Политичарите читаат твитови напишани за нив!
Внимание! Оваа сабота следува епизода од најгледаното македонско ток-шоу кое не смеете да ја пропуштите.
02.12.2016, 10:41

ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
Фчерашни новости повторно на терен: Продолжува кампањата на Партијата на неопределените
„Фчерашни новости“ продолжува да ја следи кампањата на Партијата на неопределените. Го претставуваме нивниот нов спот, а на терен сме заедно со лидерот на партијата Климе Охридски, кој фчера оствари неколку средби со граѓаните.
02.12.2016, 10:26

МК СЦЕНА
Слушнете ја новата песна на Нокаут „НОЕМВРИ”!
Можеби сивилото и маглите не ни дозволија да уживаме во сите бои на ноември, но тука се НОКАУТ да ви разбудат нови емоции за тој месец. Тука се да раскажат приказна за еден посебен ноември, која сигурно ќе ви оживее сеќавања за некој друг, само вам посебен месец од животот.
29.11.2016, 16:33

ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
Фчерашни Новости ви го пренесува митингот на „Партијата на Неопределените“
„Фчерашни новости“ ексклузивно го пренесуваше митингот на најголемата партија во Македонија, а во втората епизода со нас повторно беше Климе Охридски, лидерот на Неопределените.
29.11.2016, 09:42

МК СЦЕНА
Еден на Еден: Весна Бејби ги раскажа најинтимните детали од борбата со депресијата
Минатата сабота на Телма имавте можност да ја погледнете новата епизода од најпопуларното ток-шоу во земјава, „Еден на Еден“.
28.11.2016, 10:25

ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
„Фчерашни новости“ ексклузивно ве носи на митингот на најголемата политичка партија во Македонија – Партијата на неопределените!
Следува уште една одлична епизода на нашите пародични вести. Во неа гледајте ја и првата дебата во студиото на „Фчерашни новости“ со тема „Урбана VS неурбана мафија“ заедно со Мартин Најтинајн и двајца специјални гости.
25.11.2016, 16:44

МК СЦЕНА
Весна Бејби во Еден на Еден: Прашував зар има полошо од ова што ми се случи?
Оваа сабота следува уште едно одлично издание на најгледаното ток-шоу во земјава, „Еден на Еден“.
25.11.2016, 10:04

МК СЦЕНА
МАРС 2016: Прогласени најпопуларните радиски хитови за годинава
И покрај неизвесната стуација на македонската музичка сцена, вчеравечер на сцената на Македонската опера и балет се одржа деветото издание на Македонскиот радиски фестивал – МАРС 2016.
22.11.2016, 13:00

ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
Во најновата епизода, покрај новите ликови, гостуваат и двајца лидери на големи политички партии
Мартин Најтинајн, Кузман Статива, Слободанка Лешник се само дел од многуте нови ликови со кои ќе се дружиме во втората сезона на „Фчерашни новости“. Тие свое деби имаа во првата епизода на хумористичната серија, која премиерно беше прикажана оваа недела на телевизија „Телма“.
22.11.2016, 11:04

МК СЦЕНА
Подготвени?! Диџеј Зоки Бејбе и АРКИ од Солун во среда ќе го отворат клубот Епицентар
Оваа среда, 23-ти ноември во Скопје ќе се случи долго очекуваното отворање на новиот клуб за електронска музика Епицентар, сместен во центарот на градот на булевар Климент Охридски бр.60а.
21.11.2016, 15:49

MК СЦЕНА
Жељко Јоксимовиќ во Еден на Еден: Ќе ги тужам сите што ја украдоа Лане Моје!
Во саботата имавме прилика да уживаме во втората епизода од осмата сезона на најгледаното ток-шоу во земјава, „Еден на Еден“. Гостин беше можеби најпознатиот пејач во регионот, српската мега-ѕвезда Жељко Јоксимовиќ.
21.11.2016, 10:13

МК СЦЕНА
Еден на Еден: Жељко Јоксимовиќ открива приватни детали за Тоше, сопругата и многу повеќе
Во стандардното време од 19:15 часот на телевизија Телма, оваа сабота ќе ја гледате втората епизода од најпопуларното ток-шоу „Еден на Еден“. Овој пат Жаре го угости еден од најпознатите пејачи на овие простори, мега-ѕвездата Жељко Јоксимовиќ.
18.11.2016, 10:03

МК СЦЕНА
Деколте коешто тешко ќе го заборавите: Ќерката на Хелена Роза порасна во ултра жешка убавица...
Убавата Кјара, ќерката на поранешната водителка Хелена Роза, наполни 18 години и мора да признаеме дека таа пораснала во вистинска убавица.
14.11.2016, 17:21

МК СЦЕНА
Марихуана, жени, кариера - Бора Чорба во првата „Еден на Еден“
Во саботата уживавте во премиерата на новата сезона од најпопуларната ток-шоу емисија во Македонија, „Еден на Еден“.
14.11.2016, 09:59

1 НА 1
Почнува Еден на Еден сезона 8! Вистински легенди оваа сабота
На големо задоволство на публиката пред малите екрани, оваа сабота во 19:15 часот на телевизија Телма се враќа најпопуларното македонско ток-шоу, „Еден на Eден“.
11.11.2016, 09:53

МК СЦЕНА
Ултра жешко... Ако имате проблеми со притисокот, новото видео на Елена Велевска дефинитивно не е за вас!
Елена Велевска по којзнае кој пат потврдува дека е една од најжешките и најзгодните пејачки на нашата естрада...
07.11.2016, 18:07

МК СЦЕНА
Подгответе се за ураганот „HEIDI“, ветува луда журка утре во МКЦ
“WIN MUSIC FREEDOM” по одличната градска забава со Miss Kittin, Solomun Hosh и Pan Pot има чест да ви ја претстави ураганот HEIDI, жената која во последната декада стигна до висока позиција, всушност лидер во презентација на најквалитетна андерграунд хаус и техно музика.
04.11.2016, 16:40

ПЛАТЕН ПР ТЕКСТ
Ексклузивна викенд програма на „Diamond Exclusive Club“
Овој викенд епицентарот на културно-уметничкиот и забавен живот се сели во Источна Македонија, поточно во Радовиш.
13.10.2016, 16:42

СКОПЈЕ
Утре во 18:30 Нокаут со концерт за 4-от роденден на Скопје Сити Мол
Омилениот бенд на македонската публика “Нокаут“ ќе го движи ритамот на градот кон платото пред Скопје Сити Мол во сабота на 1-ви октомври, по повод 4-от роденден на шопинг центарот.
30.09.2016, 09:47

КУЛТИВАТОР ФЕСТИВАЛ
Илија Аргировски - Шале: Скопје и оваа година ќе се култивира од 03 - 06 октомври!
Веќе втора година по ред, од 03 - 06 октомври во Скопје ќе се одржи Култиватор, концептуален фестивал кој ќе се одржи на три локации, добро познатите скопски локали, Кино Карпош, Бистро барот Барбакан и ноќниот клуб Минус Еден.
27.09.2016, 13:36

МК СЦЕНА
Пејачката Симона го закочи сообраќајот во центарот на градот
Во кратка розова сукњичка нашата пејачка Симона Попоска или нагалено како што милуваат да ја нарекуваат (МонБонБон), го закочи целиот сообраќај во центарот на градот.
27.09.2016, 10:45

МК СЦЕНА
Сопругата на Перо Антиќ руши стереотипи: Ружица објавила фотографија на која го дои својот син
Во време кога повеќето мајки од овие простори се срамат да дојат во јавност, сопругата на Перо Антиќ, Ружица, решила да го нормализира трендот наречен "брелфи".
15.09.2016, 15:51

МК СЦЕНА
Три нови изведби на независната театарска претстава „Да го поздравиш и да ми го бациш“
Ви најавуваме три нови изведби на независната театарска претстава „Да го поздравиш и да ми го бациш“, на 3-ти, 4-ти и 5-ти септември, во Џебното кино на МКЦ, со почеток во 21 часот.
03.09.2016, 13:43

СЕВЕ ВО БЕРОВО
Севе во Берово: Над 30.000 лица уживале во нејзиниот глас и стас
Балканската музичка звезда Северина направила вистински спектакал во Берово каде нејзиниот настап бил во рамки на Етно плоштад фестивалот.
29.08.2016, 15:11

МК СЦЕНА
Со бендот „Биг бенд“ отворен џез викендот во Прилеп
Во трите дена до утревечер, на летната сцена од Центарот за култура „Марко Цепенков“ ќе настапат 10 оркестри со 40- ина врвни џез- музичари од Македонија и од Грција, Хрватска, Србија.
26.08.2016, 13:10

МК СЦЕНА
Димитар ја запроси Сара, пејачката кажа ДА
Далеку од очите на јавноста, далеку од очите на пријателите, пред неколку дена популарниот водител Димитар Атанасовски на една позната плажа во Грција ја запросил својата долгогодишна љубов, познатата пејачка Сара Мејс.
22.08.2016, 10:31

МАНИФЕСТАЦИИ
На Етно плоштад Берово, концерти на Северина, Нокаут, Фолтин
Источниот регион е во очекување на еден од најдобрите културни настани кој се случува летниот период, Етно плоштад Берово, на кој ќе настапат повеќе ансамбли, како и хрватската ѕвезда Северина, македонските бендови Фолтин и Нокаут и други изведувачи.
17.08.2016, 13:57

МАНИФЕСТАЦИИ
„Ареа“и „Ван Гог“ ѕвезди на петтиот рок-фестивал Џојфест во Крива Паланка
Уметничката екипа на фестивалот и општина Крива Паланка по петти пат го организираат фестивалот за алтернативна музика Џој фест, на кој годинава ќе настапат македонската група „Ареа“ и српскиот бенд „Ван Гог“.
16.08.2016, 14:08

МК СЦЕНА
Промоција: "Acoustic Division" - Без Тебе, нова лесна и летна песна!
"Acoustic Division" е нов Македонски акустичен Поп-Рок состав формиран на почетокот на 2015 година од страна на Бојан Галевски (гитара) и Коста Бинов (вокал), а во јуни истата година им се приклучува и Марио Кузев (кахон - ударни инструменти).
09.08.2016, 16:00

МК СЦЕНА
Со концерт на гитаристите Тања Стојановска и Михајло Стојанов почна Скопскиот летен ритам
Со концерт на гитаристите Тања Стојановска и Михајло Стојанов, синоќа на плоштадот „Мајка Тереза“, пред платото на МОБ, почна проектот „Скопски летен ритам“. На концертот присуствуваше и градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски.
06.08.2016, 15:23

СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ
Весна Петрушевска ја сподели првата заедничка фотографија со својата ќерка после кобниот настан и упати моќна порака до сите
После кобниот настан којшто го потресе семејството Петрушевски, Весна собра сили и сподели нова заедничка фотографија со својата ќерка, упатувајќи искрена и многу силна порака.
01.08.2016, 16:37

СКОПЈЕ
"Немам збор да ја опишам мојата болка и загуба" – Сузана Турунџиева го загуби саканиот
"Мислев деκа сеκогаш можам да најдам соодветен збоρ, сега не можам…" со оваа реченица познатата ТВ водителка, музичар и писателка, Сузана Турунџиева, на Фејсбук ја соопшти тажната вест за загубата на нејзиниот партнер Марјан.
29.07.2016, 10:42

МК СЦЕНА
Секси Симона во златно мини бикини
После промоцијата на летниот хит сингл “Не ни е крив никој друг”, конечно одмор и за неа...
28.07.2016, 12:19

МК СЦЕНА
Марјана го украде шоуто на прилепскиот "Пивофест": Мажите воодушевени од бујното деколте на водителката!
Марјана Станојковска оваа година по втор пат беше водителка на прилепскиот "Пивофест". Па така, исто како и минатата, и оваа година публиката си ги плакнеше очите со нејзините провокативни комбинации.
18.07.2016, 17:17

УЛТРА ЗГОДНИ МАКЕДОНКИ
Не, ова не е некоја холивудска ѕвезда, ова е нашата секси Елена во едно апсолутно жешко издание!
Елена Вукановска и женственоста и сексапилот одат во заеднички пакет. А таа со својот одличен изглед и најдобро ни го потврдува тоа.
12.07.2016, 12:06

ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
„Фчерашни новости“ се збогува со своите гледачи на само нивен и карактеристичен начин!
Заврши првата сезона на хумористично-сатиричната емисија „Фчерашни новости“. Во последната 12 епизода, екипата која со ги собра симпатиите на публиката во овие три месеци, се збогува со своите гледачи на само нивен и карактеристичен начин.
12.07.2016, 11:12

ЈУТЈУБ
"Секси Марса" на хумористичен начин ја оживува "МС СМС"
"МС СМС", емисијата која беше дел од секојдневието на една генерација на млади луѓе, сега е оживеана на ЈуТјуб каналот на Филип од Тафталиџе.
08.07.2016, 19:28

МК СЦЕНА
Скандалозно: Јована ги извади купачите! Спиро Енергија ги откри трите правила на Универзумот!
Следува нова епизода на „Фчерашни новости“, во недела во 19:10 на телевизија "Телма".
08.07.2016, 12:48

МК СЦЕНА
Ексклузивно гостување на Љубчо Георгиевски во "Фчерашни новости"
Гостин каков што секој може да посака! Љубчо Георгиевски во студиото на „Фчерашни новости“ го пофали кафето, домаќините и емисијата.
06.07.2016, 09:47

МК СЦЕНА
Јас сум Љубчо Георгиевски, а вие ќе гледате "Фчерашни новости"
Ексклузивно гостување на Љубчо Георгиевски во новата епизода на "Фчерашни новости". Единаесеттото по ред издание на хумористичната емисија ветува дека ќе биде едно од најдобрите досега.
02.07.2016, 11:27

ПРЕТСТАВА
Премиерата на претставата "Да го поздравиш и да ми го бациш" закажана за утре
Ни претставува особено задоволство да ја најавиме премиерата на театарската претстава „Да го поздравиш и да ми го бациш“.
30.06.2016, 16:15

МК СЦЕНА
Зоки за Фчерашни Новости анализира како изгледа возењето во балканскиот Ролс Ројс - Југото
Кога ќе кликнеш наслов "Ќе се шокирате!" и навистина ќе се шокираш, кога ќе кликеш на "Ќе останете без зборови" и навистина ќе станеш нем – вакви случаи се почесто ги полнат болниците низ земјава, дознава "Фчерашни".
28.06.2016, 10:28

ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
„Фчерашни новости“ ви ја пренесува една од најспектакуларните акции на единицата за брзи интервенции на МВР
Во недела на телевизија „Телма“ во 19:10 часот нова епизода на „Фчерашни новости“. Во неа покрај омилените рубрики со Спиро Енергија и Симе Временски ви носиме и две ексклузивни приказни, една од спектакуларните акции на единицата за брзи интервенции на МВР и друга од болничките ходници низ земјава, каде се повеќе луѓе со различни дијагнози ги полнат амбулантите.
25.06.2016, 15:42

МК СЦЕНА
Дали знаете која е најзгодната македонска пејачка во бикини? Ние го имаме одговорот!
И покрај нејзиниот голем ангажман, таа секако пронаоѓа време и за малку одмор и релаксација. А летото е време и за малку фотографии во бикини!
22.06.2016, 17:03

ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
Погледнете како помина посетата на Духовден на гробот на Пржинскиот договор
Деветтата епизода на „Фчерашни новости“ несомнено беше една од најдобрите досега. На тоа сигурно придонесоа часовите по српски јазик, повторната средба на Блажо и на Ристо преку „Скајп“, како и Првите традиционални хаику средби.
21.06.2016, 10:21

ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
Последни дознајте како реагираат познавачите на законот за легализирањето на маслото од канабис
Во најновите „Фчерашни новости“ последни дознајте за тоа како Македонија го совлада речникот на Вук Караџиќ, како да убиете пајак според фенг-шуи и како реагираат познавачите на законот за легализирањето на маслото од канабис.
18.06.2016, 13:11

СЕЛЕБРИТИ
Ја паметите како девојка на Балотели, а денес изгледа подобро од било кога
Белгиската манекенка Фани Негуеша по подолго време повторно се појавила во јавноста и успеала да привлече внимание со своите облини.
16.06.2016, 18:53

ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
Со „лека ноќ“ Јована и Перо ја отворија и оваа нова епизода на „Фчерашни новости“
Во 8. по ред емисија последни ќе дознаете какви се резултатите од анкетата на ИРИ, ќе ви ја разрешиме дилемата се врати ли претседателот Иванов од историјата и ексклузивно ќе ве однесеме во светот на високите октани.
14.06.2016, 09:57

ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
Таен документ на МАНУ ја разјасни долгогодишната дилема на народот
Радикализацијата на протестите – шарените конечно го погодија срцето на Македонците. Генијалец заборавен од државата предвидува иднина.
12.06.2016, 10:24

СЦЕНА
Премиерата на „Соларис“ пред бројна публика на Виенскиот фестивал
Најновиот сценски проект на Македонскиот народен театар „Соларис“ синоќа премиерно беше изведен на главната сцена во комплексот MuseumsQuartiers (MQ) во исполнета сала со места за 820 гледачи. Публиката со внимание ја проследи тричасовната претстава која е специфична во режисерскиот пристап на Андриј Жолдак, нова во дизајнот и технички сложена. „Соларис“ е една од петте премиери на годинашниот фестивал „Виенер фествохен“ кој е и копродуцент со МНТ во овој проект.
11.06.2016, 12:27

НАСТАНИ
10 дена позитивни вибрации во Скопје, започнува Баскерфест
Од денеска, па сè до 19 јуни Скопје ќе биде домаќин на единаесеттиот по ред меѓународен уличен фестивал „Баскерфест“ 2016. Театарот под отворено небо ќе започне со своите претстави утре од 19 часот на Градскиот Плоштад „Македонија“.
10.06.2016, 13:58

МК СЦЕНА
"Прљаво на Балкан" - порачуваат Тони Зен и Сиги
Под контрола доби свое продолжение. Насловот е Прљаво на Балкан, најновото дело на Тони Зен и Сиги. Видео записот го работеше БМА Брадрс продукција, режисер е Мерт Аслани, а сценариото е дело на Тони и Мерт.
10.06.2016, 10:21

СКОПЈЕ
Нè напушти уште една легенда: Почина карикатуристот Дарко Марковиќ
По тешко и долго боледување во четвртокот вечерта во Скопје, почина Дарко Марковиќ познатиот македонски карикатурист, сатиричар, филмски режисер, автор на популарниот стрип со ликот Пецко.
10.06.2016, 10:06

ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
Придружете се на контрамерките кон Грција и слушнете ги советите на Зоран во Фенг ДУИ
Накратко, уживајте во новата епизода на сатирично-хумористичната емисија „Фчерашни новости“ која веќе седма недела во 19:10 ја собира публиката на Телма.
07.06.2016, 11:04

СЦЕНА
Општина Центар: Ќе има нов термин за настапот на Стив Аоки
Како што веќе јавноста е запознаена, заради лошите временски услови и невремето кое го зафати Скопје, настапот на Стив Аоки закажан за петокот вечерта мораше да биде откажан, но за истиот ќе биде закажан нов термин, соопштуваат од Општина Центар.
04.06.2016, 11:57

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Ѝ го украле мобилниот на Сораја: Избезумени се политичари, спортисти и бизнисмени
Наводно, мобилниот телефон на старлетата бил полн со разголени фотографии и инкриминирачки пораки.
СЕЛЕБРИТИ
Каква промена: Еве како изгледа денес Алекс од третото продолжение на филмот „Сам дома“
СЕЛЕБРИТИ
Погледнете како изгледа: За прв пат после нервниот слом Канје Вест се појави во јавноста
СЕЛЕБРИТИ
Која е Саманта во реалниот живот: Се мажела три пати, завела премиер, а на крајот останала сама
СЕЛЕБРИТИ
Запомнете го овој фустан затоа што ќе влезе во историјата

ВИДЕО ВЕСТИ

Ова не се пропушта: Игор и Жаре се јавуваа во полиција
Сигурно малкумина од вас знаат дека Игор Џамбазов не поседува никаков документ за лична идентификација, а уште помалку би очекувале во сред емисија да се јави во полициска станица... Е сега, зошто се јавува таму ќе дознаеме оваа сабота во точно 19 и 15 часот.
ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
„Фчерашни новости“ само оваа недела во нов термин
МК СЦЕНА
Фчерашни новости епизода бр 3: Неопределени, определете се!
СЕЛЕБРИТИ
Што ѝ се случило? Лејди Гага го изменила личниот опис со пластични операции...

ФОТО  
Ре-креирање на познати селебрити инстаграм фотографии

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
СЕЛЕБРИТИ
Пороците пресудиле: На повидок е најскапиот и највалканиот развод во Холивуд?
СЕЛЕБРИТИ
Ја сакале Сталоне, Шварценегер и Шон Пен: Некогаш најубавата жена на светот - денес изгледа непрепознатливо
СКАНДАЛ
Ѝ го украле мобилниот на Сораја: Избезумени се политичари, спортисти и бизнисмени
СЕЛЕБРИТИ
Мел Би: „Јас сум единствената од „Спајс грлс“ со која Роби Вилијамс немал секс”
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2016 Контакт    Маркетинг   Импресум