АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА

ФИЛМ
Сексот во тројка го воодушеви Кан: Во новиот филм на Гаспар Ное биле ангажирани и порно актери
Филмот зборува за распаѓањето на врската измеѓу Марфи, Американец во Париз и уметничката Електра, откако одлучиле во кревет да донесат уште една личност.
 

МОЖЕБИ ПРЕТЕРАЛЕ
Поради бруталните сцени на силување, гледачите се откажуваат од серијата 'Game Of Thrones'
Шокираните обожаватели на една од најпопуларните серии на сите времиња 'Game Of Thrones' ги преплавија социјалните мрежи со негативни коментари.
21.05.2015, 23:53

ФИЛМ
Погледнете го трејлерот за новиот македонски трилер - "Три дена во септември"
Скопје Филм Студио во копродукција на Икон Студио од Косово го објави трејлерот за психолошкиот трилер "Три дена во септември", филм кој ни дава вовед во студијата на два карактери кои што преку меѓусебниот однос ги разоткриваат своите тајни и трауми. Ова е дебитантски игран филм на младиот режисер Даријан Пејовски.
19.05.2015, 16:22

ФИЛМ
"4 дена со Милчо Манчевски"
Филмскиот свет ја призна Македонија! Милчо Манчевски – "маестрото од Македонија" се искачи на пиедесталот на светската филмска уметност, освојувајќи го златниот лав во Венеција со филмот "Пред дождот". Оттогаш, тоа "злато" е дел од светската филмска антологија.
04.05.2015, 13:20

ФИЛМ
Еве ви го и првиот поглед кон новата автомобилска бркотница на Џејмс Бонд
"Spectre" ќе се појави во киносалите на 6-ти ноември
04.05.2015, 10:11

ФИЛМ
Педесет нијанси – Дали сте подготвени за нешто помрачно?
До месец февруари, 2017-тата година, и премиерата на филмот "Педесет нијанси – Помрачно" остануваат речиси две години, но обожавателите на оваа франшиза уште сега можат да ја почувствуват атмосферата на ова остварување благодарение на новиот тизер.
01.05.2015, 23:06

ПОПУЛАРНИ СЕРИИ
Шок: "Убиен" омилениот лик од "Вовед во анатомија"!
Ако ја следите серијата "Вовед во анатомија", но сè уште не успеавте да ја погледнете најновата епизода, токму во овој момент би требало и да престанете да го читате овој текст.
24.04.2015, 12:45

ФИЛМ
Игра на тронови: Секс сцените кои направија револуција во ТВ историјата!
Серијата "Игра на тронови" донесе вистинска револуција на малите ТВ екрани, но и во поглед на голотијата на телевизија. Одвоивме неколку сцени кои вреди да се погледнат пак. И пак. Мало предупредување: СОДРЖИНАТА Е НАМЕНЕТА САМО ЗА ВОЗРАСНИ ЛИЦА!
20.04.2015, 13:06

ФИЛМ
Објавен трејлерот за филмот: "Batman vs Superman: Dawn of Justice"
Главните улоги во филмот ќе ги толкуваат Бен Афлек, кој го игра Бетмен, додека Хенри Кавел повторно ќе се најде во улогата на Супермен.
18.04.2015, 13:27

ФИЛМ
Зад "сцената": Погледнете како се направени највозбудливите моменти од новиот "Furious 7"
Франшизата Брзи и Бесни си го прави своето и самото споменување на насловот, а да не зборуваме и за цифрите кои одат и над 2.5 милијарди долари, и бројните акробации кои буквално им пркосат на законите на физиката и логиката!
03.04.2015, 10:46

"RUN ALL NIGHT"
Лијам Нисон се враќа во акција која ќе ве остави без здив!
„Run All Night” е новиот акционен филм со Лијам Нисон во една од главните улоги, чија режија ја потпишува Жан Сера, новата надеж на акционите филмови.
01.04.2015, 15:43

ФИЛМ
ФХ3Х во брзи и бесни
Македонското студио за анимација и пост продукција ФХ3Х беше дел од екипата на MPC Bungalore и работеше на ефектите на "Furious 7" кој во Македонија ќе биде проследен на 02 април, еден ден пред светската премиера.
25.03.2015, 14:27

ФИЛМ
Засилување во серијата „True Detective”: Ангажирале две порно актерки
Амиа Мајли и Пета Џенсен веќе наводно ги снимиле сцените со оргии со уште десет голи луѓе. Иронично е тоа што само тие две во текот на снимањето на „дивите“ сцени не биле голи.
21.03.2015, 16:29

ФИЛМ
Топ листа: Ова се моментално најгледаните филмови на светот!
Акциониот филм "Chappie" е на тронот, а зад него се комедиите "Focus" и "The Second Best Exotic Marigold Hotel".
20.03.2015, 11:56

ЛОНДОН
Ја гледате ли грешката на оваа фотографија?: "BBC" направиле пропуст
Имено, за време на емитувањето на овој популарен римејк од 70-тите, гледачите веднаш забележале грешки во одредени сцени.
12.03.2015, 10:55

ФИЛМ
Сашко Коцев и Тони Михајловски дел од одличната актерска екипа на филмот "Ќе бидеме светски прваци"
Од продуцентите на српската филмска и телевизиска сага "Монтевидео", фирмата "Интермедиа Нетворк" (Intermedia Network), ни доаѓа уште една вистинита спортска приказна која е посветена на кошарката.
10.03.2015, 12:30

МАКЕДОНИЈА
Три епизоди од "12 Monkeys" снимени во Македонија
Три епизоди од серијата "12 Monkeys" се снимени во Македонија, и тоа се случува за прв пат по 20 години по снимањето на Peacemaker, во Македонија да снима странска продукција.
02.03.2015, 15:52

ОСКАРИ
Доделување на Оскари 2015: Еве кој си замина дома со златната статуетка
Најисчекуваната филмска ноќ во годината донесе доста изненадувања, а за филм на годината беше прогласен „Birdman” во кој свој голем камбек имаше актерот Мајкл Китон.
23.02.2015, 10:16

ФИЛМ
Конечно екранизација: Една од најпопуларните видео игри во светот, од следната година во кино салите
Долго очекуваната екранизација на познатата видео игра "Assasin's Creed", следната година ќе се појави во кино салите ширум светот.
17.02.2015, 16:02

ФИЛМ
Џулија не била ни во потесен избор: Овие актерки одбиле да бидат "Pretty Woman"
И покрај тоа што многу придонела за нејзината светска слава, улогата на Вивиен во хит филмот "Pretty Woman" не требала да ѝ припадне на Џулија Робертс.
16.02.2015, 10:25

ФИЛМ
Кога камерите ќе се исклучат: Вака навистина изгледа Холивуд!
Ова е индустрија чија што вредност се изразува во милиони долари, меѓутоа пред филмот да се појави во кино салите, потребно е вложување на многу труд и работа, секако, покрај големите парични средства.
12.02.2015, 12:54

КНИГА | ФИЛМ
Зошто баш "50 нијанси" и зошто баш на сивата боја?!
Книгата стана светски хит, луѓето нетрпеливо ги одборјуваат деновите до премиерата на филмот, а веројатно нема човек кој не знае за што станува збор во овој “порно свет за мајки”, но сте размислувале ли за насловот – зошто баш “Педесет нијанси на сиво”?!
10.02.2015, 15:34

ФИЛМ
Оригиналот или римејкот: Дали е ова најдобро одглумениот оргазам?
Актерката Кира Најтли одлучила да направи римејк на култната сцена од филмот „When Harry Met Sally“.
05.02.2015, 21:15

ФИЛМ
Најмногу секс досега: Во филмот „50 нијанси на сиво” има рекорден број на еротски сцени
Екипата на филмот вешто одржува тензија, така што секоја недела обелоденува некои елементи од „најжешките сцени“, кои без сомнеж предизвикаа актуелна треска за картите за кино кои се во предпродажба.
03.02.2015, 19:42

ФИЛМ
ФХ3Х дел од ефектите на новиот филм на Ваховски "Јупитер се качува на тронот"
Македонската компанија за анимација и визуелни ефекти ФХ3Х како долгогодишен соработник со Method Studio,учествуваше на визуелните ефекти на најновиот Sci-Fi спектакл на Енди и Лара Ваховски, "Jupiter Ascending".
02.02.2015, 12:51

ФИЛМ
Кога неважните "фаци" ќе надвладеат! Овие статисти ги засениле главните актери
Правилата за статистите се прилично едноставни. Сè што е потребно е да стојат во позадина и да прават што ќе им се каже. Меѓутоа, од време на време се појавува и некој кој сака да ги засени главните актери, а овие статисти успеале да "истрајат" во своите "точки" и по монтажата.
30.01.2015, 15:09

ФИЛМ
Неверојатни факти кои не сте ги знаеле за „Титаник”
Сите барем еднаш сме го гледале филмот „Титаник“, но дали знаевте кој требало да го игра главните улоги, наместо Леонардо Дикаприо и Кејт Винслет? Прочитајте ги следните факти кои можеби не сте ги знаеле за филмот кој освои 11 Оскари.
28.01.2015, 17:27

ХОРОР ФИЛМ
Дали после ова ќе продолжите да користите Skype?
Го користите ли често Skype? Уживате во дружење со онлајн пријатели? После ова можеби ќе се запрашате со кого всушност комуницирате.
16.01.2015, 19:54

ОСКАРИ
Возбудата е во воздухот - кој ќе добие најмногу номинации?
Шпекулациите започнаа, а номинациите дополнително ќе ја загреат атмосферата - се ближат Оскарите! Следете ја со нас во живо објавата на номинациите!
15.01.2015, 11:26

ФИЛМ
Сега е навистина крај? Сталоне на 70 години ќе снима ново продолжение на "Рамбо"
Фановите на филмовите за воениот ветеран сигурно ќе се израдуваат, бидејќи Силвестер Сталоне го потврдил враќањето на "Рамбо" во уште една акциона авантура.
05.01.2015, 14:29

ФИЛМ
2015. е тука: Што предвиде филмот "Враќање во иднината" за оваа годинa?!
Сите се сеќаваме на филмот "Враќање во иднината 2", а иако тогаш делувала далеку, 2015. година сега е тука, па да видиме што било предвидено во филмот, а сè уште не се остварило.
02.01.2015, 18:15

ФИЛМ
Сите го гледаат атентатот на Ким Јонг Ун: За 3 дена - 4,8 милиони прегледи!
"И покрај ограничениот број на кино сали - се прикажува во помалку од 10 проценти од предвидените, заработивме повеќе од милион долари во првиот ден на прикажување"
29.12.2014, 13:20

ФИЛМ
Сте гледале, но не сте виделе: Сцени кои не ги забележал никој во "Сам дома"
Ова сигурно е еден од филмовите што можете да ги гледате по 100 пати.
26.12.2014, 11:01

ФИЛМ
Холивудската дива е непрепознатлива во новиот филм: Знаете ли за кого станува збор?
Најпознатите бајки на браќата Грим ќе можете да ги гледате во единственото филмско доживување во остварувањето „Into The Woods”. А во улога на злобната вештерка ќе се најде една од најголемите холивудски диви – актерката Мерил Стрип.
24.12.2014, 20:36

ФИЛМ
"Убиството" на Ким Јонг Ун: Поради оваа сцена Северна Кореја и се заканува на Америка!
По заканата на Северна Кореја, сите кино сали во Америка одбиле да го прикажуваат филмот "The Interview", па почетокот на дистрибуцијата бил одложен за неодредено време.
18.12.2014, 20:30

ПРЕМИЕРА
Заканите ги сфаќаат сериозно: Откажана премиерата на комедијата за убиството на Ким Јонг Ун
Њујоршката премиера на филмот "Interview", комедијата на "Sony Pictures" за убиството на севернокорејскиот претседател Ким Јонг Ун, била откажана по заканите на една хакерска група.
17.12.2014, 14:51

ФИЛМ
Феномен кој ги залуде жените: Ослободете се, покажете ги брадавиците! (+18)
Дали сте слушнале за филмот „Free the Nipple”? Е па, многу „обични“ жени се вклучија во таа акција и направија вистинска револуција!
16.12.2014, 18:01

ФИЛМ
Пристигна петокот: Подгответе се за филмски викенд маратон!
Полека ги одбројуваме последните работни часови за оваа недела и сигурно сите размислувате како да го поминете претстојниот викенд, како да уживате во слободното време...
12.12.2014, 14:50

ТВ СЕРИИ
Серии кои ги сакавме, а потоа едноставно ги „уништија“
Телевизиските серии се како љубовна врска. Почнуваат одлично, возбудено исчекуваме што ќе се случи следно, а потоа се` тргнува наопаку и восхитувањето спласнува. Што и да се случи, понекогаш ТВ сериите едноставно не успеваат да задржат одреден квалитет и го губат интересот на публиката.
09.12.2014, 19:56

ФИЛМСКИ ВИКЕНД МАРАТОН
Урнебесно: Ужасни шефови и уште пострашни вработени
Полека ги одбројуваме последните работни часови за оваа недела и сигурно сите размислувате како да го поминете претстојниот викенд, како да уживате во слободното време...
05.12.2014, 12:53

ВРАЌАЊЕ
Рече дека "ќе се врати" и го одржа ветувањето
Петтото продолжение на култниот филм "Terminator" во кој главната улога ја толкува Арнолд Шварценегер, конечно доби свој трејлер.
04.12.2014, 11:55

ФИЛМ
Овој филм е прогласен за најстрашниот хорор за оваа година
Режисерката Џенифер Кент подготвила вистинско филмско уживање за сите оние кои се љубители на страшни филмови. Нејзиниот филм „The Babadook“ ќе ве преплаши со класично чудовиште, но и ќе ви понуди бројни изненадувања.
01.12.2014, 17:36

ФИЛМ
Празник за фановите: Објавен трејлер за филмот кој со нетрпение се исчекува
Првиот исечок од еден од најисчекуваните филмови за годината која што ни следи пред само неколку часа му бил претставен на светот.
29.11.2014, 09:19

ФИЛМСКИ ВИКЕНД
Најсексапилните за 2014 година повторно во филмскиот хит кој го освои светот
Полека ги одбројуваме последните работни часови за оваа недела и сигурно сите размислувате како да го поминете претстојниот викенд, како да уживате во слободното време...
28.11.2014, 15:28

СКОПЈЕ
Фестивал на документарни филмови - "Design on Film"
Од 28 до 30 ноември во Кинотека и Concept37 за прв пат ќе се одржи тридневен фестивал "Design on Film", на кој ќе бидат организирани 9 филмски проекции, 3 предавања и преглед на портфолија од областа на уметноста, дизајнот, фотографијата, архитектурата, културата и урбаното живеење.
25.11.2014, 15:36

КУЛТУРА
"Design on Film" - Нов фестивал на документарни филмови
Од 28 до 30 ноември во Кинотека и "Concept 37" за прв пат ќе се одржи тридневен фестивал "Design on Film", на кој ќе бидат организирани 9 филмски проекции, 3 предавања и преглед на портфолија од областа на уметноста, дизајнот, фотографијата, архитектурата, културата и урбаното живеење.
21.11.2014, 16:52

ФИЛМСКИ ВИКЕНД
Се вратија по цели две децении и, очекувано, го освоија светот!
Полека ги одбројуваме последните работни часови за оваа недела и сигурно сите размислувате како да го поминете претстојниот викенд, како да уживате во слободното време...
21.11.2014, 14:45

ФИЛМСКИ ЈУНАК
Се сеќавате на Малечкиот Стујарт? Погледнете како малечкиот од филмот изгледа денес!
Со оглед на тоа што речиси целиот нивен живот поминува пред камерите и на црвениот тепих, секогаш е интересно да се види како од мали и срамежливи деца прераснуваат во холивудски заводници.
20.11.2014, 12:24

ФИЛМСКИ МАРАТОН
Одлучивте ли кој филм ќе го гледате викендов?!
Со оглед на тоа што полека ги одбројуваме последните работни часови за оваа недела, сигурно сите размислувате како да го поминете претстојниот викенд и на кој начин да уживате во слободното време...
14.11.2014, 14:53

ФИЛМ
Пристигна долго очекуваниот трејлер за секс авантурата која го освои светот
Лудилото наречено “Fifty Shades of Grey”или “Педесет нијанси на сиво”, очигледно не губи на интензитет, туку напротив, фановите се уште понетрпеливи пред големата премиера на истоимениот филм, создаден врз основа на планетарно познатиот роман.
14.11.2014, 11:11

ФИЛМ
Конечно: Пристигнуваат „Глупавиот и поглупавиот 2“!
Ретко кога се случува оригиналната авторска и актерска екипа да се собере повторно после 20 години по филмот кој влегол во историјата и да сними уште еден еднакво генијален филм.
12.11.2014, 20:00

МОСКВА
Состанок во Москва: Контроверзниот режисер и Едвард Сноуден ќе снимаат заеднички филм!
Станува збор за екранизација на психолошко-политичкиот трилер на Сноуден, "Time of the Octopus".
06.11.2014, 17:10

ФИЛМ
Подгответе се за лудило: Пристигна првиот трејлер за "Minions"
Откако малите жолти суштества воодушевија милиони дечиња ширум светот во анимираниот филм "Despicable Me" и сите негови продолженија, беше јасно дека тие заслужуваат свој цртан филм.
04.11.2014, 12:27

ФИЛМ
Невозможна мисија: Том Круз сам ја извел најопасната сцена: Висел од крилата на авион во движење!
Актерот Том Круз е познат по тоа што сите акциони сцени ги снима без каскадер, а на снимањето на новото продолжение на "Невозможна мисија", Круз не отстапил од ова правило.
03.11.2014, 17:33

ФИЛМ
"Интерстелар" на Кристофер Нолан премиерно овој четврток во "Cineplexx"
Од режисерот Кристофер Нолан ни пристига филмот „Интерстелар“. Премиерно ќе биде прикажан почнувајќи од 6-ти ноември. Главните улоги им припаѓаат на Метју Меконахи, Ен Хатавеј, Џесика Чејнстејн, Вес Бентли, Мајкл Кејн.
03.11.2014, 13:47

ФИЛМ
Два и пол венчани мажи!
Ѕирнете во сетот на серијата „Два и пол мажи“ и погледнете ја трогателната сцена од геј венчавката...
27.10.2014, 19:52

ФИЛМ
ДиКаприо во Белград? Во Србија се снима филм за бандата Пинк Пантер во кој се вложуваат 100 милиони евра!
Продуцентите за остварувањето на филмот за бандата "Пинк Пантер" разгледуваат терен во српската престолнина. Наводно во овој филм покрај Леонардо ДиКаприо ќе глумат и Ана Софреновиќ и Драган Мичановиќ.
24.10.2014, 10:20

ФИЛМ
Кристен Стујарт во издание какво што ја немаме видено до сега!
Добитничката на Оскар Џулиет Бинош, ултра-атрактивната Кристен Стујарт, проблематичната Клои Грејс Морец и модната марка Шанел во наградуваниот филм "Clouds of Sils Maria".
21.10.2014, 16:46

ФИЛМ
Излезе нов трејлер за „The Hunger Games: Mockingjay Part 1”
Погледнете што се случува после спасувањето на Кетнис и бунтовниците од претходниот дел на мегапопуларниот серијал „The Hunger Games: Catching Fire”!
17.10.2014, 23:30

ФИЛМ
"Unbroken": Погледнете како изгледа филмот кој го режира Анџелина Џоли
Интересно е дека најкомплицираниот од филмот режисерката го снимила на специјален сплав, пловејќи покрај брегот на Австралија. Сценариото го доработиле оскаровците Џоел и Итан Коен.
17.10.2014, 20:25

Прва ... 3456789 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Нема комплекси: Мирка Федерер каква што не сме ја виделе досега!
Сопругата на Роџер Федерер најчесто ја гледаме на тениските трибини додека го бодри нејзиниот сопруг...
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
ФИЛМ
Сите зборуваат за секс-снимката на Ријана
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“

ВИДЕО ВЕСТИ

Терминатор повторно го исмејува Доналд Трамп: Еве што му порачува Шварценегер на претседателот на САД
Ново поглавје во војната помеѓу некогашните добри пријатели - претседателот на САД, Доналд Трамп и поранешниот гувернер на Калифорнија и актер, Арнолд Шварценегер
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување

ФОТО  
Вметнувам Disney ликови во реални ситуации користејќи го мојот iPhone - François Dourlen

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТВ СЕРИИ
Оваа секс сцена од серијата „Девојки“ е главна тема на социјалните мрежи (+18)
ЈУГОСЛАВИЈА
Беше најубавата актерка во Југославија, а почина од хеорин легната на душек помеѓу шприцеви
СЕЛЕБРИТИ
На згодната водителка ѝ пукнале пантолоните - на незгодно место
СЕЛЕБРИТИ
Заљубени во "смртници": Од обична келнерка љубовта ја воведе во високото друштво
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум