АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА

ФИЛМ
10 најочекувани филмови во 2017 година
Не сакаме да звучиме премногу оптимистично, но 2017 година ветува да биде една од најдобрите во последните неколку години, кога станува збор за одлични филмови. Иако се чини дека повеќето од нив се продолженија, продолженија и... уште продолженија, секој од овие филмови ветува голема забава. Освен тоа, кој не сака добро продолжение на омилениот филм?
 

ФИЛМСКИ НОВИТЕТИ
Џони Деп се враќа, а негативците се поморничави од било кога: Погледнете го новиот трејлер за филмот за “Пиратите од Карибите”
Џони Деп се враќа на големото платно во добро познатата улога на бестрашниот анти-херој Џек Спероу, во сосема новото продолжение на филмот “Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales”.
06.02.2017, 13:55

ФИЛМ
Немаат поим од глума, но се неверојатно богати! Ова се најнеталентираните холивудски актери
Иако овие холивудски актери заработуваат милиони, тие високо котираат на листите на најлоши холивудски актери, кои и покрај недостатокот на талент, непречено снимаат филмови.
04.02.2017, 15:38

ФИЛМ
„Џон Вик 2“: Истражете го светот на најопасниот платен убиец
Во првиот дел го следевме пустошењето на Џон Вик затоа што гангстери не му дозволија на мир да ја прежали смртта на својата сопруга. Сега, неговиот бес повторно ќе се разбуди.
03.02.2017, 21:21

ФИЛМ
“Rings”: Ако сте го погледнале тоа видео, вашите седум дена се отпочнати!
Легендата тврди дека сите оние коишто ќе се осудат да ја погледнат мистериозната видео касета, со сигурност ќе умрат во рок од една недела. Но овојпат, за последен пат во историјата повторно ќе се случи тоа, бидејќи се чини дека на проклетството успеале да му стават крај.
03.02.2017, 12:24

ТИТАНИК
Џејмс Камерон ја реши вечната дилема: Дали Џек можеше да се спаси ако Роуз му направеше место?
Вечната дебата која се води за филмот „Титаник“ е за тоа дали Роуз (Кејт Винслет) морала да биде толку себична и да ја заземе целата двокрилна дрвена врата за да се спаси и дали всушност имало место и за Џек (Леонардо Дикаприо) да се смести покрај неа, па и двајцата да преживеат?
02.02.2017, 18:31

ФИЛМ
Највозбудлив од сите досега: Погледнете го финалниот трејлер за “Beauty and the Beast”
Walt Disney го објави и финалниот трелјер за играната верзија од својот анимиран класик, мјузиклот “Beauty and the Beast”. Се работи за играна адаптација на, со Оскар наградениот оригинал којшто во 1991-та година го режираа Гери Траусдејл и американскиот аниматор, сценарист и режисер Кирк Вајс.
02.02.2017, 13:47

ФИЛМ
Номинирани се за Оскар, а Трамп не ги пушта на доделувањето
Документарниот филм за „Белите шлемови“, доброволна спасувачка организација од Сирија заслужна за спасувањето на десетици илјади животи во таа земја, е номиниран за Оскар во категоријата краток документарен филм, но сириските волонтери нема да смеат да присуствуваат на доделувањето на престижната награда.
01.02.2017, 21:32

ФИЛМСКИ НАЈАВИ
Женска верзија на “Ocean's Eleven”: Прва фотографија од актерската постава за филмот “Ocean's Eight”
И официјално, објавена е првата фотографија од актерската постава за филмот “Ocean's Eight”. Се работи за продолжение на популарната филмска трилогија, но овојпат во главните улоги се само жени!
01.02.2017, 12:58

ФИЛМ
Не знаеме зошто, но „Scarface” добива римејк, а еве кој ќе го замени легендарниот Ал Пачино
Пред нешто повеќе од една година, Universal Pictures најави римејк на култниот филм „Scarface” на Брајан Де Палма, а сега е откриено и кој ќе го олицетвори новиот Тони Монтана кој во легендата го запиша Ал Пачино.
31.01.2017, 19:37

ФИЛМСКИ ПРОДОЛЖЕНИЈА
Како би можел да изгледа Пирс Броснан како лик во “Deadpool 2”?
Судејќи според сè, еден од актерите којшто ќе ѝ се придружи на легијата од оние коишто ги преземаа улогите на суперхерои е и Пирс Броснан. Но, како би можел да изгледа легендарниот актер во својата улога?
31.01.2017, 12:56

ТВ СЕРИИ
Иако ја следите серијата „The Big Bang Theory”, веројатно ова не сте го забележале...
Џони Галецки, кој го глуми Ленард, откри дека неговиот лик воопшто не носи очила, односно дека тие немаат стакла. Снимателската екипа се одлучила за тоа за да не ја рефлектираат светлината.
30.01.2017, 16:30

ФИЛМСКИ НОВИТЕТИ
Нов трејлер за мистичниот “A Cure for Wellness”: Приказната за местото коешто никој никогаш не го напушта
Овојпат пред нас претстојат темни времиња. А чудесните третмани и не се такви какви што на прв поглед и се чинат дека се. Што би можеле да направиме за да се чувствуваме подобро? Како понатаму со цел да ја победиме болеста?
30.01.2017, 14:09

ФИЛМ
Филмот кој ќе го потресе Холивуд: Ќе се откријат сите тајни, имаат и тајни снимки!
Најпознатиот развод на светот ќе се прикаже во детали...
28.01.2017, 12:30

ТВ СЕРИИ
„Пријатели“ денес не би ги сакала ниедна телевизиска куќа – Еве зошто
Славната серија и ден денес е една од најгледаните хумористични серии на сите времиња.
27.01.2017, 21:30

ФИЛМ
“The Lost City of Z”: Филмот за бестрашните авантуристи кои во длабочините на Амазон се соочуваат со мистична цивилизација
Ова е приказната за бестрашните авантуристи коишто кон почетокот на 20-от век патуваат во Амазон, каде пронаоѓаат мистична заборавена цивилизација. Дали страотната џунгла ќе биде премногу опасна за истражувачите?
27.01.2017, 13:34

ФИЛМ
Филмот „Live By Night” на Бен Афлек е големо разочарување во кината
„Live by Night“ е еден од трите нови филмови кои минатиот викенд во целост разочараа во американските кина.
26.01.2017, 20:26

ФИЛМ
Новиот филм за кралот Артур ќе има поприлично легендарна акција
Видеото од филмот продолжува со она што веќе го имаме видено, па добиваме уште побрзи и повозбудливи кадри, но и еден крал којшто не изгледа сосема среќно што ја добил таа задача.
26.01.2017, 14:26

ФИЛМ
Терминатор се враќа: Deadpool и оригиналниот режисер помогнале во тоа
Авторот на минатогодишниот хит 'Deadpool', Тим Милер, соработува на сценариото за најновото продолжение на легендарниот серијал за смртоносните роботи од апокалиптичната иднина.
25.01.2017, 18:33

ФИЛМ
Бритни Спирс засекогаш: Филмот за животот на пејачката наскоро ќе биде официјално прикажан
Сега веќе далечната 2007-ма година, Бритни се појави во јавност со избричена глава, откако беше објавенo дека била сместена во клиника за рехабилитација од дрога, и тоа после само еден ден.
25.01.2017, 14:18

ФИЛМ
Објавени се номинациите за Оскари 2017: Дознајте кој филм доби рекордни 14 номинации!
Филмот 'La La Land' на номинациите за Оскар се истакна како главен фаворит за добивање на златната статуетка со 14 номинации, меѓу кои и оние за најдобар актер и актерка, режисер и најдобар филм.
24.01.2017, 17:00

ТЕОРИИ НА ЗАГОВОР
Дали сте забележале? Сите филмови на Pixar се поврзани со неверојатно интересни детали
Иако “Pixar Animation” и самиот го прифати постоењето на оваа теорија, тие сè уште не потврдуваат дали е таа вистинита. Но, новиот видео запис којшто службено го објави Disney, можеби е и потврда дека обожавателите се во право.
24.01.2017, 14:35

ФИЛМ
Режисерот на „Suicide Squad” жали што Џокерот не беше главниот негативец
Дејвид Ајер, режисерот на филмот „Suicide Squad“, изјавил дека, кога би можел да се врати во времето на снимањето на филмот, многу работи би ги направил поинакви, а пред се` Џокерот би го поставил како главен негативец во овој филм.
23.01.2017, 21:30

ФИЛМ
Толку многу лица: Кејт Бланшет има 13 изразувања во својот најнов филм
Многу актери често минуваат низ апсолутно неверојатни трансформации само за да станат сосема поинакви, токму за потребите на своите улоги. Но, малкумина од нив успеваат во еден ист филм толку многу пати да се преобразат во друга личност.
23.01.2017, 15:08

ФИЛМ
Академијата направила значителни промени во однос на најавата на Оскарите
Значителна промена која ќе се случи оваа година е таа што сите ќе можеме да ги следиме номинациите и преку интернет, а не само преку телевизија, како што објави Академијата.
20.01.2017, 19:00

ФИЛМ
Погледнете го новиот возбудлив трејлер за акциониот филм “John Wick 2”
Во продолжението повторно го гледаме Кијану Ривс како легендарниот убиец Џон Вик којшто од пензија ќе го врати некогашниот соработник којшто пак сака да ја преземе контролата над група меѓународни убијци.
20.01.2017, 13:20

ФИЛМ
Овие актери фантастично ги пренесоа личностите на реалните луѓе кои ги глумеа
Филмовите кои се базирани на вистински приказни и вистински личности често се многу популарни поради фактот што настаните во него навистина се случиле.
18.01.2017, 22:00

ФИЛМ
Марго Роби непрепознатлива во својот најнов филм за еден од најголемите спортски скандали во историјата
Минатата година неколку актерски остварувања и тоа како нè изненадија, а едно од таквите беше и она на актерката Марго Роби во филмското остварување “Suicide Squad”. Но, нејзината преобразба за најновиот филм е и повеќе од импресивна.
18.01.2017, 14:21

ФИЛМ
Ако филмот освои Златен глобус, кои се шансите да освои и Оскар?
Една од наградите за која се вели дека ги претскажува идните оскаровци е и наградата Златен глобус. Но, колку вистина има во тоа? Дали една награда ви носи шанса и за друга?
17.01.2017, 20:35

(18+) ФИЛМ
Канибалистичкиот филм “Raw” е толку ужасен што ги принудува луѓето да повраќаат и да се онесвестуваат!
Францускиот хорор филм “Raw” покажува толкава доза на хорор, што гостите на филмскиот фестивал во Торонто биле оставени со чувство на слабост во колената и желудниците, а некои наводно веднаш морало да бидат и хоспитализирани, откако ги погледнале поинтензивните сцени...
17.01.2017, 13:16

ФИЛМ
Новиот Џејмс Бонд: Том Харди со добар режисер би бил новиот 007
Иако сè уште нема никакви вести дали Крег ќе го видиме и во 25-от дел од франшизата за тајниот агент 007, Џејмс Бонд, потрагата по нов секси шпион е во полн замав.
16.01.2017, 18:28

ФИЛМ
Ќе ви се заврти во главата: Колку пари потрошил таткото на Кевин во филмот „Сам дома“?
Веројатно не постои некој кој не се запрашал колку го чинеле лудориите на Кевин неговиот татко во двата филмови.
26.12.2016, 17:10

ФИЛМ
Сега е и официјално: Пристигнува трето продолжение на филмот „Сексот и градот“
Модата, коктелите и сексот повторно ќе завладеат на големото платно.
23.12.2016, 15:00

ФИЛМ
IMDB објави листа на најпопуларни филмови во 2016 година
IMDB објави листа на 10 најпопуларни филмови во 2016 година, а во образложение стои дека листата не е направена врз основа на критики и заработка од премиерите, туку врз основа на прегледите на страницата. Меѓутоа, бројот на прегледи на страницата не мора да значи дека филмот е добар.
22.12.2016, 19:15

ФИЛМ
Џон Вик повторно ќе ги уништи сите кои ќе му се испречат на патот
Со најдобриот платен убиец на светот нема шега. Кој и да му се испречи на патот на Џон Вик, нема добро да си помине. А, како што видовме во хитот од 2014 година, тоа навистина не се само празни приказни.
21.12.2016, 19:32

ФИЛМ
The Fate of the Furious: Подгответе се за најновото продолжение на „Брзи и бесни"
После 16 години од појавувањето на првиот филм, идната година во кината пристигнува осмото продолжение на „Брзи и бесни“ со назив The Fate of the Furious.
12.12.2016, 19:00

ФИЛМ
Најмалку исплатливи филмски ѕвезди: Деп, Смит и Тејтум се најпреплатените актери
Џони Деп е најпреплатениот холивудски актер на годината!
10.12.2016, 13:31

ФИЛМ
Гола и опасна: Погледнете ја Скарлет во новата улога
Убавата актерка Скарлет Јохансон ја игра главната улога во адаптацијата на хит серијалот "Ghost in the Shell".
14.11.2016, 16:07

ФИЛМ
Студентски филмови на Cinedays
Овие денови во Скопје во кината Милениу и МКЦ се одржува 15-тиот по ред Cinedays.
13.11.2016, 22:48

ФИЛМ
Премногу секси сцени: Новиот 50 Shades Darker ќе биде премногу експлицитен...
Вториот дел од трилогијата за господинот Греј и Анастасија Стил доби ограничување од „Р Ранг“, што значи дека нема да смее да го гледаат помлади од 16 години без присуство на возрасна личност.
10.11.2016, 18:30

ФИЛМ
Овие секс сцени се гледаат само во филм
Има многу работи во филмовите кои многумина посакуваат да ги префрлат во својата спална соба, но на крајот сепак, тоа е резервирано само за филмската индустрија.
10.11.2016, 17:52

ФИЛМ
Погледнете како изгледа францускиот филм “А Фонд” којшто се снимаше на скопската обиколница
Францускиот филм “А Фонд” на режисерот Николас Бенамоу, се очекува да пристигне во кино салите во Франција на 21-ви декември оваа година. А главната локација на снимањето се случуваше токму во Македонија, односно на скопската обиколница.
04.11.2016, 16:35

КИНО ХИТ
После Кодот на Да Винчи и Ангели и демони, ни пристигнува Инферно!
Третото поглавје од најконтроверзниот филмски серијал во 21-виот век од овој четврток е во сите кина!
18.10.2016, 18:41

ЖЕНСКА БАНДА
Се снима женски spin-off на „Единаесетмината на Оушан“
Долгометражниот филм со звучни женски актерски имиња ќе го снима режисерот Гери Рос познат по „Игри на гладните“.
11.10.2016, 11:41

ФИЛМ
Светска премиера на македонскиот филм „Џган“ во Чикаго
Македонскиот филм „Џган“ своето прикажување пред американската публика ќе го има на 20-ти октомври во 20:45 часот на филмскиот фестивал во Чикаго во натпреварувачката селекција на филмски жанрови „After Dark“.
06.10.2016, 12:43

ТВ СЕРИИ
Тој е најплатениот актер од телевизиските екрани
Кој вели дека од сериите не може да се заработи? Овие телевизиски икони го докажаа својот статус на забавувачи во хумористичните серии, но тоа го претворија и во фантастична заработка.
29.09.2016, 17:50

ФИЛМ
Секс за Гинис: Оваа сцена ја погледнале 24 милиони луѓе
Цели пет години беа потребни за Шелдон и неговата девојка Ејми да стапат во интимен однос. Гледачите едвај го дочекаа тоа, а 24 милиони од нив напнато ја следеле „акцијата во кревет“.
27.09.2016, 17:50

ФЕСТИВАЛИ
Киненова Скопје - нов филмски фестивал за дебитанти
Киненова Скопје е нов филмски фестивал што ќе се одржи од 5-ти до 9-ти октомври, со оригинална Главна селекција за награди - фокусирана на дебитантски и втори филмови на автори од цел свет.
23.09.2016, 13:30

ФИЛМ
Новиот трејлер за филмот за Тупак е многу напнат
Новиот трејлер за долгоочекуваниот биографски филм за Тупак Шакур „All Eyez on Me“, излезе на дваесеттата годишнина од смртта на раперот.
21.09.2016, 17:17

ФИЛМ
Премиера на краткиот филм "Исклучиво жолти лалиња"
Премиерата на краткометражниот игран филм "Исклучиво жолти лалиња" во режија на Кузман Кузмановски, а според сценарио на Ева Камчевска ќе се одржи на 22 септември во 20:00 часот во Кинотека на Mакедонија. Филмот се снимаше во периодот од 1-ви до 6-ти април 2016 година на неколку локации во Скопје и околината.
21.09.2016, 12:49

ФИЛМ
За добро утро: Целосно гола Памела Андерсон
Памела Андерсон последната насловна страна на која позира топлес за "Playboy" ја добила неодамна, и тоа дури откако добила дозвола од своите синови. Изгледа дека момчињата се многу либерални, бидејќи Памела одлучила во новото филмско остварување да оди чекор понапред и целосно да се соблече.
15.09.2016, 10:30

ФИЛМ
Филмот „Фантастични ѕверови и каде да се најдат“ се разликува од „Хари Потер“ по една многу важна работа
Иако никој не би ги опишал филмовите за Хари Потер како депримирачки, сепак во подоцнежните делови се гледа една мрачна атмосфера и недостаток на хумор. Новиот филм нема да биде таков.
14.09.2016, 20:11

ФИЛМ
Пристигнуваат нови кино хитови: Погледнете ги десетте најдобри трејлери
„News” објави листа од трејлери на 10 нови филмови кои ни пристигнуваат до крајот на годината, а кои ќе бидат хитови во кината ширум светот.
27.08.2016, 15:58

ФИЛМ
Том Круз пречка во снимањето на „Невозможна мисија“
Снимањето на шестиот филм од серијалот „Невозможна мисија“, се чини, нема скоро да започне, оти Том Круз и продукциската куќа „Парамаунт Пикчрс“ никако не можат да се договорат за хонорарот на водечкиот актер.
22.08.2016, 12:34

ЛЕГЕНДАРНИ ФИЛМОВИ
Најбруталната секс сцена на Марлон Брандо е уште полоша отколку што сте мислеле до сега!
"Последното танго во Париз" е драма, но во историјата на кинематографијата таа успеа да си обезбеди значајно место токму поради жестоките сексуални сцени.
11.08.2016, 12:52

ФИЛМ
Филмот за Хитлер можен германски кандидат за Оскар
Сатиричната комедија за водачот на нацистичка Германија во периодот на Втората светска војна, Адолф Хитлер, е еден од осумте филмови кои Германија ги разгледува за свој кандидат за Оскар за најдобар странски филм.
06.08.2016, 15:03

НАСТАНИ
Денес започнува 9-то издание на францускиот филмски фестивал
Најновите француски филмски достигнувања во присуство на нивните главни ѕвезди ќе бидат дел од годинешниот фестивал.
15.06.2016, 09:53

ЈУ-ФИЛМ
Ја шокирала Југославија со голите сцени со девојка, ѝ предвидувале одлична кариера - а потоа исчезнала
Филмот "Офицер со Роза" е мелодрама поради која се лееле солзи поради трагичната судбина, но се воделе и војни помеѓу филмските критичари.
13.06.2016, 15:44

ФИЛМ
Македонски филм во финалето на престижниот натпревар „MyRodeReel“ - во трка за првото место
Македонскиот краток филм „Farewell“, подготвен од група автори, во конкуренција од повеќе од 1.200 филмови, ги мина сите квалификациски фази на престижниот меѓународен натпревар „MyRodeReel“, организиран од компанијата „RØDE Microphones“ и веќе е влезен во финалето.
11.06.2016, 12:13

ЗЛАТЕН ДАБ
Златен Даб повторно изненади со филмска реклама
Даб повторно ги поместува границите. И оваа година нè изненадува со филмска реклама во која е раскажана најубавата љубовна приказна до сега!
08.06.2016, 14:17

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Нема комплекси: Мирка Федерер каква што не сме ја виделе досега!
Сопругата на Роџер Федерер најчесто ја гледаме на тениските трибини додека го бодри нејзиниот сопруг...
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
ФИЛМ
Сите зборуваат за секс-снимката на Ријана
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“

ВИДЕО ВЕСТИ

Терминатор повторно го исмејува Доналд Трамп: Еве што му порачува Шварценегер на претседателот на САД
Ново поглавје во војната помеѓу некогашните добри пријатели - претседателот на САД, Доналд Трамп и поранешниот гувернер на Калифорнија и актер, Арнолд Шварценегер
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
СЕЛЕБРИТИ
Вистински заводник: Погледнете како изгледа денес синот на Рос од „Пријатели“
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување

ФОТО  
Вметнувам Disney ликови во реални ситуации користејќи го мојот iPhone - François Dourlen

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТВ СЕРИИ
Оваа секс сцена од серијата „Девојки“ е главна тема на социјалните мрежи (+18)
ЈУГОСЛАВИЈА
Беше најубавата актерка во Југославија, а почина од хеорин легната на душек помеѓу шприцеви
СЕЛЕБРИТИ
На згодната водителка ѝ пукнале пантолоните - на незгодно место
СЕЛЕБРИТИ
Заљубени во "смртници": Од обична келнерка љубовта ја воведе во високото друштво
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум