АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА

ОСКАРИ 2017
Семјуел Л. Џексон за „La La Land”: Едвај ги изгледав првите 20 минути
Холивудскиот актер Семјуел Л. Џексон, кој е член на Академијата за филмски уметности и науки и со самото тоа е еден од луѓето кои ќе гласаат на доделувањето на Оскарите, вели дека не можел да погледне ни половина час од филмот „La La Land“ кој освои рекордни 14 номинации.
 

ФИЛМ
Во пресрет на 30-годишнината од Dirty Dancing: Откриена е вистината поради која ќе го гледате сосема поинаку!
Џенифер Греј неодамна откри дека на снимањето на најубавите сцени, кога ја вежбаат точката во езерото, таа во која Џони ја носи Бејби на рацете високо над главата, навистина била незаборавна, но не на позитивен начин.
22.02.2017, 20:48

ФИЛМ
The Great Wall е најнеуспешниот филм на Mет Дејмон во последните 5 години!
The Great Wall ги надмина очекувањата на бројните експерти во филмската индустрија, но верувале или не – филмот повторно успеа да разочара.
22.02.2017, 13:55

ФИЛМ
„Suicide Squad 2” би можел да го режира Мел Гибсон?
Гибсон наводно е во почетни преговори околу режисерската позиција за продолжението на филмот.
21.02.2017, 20:11

ПОД РЕФЛЕКТОРИТЕ НА ЖИВОТОТ
Позади овие филмови се кријат вистински приказни
Овие прекрасни филмови се инспирирани од вистински животни приказни, па токму затоа и се толку популарни на големото платно.
21.02.2017, 17:41

ФИЛМ
„Основачот“: Како Мекдоналдс всушност станал гигант на денешницата
Ова е приказната за Реј Крок, трговски патник и одличен продавач кого комбинацијата на амбиција, упорност и немилосрдност го направиле вистински џин на денешницата.
20.02.2017, 19:30

ФИЛМ
Еден од најдобрите романтични филмови добива продолжение
Пред 14 години беше снимена една од најдобрите љубовни приказни на сите времиња. Овој филм и ден денес може без никаков проблем да измами солзи радосници на лицата на своите обожаватели.
17.02.2017, 19:30

ФИЛМ
Роман Полански се враќа во Лос Анџелес: Силувал малолетничка и побегнал?
Режисерот Роман Полански би можел да го дочека исходот од случајот од 1977-ма година. Го обвиниле за силување малолетничка па побегнал од таа земја и никогаш веќе не се вратил.
17.02.2017, 10:11

НЕКОГАШ И СЕГА
Овие повторни собири на славни актерски екипи ќе ве разнежнат
Кога актерската екипа на омилениот филм или телевизиска серија повторно ќе се собере после многу години по завршувањето на снимањето, фановите не можат, а да не почувствуваат експлозија на емоции.
16.02.2017, 21:24

ФИЛМ
Никој не може против Бетмен: Витезот на темнината ја „прегази“ конкуренцијата
Кога во 2014 година во кината се појави филм за LEGO коцки, наречен едноставно „Lego”, никој не очекуваше дека ќе се создаде франшиза која ќе владее во кино благајните ширум светот.
15.02.2017, 19:37

ФИЛМ
Во пресрет на Оскарите, еве ги победниците кои ќе ги доделуваат златните статуетки!
Се откриваат се повеќе детали околу 89-тото доделување на Оскари. Сега знаеме и кој ќе ја води оваа церемонија..
15.02.2017, 16:20

ФИЛМ
Погледнете ги двојниците на овие славни актери кои ќе ви покажат дека вашиот цел живот бил лага
Го знаете чувството кога сте во супермаркет и пазарувате намирници и некој ќе дојде до вас и ќе ви рече: „Еј, не си ти мегаѕвездата на оној познат филм?“ Ние не го знаеме, но сигурни сме дека луѓето од фотографиите подолу се нашле во оваа непријатна ситуација еднаш или два пати...
14.02.2017, 21:40

ЧУВАРИ НА ПЛАЖАТА
Тие се нови чуварки на плажата: Еве кој ја заменил прекрасната Памела Андерсон
Во филмот "Чувари на плажата", некогашното место на славната Памела Андерсон го добила прекрасната манекенка Кели Рорбач.
14.02.2017, 11:24

ФИЛМ
Еве како би изгледале овие познати филмови кога би биле снимени во Русија
Во рускиот уметнички проект наречен 2D Among Us пишува: „Што кога нашите фантазии би би биле реални?“ Сега, можеме да дознаеме!
13.02.2017, 21:30

ФИЛМ
Филм-хероите Шварценегер и Џеки Чен ќе глумат во новиот епски Руско-Кинески филм
Кинеско-рускиот филм "Мистеријата за железната маска: Патување во Кина" ("The Mystery of Iron Mask: The Journey to China") ќе биде објавен во почетокот на октомври за да се совпадне со кинескиот Национален ден - дел од "Златната недела" изјави продуцентот на овој филм - Алексеј Первукин за Спутник.
13.02.2017, 13:44

ФИЛМ
Најгледаната серија на светот конечно ни пристигнува на големото платно
Двејн Џонсон, еден од најголемите „ѕверови“ кој можеме да го видиме во кината, оваа година ни се враќа како легендарниот Мич Бјукенен од „Чувари на плажата“.
10.02.2017, 22:00

МИСТЕРИЈАТА Е РАЗРЕШЕНА
Што значи кодот „А113” во секој филм на Пиксар?
Доколку сте љубители на анимираните филмови на Пиксар, сигурно сте забележале во повеќето од нив еден детаљ, кој се “провлекува” низ сцените.
10.02.2017, 17:04

ФИЛМ
Вести од Холивуд: Никол Кидман го заведува Колин Фарел, Мајкл Кејн го прави грабежот на векот, а Сузан Сарандон глуми мајка на писател-самоубиец
Никол Кидман игра во римејкот "The Beguiled" на Софија Копола, Мајкл Кејн се подготвува да го изврши најголемиот грабеж на векот во Велика Британија, а Сузан Сарандон се обидува да влезе во ликот на мајка на починат син која се бори за неговото наследство.
10.02.2017, 13:54

ФИЛМ
Критичарите го уништија филмот чија актерска екипа „тежи“ 90 милиони долари
Иако се очекува дека второто продолжение од трилогијата на „50 нијанси“ ќе заработи помалку отколку првиот дел, творците на филмот „50 нијанси потемно“ не се премногу загрижени. Заработката од првиот филм ги надминала сите нивни очекувања и покрај острите критики на филмските експерти, а слични се предвидувањата и за вториот дел.
09.02.2017, 19:30

ПРЕДЛОЗИ
Во духот на Валентајн: 5 филмови за анти-романтичари!
Ако се водиме според рекламите за Валентајн, Вие треба да го прославите денот со DVD верзија од The Notebook во едната и Вашиот партнер во другата рака.
09.02.2017, 15:04

ФИЛМ
Се снима продолжение на Томб Рајдер: Лара Крофт ќе ја глуми оваа убавица
Анџелина Џоли прв пат ја оживеала улогата на Лара Крофт во првиот дел од Томб Рајдер, во 2001-та година.
09.02.2017, 13:54

ФИЛМ
Објавена е снимка од целосно голата Натали Портман
Филмот "Planetarium" ќе можеме да го гледаме во кината подоцна оваа година, а неодамна беше објавен исечок во кој славната холивудска актерка се појавува гола на плажа.
08.02.2017, 22:00

ВРЕДИ ДА СЕ ПОГЛЕДНЕ
Пет документарни филмови кои го променија светот
Од филмови за планетата на која живееме, па сè до приказна за една обична шолја кафе – ви ги претставуваме топ 5-те документарци, одобрени од Reddit заедницата како документарни филмови кои го променија светот.
08.02.2017, 17:37

ФИЛМ
Ова се најпровокативните секс сцени во филмската историја
Сексот продава сè - па, така и филмовите, а овие сцени останаа врежани во сеќавањата на гледачите поради тоа што ги поместија границите на провокативноста.
07.02.2017, 22:00

ФИЛМ
Погледнете ја Скарлет Јохансон во новиот трејлер за филмот “Ghost in The Shell”
Новиот научно-фантастичен филм со Скарлет Јохансон во главната улога веќе ја разбранува јавноста. А Црната Вдовица овојпат е поопасна од било кога!
07.02.2017, 13:36

ФИЛМ
10 најочекувани филмови во 2017 година
Не сакаме да звучиме премногу оптимистично, но 2017 година ветува да биде една од најдобрите во последните неколку години, кога станува збор за одлични филмови. Иако се чини дека повеќето од нив се продолженија, продолженија и... уште продолженија, секој од овие филмови ветува голема забава. Освен тоа, кој не сака добро продолжение на омилениот филм?
06.02.2017, 21:34

ФИЛМСКИ НОВИТЕТИ
Џони Деп се враќа, а негативците се поморничави од било кога: Погледнете го новиот трејлер за филмот за “Пиратите од Карибите”
Џони Деп се враќа на големото платно во добро познатата улога на бестрашниот анти-херој Џек Спероу, во сосема новото продолжение на филмот “Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales”.
06.02.2017, 13:55

ФИЛМ
Немаат поим од глума, но се неверојатно богати! Ова се најнеталентираните холивудски актери
Иако овие холивудски актери заработуваат милиони, тие високо котираат на листите на најлоши холивудски актери, кои и покрај недостатокот на талент, непречено снимаат филмови.
04.02.2017, 15:38

ФИЛМ
„Џон Вик 2“: Истражете го светот на најопасниот платен убиец
Во првиот дел го следевме пустошењето на Џон Вик затоа што гангстери не му дозволија на мир да ја прежали смртта на својата сопруга. Сега, неговиот бес повторно ќе се разбуди.
03.02.2017, 21:21

ФИЛМ
“Rings”: Ако сте го погледнале тоа видео, вашите седум дена се отпочнати!
Легендата тврди дека сите оние коишто ќе се осудат да ја погледнат мистериозната видео касета, со сигурност ќе умрат во рок од една недела. Но овојпат, за последен пат во историјата повторно ќе се случи тоа, бидејќи се чини дека на проклетството успеале да му стават крај.
03.02.2017, 12:24

ТИТАНИК
Џејмс Камерон ја реши вечната дилема: Дали Џек можеше да се спаси ако Роуз му направеше место?
Вечната дебата која се води за филмот „Титаник“ е за тоа дали Роуз (Кејт Винслет) морала да биде толку себична и да ја заземе целата двокрилна дрвена врата за да се спаси и дали всушност имало место и за Џек (Леонардо Дикаприо) да се смести покрај неа, па и двајцата да преживеат?
02.02.2017, 18:31

ФИЛМ
Највозбудлив од сите досега: Погледнете го финалниот трејлер за “Beauty and the Beast”
Walt Disney го објави и финалниот трелјер за играната верзија од својот анимиран класик, мјузиклот “Beauty and the Beast”. Се работи за играна адаптација на, со Оскар наградениот оригинал којшто во 1991-та година го режираа Гери Траусдејл и американскиот аниматор, сценарист и режисер Кирк Вајс.
02.02.2017, 13:47

ФИЛМ
Номинирани се за Оскар, а Трамп не ги пушта на доделувањето
Документарниот филм за „Белите шлемови“, доброволна спасувачка организација од Сирија заслужна за спасувањето на десетици илјади животи во таа земја, е номиниран за Оскар во категоријата краток документарен филм, но сириските волонтери нема да смеат да присуствуваат на доделувањето на престижната награда.
01.02.2017, 21:32

ФИЛМСКИ НАЈАВИ
Женска верзија на “Ocean's Eleven”: Прва фотографија од актерската постава за филмот “Ocean's Eight”
И официјално, објавена е првата фотографија од актерската постава за филмот “Ocean's Eight”. Се работи за продолжение на популарната филмска трилогија, но овојпат во главните улоги се само жени!
01.02.2017, 12:58

ФИЛМ
Не знаеме зошто, но „Scarface” добива римејк, а еве кој ќе го замени легендарниот Ал Пачино
Пред нешто повеќе од една година, Universal Pictures најави римејк на култниот филм „Scarface” на Брајан Де Палма, а сега е откриено и кој ќе го олицетвори новиот Тони Монтана кој во легендата го запиша Ал Пачино.
31.01.2017, 19:37

ФИЛМСКИ ПРОДОЛЖЕНИЈА
Како би можел да изгледа Пирс Броснан како лик во “Deadpool 2”?
Судејќи според сè, еден од актерите којшто ќе ѝ се придружи на легијата од оние коишто ги преземаа улогите на суперхерои е и Пирс Броснан. Но, како би можел да изгледа легендарниот актер во својата улога?
31.01.2017, 12:56

ТВ СЕРИИ
Иако ја следите серијата „The Big Bang Theory”, веројатно ова не сте го забележале...
Џони Галецки, кој го глуми Ленард, откри дека неговиот лик воопшто не носи очила, односно дека тие немаат стакла. Снимателската екипа се одлучила за тоа за да не ја рефлектираат светлината.
30.01.2017, 16:30

ФИЛМСКИ НОВИТЕТИ
Нов трејлер за мистичниот “A Cure for Wellness”: Приказната за местото коешто никој никогаш не го напушта
Овојпат пред нас претстојат темни времиња. А чудесните третмани и не се такви какви што на прв поглед и се чинат дека се. Што би можеле да направиме за да се чувствуваме подобро? Како понатаму со цел да ја победиме болеста?
30.01.2017, 14:09

ФИЛМ
Филмот кој ќе го потресе Холивуд: Ќе се откријат сите тајни, имаат и тајни снимки!
Најпознатиот развод на светот ќе се прикаже во детали...
28.01.2017, 12:30

ТВ СЕРИИ
„Пријатели“ денес не би ги сакала ниедна телевизиска куќа – Еве зошто
Славната серија и ден денес е една од најгледаните хумористични серии на сите времиња.
27.01.2017, 21:30

ФИЛМ
“The Lost City of Z”: Филмот за бестрашните авантуристи кои во длабочините на Амазон се соочуваат со мистична цивилизација
Ова е приказната за бестрашните авантуристи коишто кон почетокот на 20-от век патуваат во Амазон, каде пронаоѓаат мистична заборавена цивилизација. Дали страотната џунгла ќе биде премногу опасна за истражувачите?
27.01.2017, 13:34

ФИЛМ
Филмот „Live By Night” на Бен Афлек е големо разочарување во кината
„Live by Night“ е еден од трите нови филмови кои минатиот викенд во целост разочараа во американските кина.
26.01.2017, 20:26

ФИЛМ
Новиот филм за кралот Артур ќе има поприлично легендарна акција
Видеото од филмот продолжува со она што веќе го имаме видено, па добиваме уште побрзи и повозбудливи кадри, но и еден крал којшто не изгледа сосема среќно што ја добил таа задача.
26.01.2017, 14:26

ФИЛМ
Терминатор се враќа: Deadpool и оригиналниот режисер помогнале во тоа
Авторот на минатогодишниот хит 'Deadpool', Тим Милер, соработува на сценариото за најновото продолжение на легендарниот серијал за смртоносните роботи од апокалиптичната иднина.
25.01.2017, 18:33

ФИЛМ
Бритни Спирс засекогаш: Филмот за животот на пејачката наскоро ќе биде официјално прикажан
Сега веќе далечната 2007-ма година, Бритни се појави во јавност со избричена глава, откако беше објавенo дека била сместена во клиника за рехабилитација од дрога, и тоа после само еден ден.
25.01.2017, 14:18

ФИЛМ
Објавени се номинациите за Оскари 2017: Дознајте кој филм доби рекордни 14 номинации!
Филмот 'La La Land' на номинациите за Оскар се истакна како главен фаворит за добивање на златната статуетка со 14 номинации, меѓу кои и оние за најдобар актер и актерка, режисер и најдобар филм.
24.01.2017, 17:00

ТЕОРИИ НА ЗАГОВОР
Дали сте забележале? Сите филмови на Pixar се поврзани со неверојатно интересни детали
Иако “Pixar Animation” и самиот го прифати постоењето на оваа теорија, тие сè уште не потврдуваат дали е таа вистинита. Но, новиот видео запис којшто службено го објави Disney, можеби е и потврда дека обожавателите се во право.
24.01.2017, 14:35

ФИЛМ
Режисерот на „Suicide Squad” жали што Џокерот не беше главниот негативец
Дејвид Ајер, режисерот на филмот „Suicide Squad“, изјавил дека, кога би можел да се врати во времето на снимањето на филмот, многу работи би ги направил поинакви, а пред се` Џокерот би го поставил како главен негативец во овој филм.
23.01.2017, 21:30

ФИЛМ
Толку многу лица: Кејт Бланшет има 13 изразувања во својот најнов филм
Многу актери често минуваат низ апсолутно неверојатни трансформации само за да станат сосема поинакви, токму за потребите на своите улоги. Но, малкумина од нив успеваат во еден ист филм толку многу пати да се преобразат во друга личност.
23.01.2017, 15:08

ФИЛМ
Академијата направила значителни промени во однос на најавата на Оскарите
Значителна промена која ќе се случи оваа година е таа што сите ќе можеме да ги следиме номинациите и преку интернет, а не само преку телевизија, како што објави Академијата.
20.01.2017, 19:00

ФИЛМ
Погледнете го новиот возбудлив трејлер за акциониот филм “John Wick 2”
Во продолжението повторно го гледаме Кијану Ривс како легендарниот убиец Џон Вик којшто од пензија ќе го врати некогашниот соработник којшто пак сака да ја преземе контролата над група меѓународни убијци.
20.01.2017, 13:20

ФИЛМ
Овие актери фантастично ги пренесоа личностите на реалните луѓе кои ги глумеа
Филмовите кои се базирани на вистински приказни и вистински личности често се многу популарни поради фактот што настаните во него навистина се случиле.
18.01.2017, 22:00

ФИЛМ
Марго Роби непрепознатлива во својот најнов филм за еден од најголемите спортски скандали во историјата
Минатата година неколку актерски остварувања и тоа како нè изненадија, а едно од таквите беше и она на актерката Марго Роби во филмското остварување “Suicide Squad”. Но, нејзината преобразба за најновиот филм е и повеќе од импресивна.
18.01.2017, 14:21

ФИЛМ
Ако филмот освои Златен глобус, кои се шансите да освои и Оскар?
Една од наградите за која се вели дека ги претскажува идните оскаровци е и наградата Златен глобус. Но, колку вистина има во тоа? Дали една награда ви носи шанса и за друга?
17.01.2017, 20:35

(18+) ФИЛМ
Канибалистичкиот филм “Raw” е толку ужасен што ги принудува луѓето да повраќаат и да се онесвестуваат!
Францускиот хорор филм “Raw” покажува толкава доза на хорор, што гостите на филмскиот фестивал во Торонто биле оставени со чувство на слабост во колената и желудниците, а некои наводно веднаш морало да бидат и хоспитализирани, откако ги погледнале поинтензивните сцени...
17.01.2017, 13:16

ФИЛМ
Новиот Џејмс Бонд: Том Харди со добар режисер би бил новиот 007
Иако сè уште нема никакви вести дали Крег ќе го видиме и во 25-от дел од франшизата за тајниот агент 007, Џејмс Бонд, потрагата по нов секси шпион е во полн замав.
16.01.2017, 18:28

ФИЛМ
Ќе ви се заврти во главата: Колку пари потрошил таткото на Кевин во филмот „Сам дома“?
Веројатно не постои некој кој не се запрашал колку го чинеле лудориите на Кевин неговиот татко во двата филмови.
26.12.2016, 17:10

ФИЛМ
Сега е и официјално: Пристигнува трето продолжение на филмот „Сексот и градот“
Модата, коктелите и сексот повторно ќе завладеат на големото платно.
23.12.2016, 15:00

ФИЛМ
IMDB објави листа на најпопуларни филмови во 2016 година
IMDB објави листа на 10 најпопуларни филмови во 2016 година, а во образложение стои дека листата не е направена врз основа на критики и заработка од премиерите, туку врз основа на прегледите на страницата. Меѓутоа, бројот на прегледи на страницата не мора да значи дека филмот е добар.
22.12.2016, 19:15

ФИЛМ
Џон Вик повторно ќе ги уништи сите кои ќе му се испречат на патот
Со најдобриот платен убиец на светот нема шега. Кој и да му се испречи на патот на Џон Вик, нема добро да си помине. А, како што видовме во хитот од 2014 година, тоа навистина не се само празни приказни.
21.12.2016, 19:32

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Се појавија нови експлицитни слики од Ким Кардашијан
Првото „домашно видео“ од старлетата протече на интернет во 2007 година. Тоа беше во сопственост на ...
СЕЛЕБРИТИ КРИЗИ
Не би сакале да сте во кожата на ќерката на Елвис Присли: Во компјутерот на сопругот открила одвратни работи!
СЕЛЕБРИТИ
Таа важи за една од најпосакуваните русокоси во светот, а со овие фотки ги „запали“ социјалните мрежи
ФИЛМ
The Great Wall е најнеуспешниот филм на Mет Дејмон во последните 5 години!
ОСКАРИ 2017
Семјуел Л. Џексон за „La La Land”: Едвај ги изгледав првите 20 минути

ВИДЕО ВЕСТИ

The Great Wall е најнеуспешниот филм на Mет Дејмон во последните 5 години!
The Great Wall ги надмина очекувањата на бројните експерти во филмската индустрија, но верувале или не – филмот повторно успеа да разочара.
СЕЛЕБРИТИ
Кој е типот на Џеј Ло? Нема да ви се верува кој славен маж го одбрала
СЕЛЕБРИТИ
Снимката од Анџелина Џоли која ја згрози јавноста
ПОД РЕФЛЕКТОРИТЕ НА ЖИВОТОТ
Позади овие филмови се кријат вистински приказни

ФОТО  
30 фотографии кои покажуваат колку всушност беше луда и откачена клубската сцена во 90-тите

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ФИЛМ
Ова се најпровокативните секс сцени во филмската историја
СЕЛЕБРИТИ
Најминијатурното бикини на светот едвај го издржало бујното деколте на оваа убавица
ФИЛМ
Немаат поим од глума, но се неверојатно богати! Ова се најнеталентираните холивудски актери
СЕЛЕБРИТИ
Парот кој ги збуни сите: Кој е човекот покрај младата манекенка?
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум