АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
0
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАСИТЕ ИНТЕРВЈУАСПОРТШОУ БИЗНИССТИЛБИЗНИСПОЛИТИКА

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Елена и Далибор – „Армариум“: Индивидуалноста е новиот дрес код
Шармантни и супер дотерани, како за неверојатно снежното попладне во кое се сретнуваме ги запознав Елена Костадиновска и Далибор Добревски. Нивната идеја за уникатност и исполнување на желбите на клиентите ги донесе до создавање „Арамриум“.
 

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Софка Камилоска: Кога готвам и на глас да планираш убиство, нема да те слушнам
Горда галичанка, вљубена во вкусови, сака пица со лук, растена е на козјо млеко, најстара од три деца. Ја знаете од „Софка за двајца“ на офф.нет или од град. Како и да е, ако ја знаеш, ја сакаш. Едноставно е :)
26.12.2016, 15:49

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Влатко Галевски: Допирањето е врвот на довербата
Еден од луѓето на кои највеќе им се радувам кога ќе ги видам, затоа што приказните кои ги носи и начинот на кои ги раскажува, секој пат ме тера одново да го засакам нашето пријателство. За среќа се сретнуваме често…
28.11.2016, 11:14

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Едуардо Тунзи: Тајните на италијанската кујна ќе ги откријам во „Веро“
Тунзи ќе биде еден од неколкуте професионални готвачи кои што ќе приготвуваат храна и ќе делат совети за готвење на настанот „Италија виа Веро“ што од 25.11 до 27.11 2016 ќе се одржува во Веро Центар и Веро Тафталиџе.
19.11.2016, 11:48

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Васил Зафирчев: За интуицијата мораме да го слушаме телото
Со широка насмевка и големите бадемасти очи ме пресретна Васил... му ја раскажувам идејата зад нашата средба и тој весело ми вели „Ајде, многу ми се допаѓа... да го направиме интервјуто“.
15.11.2016, 22:05

ИНТЕРВЈУ
Интервју со Марија Росоманова, тим лидер на KARMAPIX.com
KARMAPIX.com е светски направен македонски производ создаден со многу љубов, труд и посветеност за да биде македонската гордост препознатлива насекаде во светот. Примарен производ со кој започнува KARMAPIX приказната се дизајнирани фото книги за секоја пригода кои секој корисник на еден клик може да ги направи со своите омилени дигитални фотографии, a ги добива испечатени за миг бесплатно на својата адреса.
05.08.2016, 12:52

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Емилија Вучиновска: НЕ ги следете модните трендови слепо, имајте свој стил!
Интервју со Емилија Вучиновска – модна блогерка од блогот missurbanvibe.com… Девојка со став која знае што сака и тоа смело го прикажува преку својот моден стил!
06.07.2016, 13:00

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Сатја Грабулоски – Момчето со различните патики
Интересен, харизматичен, како што себе се нарекува стилски асоцијален! Буквално не е возможно тој и неговите две различни патики да не бидат забележани! Сатја Грабулоски – момакот кој верува дека S.Ignature е многу повеќе од самиот Сатја!
20.06.2016, 12:06

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Ив Мојсовска: Филм кој дефинитивно ќе сакате да го погледнете!
Ивана Мојсовска – Ив , талентиран уметник кој навистина покажува огромен потенцијал! Забавна, необична, екстравагантна... мислам дека тоа ќе го заклучите и по самото интервју!
16.06.2016, 11:26

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Виктор Ивановски: Анимација ќе учам во Sheridan College во Канада, а сонувам за работа во Warner Bros
Матурантот во гимназијата „Нова“ во Скопје, Виктор Ивановски отсекогаш бил заинтересиран и љубопитен околу анимацијата, а таа пасија ќе го однесе во еден од најпрестижните факултети во светот во ова поле, Sheridan College во Канада.
08.06.2016, 10:00

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Тања Кокев: Никогаш не знам каде ми се клучевите!
Љубовта и нежноста изгравирани во секоја нејзина креација... Тања Кокев, дамата која навистина го прави светот на жената поубав!
31.05.2016, 15:55

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Игор Марков реши да му се спротивстави на петок 13-ти со својата нова колекција
Екстравагантен, атрактивен, сам по себе поим за мода... Дами и Господа, македонскиот дизајнер Игор Марков чии ремек дела се сон за секоја жена.
20.05.2016, 12:12

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Марија Калошева: Eдинственото место во коешто сме сместени целиот свој живот, е нашето тело. Грижете се за него!
Марија Калошева има 28 години, но метаболички слободно може да кажеме дека има цели 10 години помалку. Ставовите и принципите ги креира како резултат на вечната битка помеѓу традиционалното воспитување и либералната наклонетост кон новото време.
16.05.2016, 14:32

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Моника Потер: Чекај да сликнам прво, па ќе јадеш!
Моника Ангелковска, попозната како Моника Потер, е една од генерацијата на инстаграмџии кои полека но сигурно го менуваат сфаќањето за животниот стил во Македонија. Млада, амбициозна, наскоро дипломиран економист, фотограф по хоби, инстаграм зависник и вистински гурман по душа, секојдневно го освојува вниманието на гурманите ширум Македонија.
13.04.2016, 14:57

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Др. Коста Цветковиќ: Подарок за матура - ботокс и пополнување на усни
Овој пат, Точка подготви интервју со Др. Коста Цветковиќ и неговиот син Др. Тихомир Цветковиќ кои заедно креираат една успешна приказна...
12.04.2016, 13:11

ИНТЕРВЈУ
Ник Вујичиќ: Доколку мојата животна приказна променила барем еден живот, тогаш мојата изгубена приватност е мала жртва
На 16 април, во ВИП Арената на СРЦ „Борис Трајковски“, со свој мотивационен говор ќе се претстави големиот светски хуманист и говорник Ник Вујичиќ, човекот кој со својата неверојатна животна приказна, харизматичен лик и со длабока верба во Бога успеа да ги допре срцата на милионите фанови ширум светот ширејќи огромна верба и волја која им помогна на многу луѓе да го трансформираат својот поглед кон животот и светот.
02.04.2016, 12:40

ГОЛЕМА АВАНТУРА
Од прва рака: Македонката Моника која заминала во Саудиска Арабија да работи како стјуардеса ни раскажа детали за нејзиниот тамошен живот
Прочитајте ја возбудливата приказна на оваа млада девојка од Скопје која одлучила да се впушти во најголемата авантура во својот живот и да замине во една од најконзервативните земји на светот каде што ќе работи како стјуардеса.
01.04.2016, 15:15

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Натали Башоски директно од Њујорк: Македонката којашто е родена во Холандија, израснала во Пештани, а сега живее во Њујорк
Денес ви ја пренесуваме животната приказна на Натали Башоски, чија животна патека од Холандија ја носи директно во Пештани, а потоа и преку големата бара, токму во Њујорк.
01.03.2016, 16:14

ИНТЕРВЈУ
Нина Георгиева директно од Сингапур: За 10 години посакувам да не објаснувам која сум
Во 2016 година, покрај другите интересни содржини, интервјуа и приказни, Fashionel ќе презентира и еден циклус разговори со успешни и креативни Македонци низ светот.
24.02.2016, 10:41

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Нада Јовчевска: Секој од нас е трансмитер и алка во синџирот кој создава подобро утре
Прочитајте го интервјуто со Нада Јовчевска, волонтер во Новогодишниот караван на Фондацијата Телеком за Македонија.
13.01.2016, 12:54

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Петар за Скопје и Амстердам
Знаејќи дека Петар постојано е на релација Скопје-Амстердам и не секогаш можеме да го најдеме тука, успеавме да го исконтактираме преку Скајп и да му поставиме неколку прашања на тема Скопје и Амстердам.
12.11.2015, 11:00

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Марија Кочевска: Од девојка со прекумерна тежина до фитнес инспирација
Марија Кочевска е девојка која цел свој живот водела битка со прекумерната тежина, а денес изгледа како фитнес модел.
28.10.2015, 12:00

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Маја Талевска: Не постои магичен рецепт за здраво тело и добар изглед – вежбајте и хранете се здраво
Маја Талевска е прв body fit barre инструктор во Македонија и поранешна професионална балерина. Таа неодамна сними видео чија цел е да ја подигне свеста за здравјето и добриот изглед кај луѓето, инспирирано од убавината на Јонското Море, а во кое оставила свој личен печат. Во интервју со Точка, Маја открива нешто повеќе за оваа фитнес програма, за својот личен рецепт за добар изглед и здравје, а советува како и вие можете да дојдете до благосостојба со сопственото тело.
01.10.2015, 11:52

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Натали Башоски: Културните разлики отсекогаш ми биле најголема инспирација
Натали Башоски студира филмска режија и фотографија на Уметничката академија на институтот Прат во Њујорк. Има македонско и холандско потекло, а до пред две години живеела во Пештани, за коe вели дека ѝ е омилено место на светот и извор на мотивација.
14.09.2015, 15:30

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Олгица Стојимировиќ: Силиконите и пластичните операции повеќе не се во мода
Убава и успешна, своја и смела во своите амбиции и планови. Според неа, убавината се негува и чува, а најдобар начин да се успее во тоа е следењето на трендовите на разните третмани, апарати и пилинзи. Олгица Стојимировиќ е жената која ќе Ви ги открие сите тајни и формули за младешки и убав изглед. Одблиску со неа, читате само во ова интервју на Точка.
04.09.2015, 14:00

КОЛУМНИ
Жени со машки презимиња: Стојановска или Стојановски?
Иминативе неколку години сѐ почеста е употребата на женските презимиња во машки род при стапувањето во брак. Иако тоа е апсолутно лична одлука и желба на секоја една Македонка, време е да поразговараме за фактот дали тоа е воопшто дозволено и дали станува збор за помодарство и желба секогаш да се биде поинаков и уникатен.
17.08.2015, 12:45

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Близначките Марија и Душица: Сите што не познаваат знаат дека сме толку исти, а сепак толку различни
Прекрасни девојки, полни со позитивна енергија, постојано насмеани, духовити, паметни со јасно зартани цели во животот, жедни за успех и задоволство, Марија и Душица екслузивно за ТОЧКА ни го опишуваат својот живот како "близначките".
06.07.2015, 17:01

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Ирина Велевска: Произведувам ЖИВА козметика која лекува акни, стрии и целулит
Девојката која што прави чуда од органски производи. Произведува органска козметика за која наделку се слуша и користи. Ирина Велевска е младата дама која освен за себе се грижи за и здравјето на кожата на многу девојки ширум Македонија и регионот. Одблиску со Ирина, во ова интервју за Точка.
12.05.2015, 11:55

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Ксенија Николова: Животот и судбината ме прогонуваат
Оваа млада пистателка има многу што да каже, а тоа го преточува во своите книги преку пишаниот збор. Ксенија Николова е дамата која црпи инспирација од својот живот, секојдневие и така ги создава своите романи. Детално за Ксенија, нејзиното творештво и живот читате во ова интервју за Точка.
19.03.2015, 13:33

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Александра Грујовиќ: Ја знам формулата за долг и среќен живот
Интернационален инстуктор за медитација, јога и анти- стрес програми, Александра Грујовиќ е жената што инспирирала многу луѓе да доживеат благосостојба и добробит во сите сфери на животот. Нејзината популарност е таква што на сесиите и семинарите се бара место повеќе. Имавме шанса да ја прашаме за тајните на долговечноста, јогата, медитацијата и среќата. За приватиот и професионалниот живот читате во ова интервју на Точка.
16.03.2015, 11:40

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Ирина Митевска: Жените подобро вежбаат во присуство на мажи
Балерина, пилатес и јога инструкторка, Ирина Митевска е дамата која што никогаш не одмара. Секогаш во потрага по нови вежби и техники на вежбање, таа освен за својот изглед, се грижи за многу жени да изгледаат убаво, да имаат одлично обликувано тело и ведар дух. Запознајте ја одблиску Ирина, дознајте за тајните на вежбањето и нејзиниот приватен живот.
12.03.2015, 13:40

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Дејан Павлески: Книгата е најевтиниот начин да појдеш на патување
Во пресрет на Денот на жената, 8-ми Март, период кога жените добиваат најмногу внимание и подароци, Точка дознава која книга жените ја посакуваат како подарок. Што читаат македонците и каков жанр на книга најмногу сакаат дознавате од првиот човек на Клуб Матица, Дејан Павлески.
05.03.2015, 13:33

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Васко Ефтов: Од тренер по кошарка, станав политички новинар
Карактеристичен по брзиот начин на поставување прашања, Васко Ефтов е новинар кој за себе ќе каже дека сакал да биде спортски тренер по кошарка, но патеката на животот го насочила кон новинарските води. Одблиску со Васко во ова негово интервју за Точка.
18.12.2014, 12:10

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Ирена Павлова: "Во AVON сакам да се вбројам меѓу најмладите и најуспешни менаџери во земјата"
Штипјанка, правник, истовремено во подготовка на магистерскиот труд – амбициозната Ирена повеќе од 5 години паралелно се искачува и во продажната структура на компанијата AVON.
03.09.2014, 15:31

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Интервју со младиот талентиран уметник Горан Боев: "Центарот на Париз е како огромен музеј на отворено"
Горан Боев моментално работи како асистент на Европскиот универзитет, на Факултетот за арт и дизајн Скопје, по предмет техники на цртање и техники на сликање. Член е на ДЛУМ и дипломец на ФЛУ Скопје во класата на Благоја Маневски. Во учебната 2004/2005 е избран за најдобар студент и добитник на наградата "26 Јули-Франк Манинг"
09.08.2014, 14:37

43.000 KM СО МОТОР
Ивана и Ману поминаа 3 континенти и 43.000 километри со мотор!
Момче од Шпанија и девојка од Македонија со својата Yamaha XT660Z Tenere, моментално се на пат околку светот. Интересно, зарем не? Дознајте повеќе во продолжение на ова живописно интервју.
22.07.2014, 16:10

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Како помина "IDAHOT" - Меѓународен ден за борба против хомофобија и трансфобија во Македонија?!
Визијата на ЛГБТИ центарот за поддршка е општество ослободено од дискриминација, во кое сите луѓе ги уживаат универзалините човекови права и слободи без разлика на новната сексуална ориентација, родов идентитет или која било друга карактеристика... Нешто повеќе околу ова, ни раскажа Биљана Гинова.
19.05.2014, 15:50

TOЧКА ИНТЕРВЈУ
Николета Лозанова: Секогаш сум подготвена за нешто ново!
Точка подготви интервју со Николета Лозанова, „плејмејт“, фотомодел, пејачка, водителка... Со еден збор - ѕвезда! Дознајте повеќе за најпознатиот бугарски фотомодел со интернационална кариера.
14.11.2013, 21:05

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Борка Ристовска: Фитнесот на шипка не е стриптиз!
Борка Ристовска е инструкторка по фитнес на шипка и сопственик на школата за фитнес на шипка Sheila Babes Pole School. Погледнете што имаше таа да каже за оваа фитнес метода, колку се соочува со конзервативни ставови, што се’ се постигнува со овој тренинг и каков „фидбек“ има од женската, па и машката популација.
12.11.2013, 12:00

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Андреј Клинчаров: Фузија од мода и архитектура во современо момче
Андреј Клинчаров е име кое не асоцира на убави нешта - згоден, убав, успешен на повеќе полиња, и најважно - „made in Macedonia“. Прочитајте повеќе за еден од ретките македонски модели со интернационална кариера, кој често ги краси светски познатите модни списанија, а згора на тоа и студира архитектура.
05.11.2013, 10:55

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Снежана Лупевска: Јас сум жена со машко срце!
Христос Воскресе, Вистина Воскресе! На најголемиот христијански празник Велигден, друштво ни правеше една од најуспешните новинарки во Македонија, препознатлива по нејзината авторска емисија КОД, Снежана Лупевска. За животот, љубовта, кариерата.... ексклузивно за ТОЧКА.
07.05.2013, 11:48

ИНТЕРВЈУ
Со е-Бонтон до подобра онлајн комуникација
Еден од проектите кои што го задржаа вниманието на јавноста и медиумите, а кој исто така ги привлече и сите интернет корисници е проектот "е-Бонтон", што и не е за изненадување ако се има во предвид актуелноста на темата.
24.12.2012, 13:34

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Бисера Чадловска, диригент при Македонска опера и балет
По повод настанот „50 години Македонски евергрин“, разговараме со Бисера Чадловска, единствена жена - оперски диригент при Македонската опера и балет.
20.10.2012, 21:17

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Дарко Мораитов: Фотографијата кај нас стана "порнографија"!
Одличен фотограф, уметничка душа која професионално се занимава со фотографија веќе 15 години. Дарко Мораитов е човекот кој реди успеси и го има достигнато врвот во Македонија, соработувал со многу магазини, работел на многу проекти и има кариера за која вреди да се знае.
10.05.2012, 15:16

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Владимир Георгиев: Крадев цвеќиња за да си ги посадам во двор!
Еден од ретките квалитети во уметноста на фотографијата и шминката, човекот кој знае каква боја и одговара на вашето лице и со која сенка ќе се спојат вашите очи. Пред неговиот објектив нема утка, погледнете од блиску како стојат работите со фотографот и шминкер Владимир Георгиев.
27.02.2012, 19:43

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Мелита Ракичевиќ: Јас сум жена-змеј
Едноставно ужива во животот и го живее со полна пареа. За себе ќе каже дека е воркохолик, сака скапи чанти, а најмногу од се купува брендирани очила. Мелита Ракичевиќ е препознатливо ТВ лице, среќна сопруга и посветена мајка. За кариерата, успесите и приватноста читате во ова интервју на ТОЧКА.
30.01.2012, 22:42

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
ФОТО: Сензуалноста на жените прикажана низ фотографии - Јанус
Јанус е еден од современите македонски фотографи, познaт по своите женски арт портрети. Иако долги години се бави со фотографија, и важи за култна фигура во круговите во кои е познат, досега не дал ни едно интервју.
26.01.2012, 15:42

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Дарко Илиевски: Ми се пуштале и мажи и безобразни девојки
Желба да стане новинар, но љубовта кон музиката го натера да стане пејач и да се занимава со музика. Дарко Илиевски е момчето кое со напорна работа, труд и дисциплина стигна до онаму каде што е денес, а целта му е да стане музичар од светски размери. Одблиску со Дарко Илиевски, само за ТОЧКА.
16.01.2012, 15:02

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Мики Црнокрак: По втор пат станав татко
Нина е новиот член на семејството Црнокрак. Среќен, успешен и задоволен, Мики Црнокрак е човекот кој е виновен за многу успешни модни случувања и настани кај нас.
29.12.2011, 14:10

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Ели Танасковска: Водејќи новогодишна емисија, паднав на сцена
Елегантна, убава и талентирана. Ели Танасковска е ТВ лице и веќе повеќе од 20 години е присутна на малите екрани. Секогаш насмеана и позитивна, важи за една од најдобрите водителки кај нас. За фамилијата, кариерата, но и непријатните ситуации на сцена, читате во ова интервју само за ТОЧКА.
24.12.2011, 13:49

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Жарко Димитриоски: Се разбудив во WC, гушкајќи тигар
Беше Ексклузивен, а потоа работите ги зема во свои раце, 1 на 1, за потоа да сврти на +389, а денес како организатор да го најавува најспектакуларниот стенд ап комичар на Балканот. Жарко Димитриоски е оној кој Ве остава без здив со својата харизма, знаење и талент. Активен е на (twitter.com/edennaeden) и на (facebook.com/edennaeden).
21.12.2011, 11:22

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Александра Тимковска: Естрадава ни е Гага, Лејди Гага
Без влакна на јазик, професионална и успешна. Повеќе од 10 години Александра Тимковска успешно плови по новинарските води кои ја исфрлија на површина како уредничка на забавната редакција во дневниот весник Вечер.
18.12.2011, 09:25

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
ФОТО: Запознајте го Небојша Пешевски - шминкањето за него е уметност, а уникатноста е негова предиспозиција
Ако до сега гледавте како уметниците си играат на белото платно, овој пат разиграните бои ќе ги видите уникатно 'расфрални' по лицата на младите девојки од рацете на - Небојша Пешевски.
12.12.2011, 09:41

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Марина Стојановска: Некои од нашите јавни личности не се бањаат!
Ако сакате да добиете некој од нашите пејачи или пејачки, ќе ја побарате Марина и веднаш ги имате на дланка. Марина Стојановска е девојката задолжена за односи со јавноста за многу познати личности кај нас.
01.12.2011, 11:51

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Јелена Спенџарска: Имам секси грб
Висока, згодна и неопходна за своето момче, кошаркарот Ивица Димчевски. Така накратко изгледа девојката која што сите ја познаваат од спотот на Слаткар за песната Шопинг.
21.11.2011, 15:42

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Сања Ристиќ: ‘Ех тој Тоше ‘ ја пее и старо и младо
Нема некој кој не ја знае детската песна Ех тој Тоше, која што Сања Ристиќ ја пееше на детскиот фестивал Златно Славејче. Тогаш беше мала и слатка, а денес голема и убава. Во ова интервју за ТОЧКА, Сања открива детали од нејзиното ѕвездено детство, кариерата и љубовниот живот.
07.11.2011, 12:20

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Надица Георгиева: Бракот со Иво е нешто најдобро досега
Елегантна, убава и неприкосновена во светот на модата. Надица Георгиева е една од најубавите жени во Македонија. За бракот со Иво ќе рече дека е нешто најубавото досега што и се случило на љубовен план и навистина е среќна со него.
10.10.2011, 13:04

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Маја Лазаровска: Сакаш соблечи се, сакаш не, пари нема!
Девојката која што веќе 13 години опстојува во светот на модата, ќе рече дека во овој моден бизнис кај нас нема добра заработка. Маја Лазаровска е манекенката која што красела безброј насловни страни, освојувала титули за убавина и сеуште е присутна во тој свет и интензивно се подготвува за избор на убавина кој што ќе се случува во Кина. Детали за модата, манекенската кариера и љубовта, дознавате лично од неа.
16.09.2011, 17:25

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Дадар: Пред секое шминкање имам трема и голема одговорност
Човекот кој ги разубавува жените секојдневно со својот уникатен начин на шминкање, Александар Билјановски - Дадар е оној кој ги знае сите тајни за шминката. За себе ќе каже дека е голем професионалец кој 100% и се посветува на работата и своите клиенти.
09.08.2011, 15:23

ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Тања Турунџиева: На 40 години и со три деца, сеуште сум секси
Најпознатата нутриционистка кај нас, Тања Турунџиева вели дека само со здрав начин на исхрана може да се одржи идеалната тежина и да се изгледа убаво.
28.07.2011, 13:15

12

 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум