АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
-6
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
СИТЕ ВЕСТИНАЈЧИТАНИ ДЕНЕСНАЈЧИТАНИ 7 ДЕНАНАЈЧИТАНИ 30 ДЕНАВИДЕО ВЕСТИФОТО ВЕСТИ

ВАШИНГТОН
Ни мува да прелета: Вашингтон како тврдина пред инаугурацијата на Трамп
Вашингтон се подготвува за инаугурацијата на Доналд Трамп, кој денес ќе стане 45. претседател на САД - американската престолнина практично е претворена во тврдина во очекување на 270.000 демонстранти, поради што биле ангажирани 10-тина илјади полицајци, а поставени се и бариери во должина од неколку километри.
 

ЛОНДОН
30 години верував дека мојот татко е Бог и дека ќе ме удри гром ако го напуштам: Исповед на ќерката на еден болен силувач!
Толку била осамена што често разговара со чешмата во бањата.
20.01.2017, 12:45

КОШАРКА
Ленард му донесе нова победа на Сан Антонио, Кливленд рутински со Феникс
Изминатава ноќ во Америка топ тема беа извлечените петорките на претстојниот Ол стар викенд кој ќе се одржи наредниот месец, но сепак се одиграа и пет натпревари кои за момент го оттргнаа вниманието на фановите од објавените стартни постави.
20.01.2017, 12:18

НАУТИКА
Cloudbreak – Совршена јахта за пат околу светот, и во лето, и во зима!
SuperYachtsMonaco во својата флота сега ја има најексклузивната понуда – Cloudbreak Еxplorer луксузната јахта.
20.01.2017, 12:16

АНАЛИЗА
Што стои зад партнерството на Путин и Ердоган: Русите и Турците станаа „браќа по оружје"
Руските и турските воздухопловни сили на 18-ти јануари ја изведоа првата заедничка воена операција против Исламската држава во сирискиот град Ал Баб кој што се наоѓа во близина на Алепо.
20.01.2017, 12:11

БРАЗИЛ
Популарната пејачка (63) е пронајдена мртва: Изгорела во автомобил!
Пејачката на светски познатиот хит “Ламбада”, пронајдена е мртва недалеку од својот дом.
20.01.2017, 11:48

ФУДБАЛ
Ремек делото на Кварезма стана хит на социјалните мрежи!
Поругалскиот фудбалер Рикардо Кварезма, кој моментално игра за турскиот Бешикташ, беше стрелец на еден головите во победата од 3:0 за неговиот тим на Куп меч против Генчербирлиги.
20.01.2017, 11:30

ФУДБАЛ
Најбогатите фудбалски асови на светот
Познатите и квалитетните фудбалски асови добро знаат да го наплатат своето фудбалско знаење, да дојдат до еден комплетен пакет и суми на пари од кои боли глава.
20.01.2017, 11:26

КИНА
Оружје на иднината: Кинески невидлив дрон кој може да понесе два тони бомби
Кинезите го претставија своето најново „невидливо“ оружје – станува збор за стелт дрон кој што е наречен „остар меч“.
20.01.2017, 11:07

ФРАНЦИЈА
На Французите Путин им е виновен и за студената зима: Толку е моќен што нè нападна со студ!
Европа е во канџите на сибирските студови - Шпанија воведува вонредна состојба, а во Франција се објавуваат упатства за преживување.
20.01.2017, 10:58

МК СЦЕНА
Александар Маленко открива: Преживеав инфаркт!
“Пливач на векот и Казанова на милениумот” – вака Жаре го најави интервјуто со Александар Маленко.
20.01.2017, 10:54

КАЛИФОРНИЈА
Ѕверови ѝ го спасиле животот на силувана девојка: "Мирна сум само кога сум со волците"
Девојка од југот на Калифорнија, со помош на крволочните ѕверки успеала да заздрави од тешката траума која ја доживеала по силувањето.
20.01.2017, 10:43

МЕКСИКО
Мексиканскиот нарко бос Ел Чапо екстрадиран конечно во Америка
Озлогласениот мексикански нарко-бос, Хоакин Ел Чапо Гузман, бил екстрадиран од северно Мексико во САД, ден пред денешната инаугурација на Доналд Трамп за нов американски претседател.
20.01.2017, 10:19

ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
Најголемиот непријател на Македонија во недела ќе гостува во новото издание на „Фчерашни новости“
Екипата ексклузивно открива и дека се подготвува нов протест во Њујорк. Македонија, пак, е во потрага по загубено лице, по апелот кој го испратија загрижени граѓани.
20.01.2017, 10:13

ФУДБАЛ
Дно: Рамос плукна кон фудбалерот на Селта
Фудбалерите на Реал Мадрид беа поразени од екипата на Селта Виго со 2:1 пред своите навивачи во Кралскиот куп.
20.01.2017, 10:10

МЕЛБУРН
Вознемирувачко видео, хорор во Мелбурн: Со автомобил газел луѓе и деца, меѓу мртвите и бебе
Најмалку три лица загинале, а 20 биле повредени, кога маж во црвен автомобил во полн гас на сред улица почнал да се залетува во луѓе и деца и ги газел. Меѓу загинатите има и едно бебе.
20.01.2017, 10:03

ШПАНИЈА
Прв пат по 90 години им паднал снег: Веднаш ги затвориле сите училиште
Многу туристички одредишта на југот на Шпанија се прекриени со снег прв пат во последните неколку децении, а службениците денес поради очекуваните олуји издале предупредувања за 25 од 50 региони.
19.01.2017, 20:22

ВРЕМЕПЛОВ
Како се менувал Range Rover во текот на изминатиот половина век?
Еден од најлуксузните теренци е присутен на пазарот веќе 47 години. За тоа време се промениле четири генерации од овој модел, но тој и ден денес го задржува својот карактеристичен изглед.
19.01.2017, 16:04

ИТАЛИЈА
Лавина затрупала луксузен хотел во Италија: Има 30 мртви, а заробените молат за помош
Се стравува дека повеќе од 30 луѓе загинале вчера кога силна лавина се спуштила на хотел во италијанската област Абруко.
19.01.2017, 13:11

САД
Последното обраќање на Обама: Верувам во нашата земја и народ!
Претседателот на САД во заминување, Барак Обама порача на својата последна прес конференција како прв човек на најмоќната држава на светот, дека во интерес на САД е да има „конструктивен“ однос со Русија.
19.01.2017, 11:03

СИРИЈА
Путин и Ердоган заедно против ИСИС: Руските и турските борбени авиони за прв пат заедно ги нападнаа џихадистите
Воздушно-вселенските сили на Русија и военото воздухопловство на Турција за прв пат изведоа заедничка воздушна операција против Исламската држава.
19.01.2017, 10:00

РАКОМЕТ
Спектакл во Мец: Македонските ракометари со два цепелини ги понижија Шпанците
Македонските ракометари во две акции направија вистинско шоу за кое што долго ќе се зборува на ова Светско првенство во Франција.
19.01.2017, 09:00

ПРОВОКАТИВНО
Погледнете како изгледа задникот на српската старлета – без фотошоп
Српската старлета Сораја Вучелиќ често ја обвинуваат дека повеќе престојува кај својот пластичен хирург, отколку во својот дом.
18.01.2017, 23:06

ВИСТИНСКО ЧУДОВИШТЕ
Страшна снимка: Додека скијала на вода ја следела огромна сенка, а кога се свртела...
„На почетокот мислев дека станува збор за сенка од мојот падобран за скијање.“
18.01.2017, 21:00

МАШКА МОДА
Стилски промашувања: Овие 10 машки модни трендови жените апсолутно не ги поднесуваат!
Колку и да мислите дека сте во тренд, вашата понежна половина секогаш би можела да најде замерка на сметка на вашиот вкус, модата и генерално, стилот.
18.01.2017, 20:01

ПАТУВАЊЕ
Нова кинеска атракција: Пловечко шеталиште од 50 километри
За да привлечат туристи, Кинезите од северозападната провинција Гуиџо поставиле на реката Хонгшуи огромно пловечко шеталиште.
18.01.2017, 18:38

ЗАНИМЛИВОСТИ
Рускиот хобит: Бил богат адвокат, а потоа напуштил сè. Сега живее под земја со само едно суштество
За ваква голема животна промена се одлучил бидејќи живеел под голем стрес.
18.01.2017, 17:53

ИНСТАГРАМ
"Не сум само блондинка со големи гради": Инстаграм профил кој мора да го следите
28-годишната Керолајн Вриланд е манекенка, пејачка и внука на модната легенда, Дијана Вриланд, која работела и како уредничка за американски "Vogue" и "Harpers's Bazaar".
18.01.2017, 17:34

EXIT 2017
Liam Gallagher, Paul Kalkbrenner и Hardwell се првите ѕвезди на Exit!
Еден од најнаградуваните музичари на сите времиња, основачот и пејач на групата Oasis, Liam Gallagher, ќе го отвори EXIT фестивал во четврток, на 6-ти јули!
18.01.2017, 17:00

СКОПЈЕ
Ристески: И по 3 години од ветувањето, Жерновски не изгради училиште во Капиштец
Денеска се наоѓаме повторно пред проектот „Училиште во Капиштец“ на Андреј Жерновски. Дали гледате некаде училиште? Не, нормално не гледате. Не го гледате училиштето кое требаше да го направи мрзливиот Андреј Жерновски бидејќи не го изгради веќе 4 години, изјави на денешната прес конференција Јордан Ристески, советник во Општина Центар.
18.01.2017, 16:16

ТЕХНОЛОГИЈА
Icaros - Фитнес справата на иднината
Во иднина можеме да очекувме се повеќе уреди и справи кои што ќе го комбинираат фитнесот со модерната технологија, а токму Icaros.
18.01.2017, 16:00

ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Nokia дефинитивно се враќа назад: Погледнете како крши ореви – што мислите, кој останал нескршен?
Судејќи според сè, по сè изгледа дека новата Nokia ја задржала издржливоста на легендарниот модел којшто сите ние добро го помниме – Nokia 3310.
18.01.2017, 15:55

НАДВОРЕШНА ПОЛИТИКА
Новиот претседател на ЕП силен поддржувач на Македонија
63-годишниот Тајани е избран во четвртиот и последен круг од гласањето, со просто мнозинство од 351 глас, додека неговиот противкандидат и сонародник, социјалистот Џани Питела, освои 282 гласови од европратениците.
18.01.2017, 15:41

САМО ВО РУСИЈА
Каква сила! Погледнете како моќната Lada Niva чисти снег
Добра организација, синхронизација и механизација... Но, кога ќе завее, нема никаква помош од сето тоа, ако не се делува на време. Меѓутоа, сите оние коишто поседуваат автомобил каков што е легендарната Lada Niva, по сè изгледа може да го имаат решението за чистење на снегот – во сопствена режија.
18.01.2017, 14:52

ФУДБАЛ
Познато што му дошепнал Рамос на Сампаоли пред големото дерби на „Писхуан“
Серхио Рамос наиде на големи критики од страна на фановите на Севиља поради контроверзната гестикулација која им ја посвети на куп натпреварот кој се одигра пред една недела, но ако некој застана во одбрана на капитенот на Реал од страна на клубот од Андалузија, тогаш тоа секако беше тренерот Хорхе Сампаоли кој изреагира крајно џентлменски.
18.01.2017, 14:25

ПАТУВАЊЕ
Alpe d'Huez – Најдоброто ски одморалиште во Европа
Скијачкото одморалиште во францускиот регион Изер, коешто оваа година прославува 80 години од своето постоење, ја доби и титулата – најдобра дестинација за скијање...
18.01.2017, 13:19

АВСТРИЈА
Морбидната судбина на жената која ги распарчила сопругот и љубовникот: The IceCream Killer пратена во машки затвор
Естибализ Каранца, или позната како "The IceCream Killer", која ги убила поранешниот сопруг и љубовникот, ги распарчила и забетонирала, се сели во машки затвор во Горна Австрија.
18.01.2017, 13:05

САД
Дали ова е знак дека Американците се подготвуваат за војна со Русија: Еве што било снимено над „Областа 51"
Контролорот на воздушниот сообраќај Фил Дрејк снимил на небото над познатата „Област 51“ нешто што досега не е видено.
18.01.2017, 13:01

ТЕНИС
Троицки збесна откако беше оштетен за еден поен, па и се нафрли на хрватската судијка Чичак
Виктор Троицки е познат по тоа што често знае да ги загуби нервите со тениските судии, а во едно такво издание се прикажа и во второто коло на Австралија Опен, односно на неговиот меч против Паоло Лоренци.
18.01.2017, 12:56

ИТАЛИЈА
Драма во Италија: Серија силни земјотреси, во тек евакуации во Рим
Во последните неколку часа централна Италија била погодена од неколку земјотреси. Серијата потреси ја предизвикал земјотрес со јачина од 5,3 степени, кој утрово се случил во 10:25 по локално време. Земјотресот се почувствувал и во главниот град на Италија, каде моментално во тек е евакуација од градското метро, пренесува Sputnik.
18.01.2017, 12:41

КОШАРКА
Харден брилјираше и оствари нов трипл-дабл, неговите соиграчи го издадоа во Мајами
Џејмс Харден имаше нов брилијантен настап во НБА лигата, но овој пат тоа не се покажа како доволно неговиот Хјустон да слави победа на незгодното гостување во Флорида.
18.01.2017, 12:18

КАЛИФОРНИЈА
Самопрогласена "хрватска принцеза" дала интервју за американска телевизија за време на војната во 1991
"Се иселувале поради страв од погубување. И мене денес животот ми е загрозен бидејќи настапувам јавно, но тоа морам да го направам за својот народ", рекла самопрогласената принцеза од Хрватска.
18.01.2017, 11:17

САД
Џон МекКејн: Благодарение на Путин, Русија е главен играч на Блискиот исток
"Претседателот Владимир Путин на Русија и обезбеди место на главен играч на Блискиот исток", изјавил републиканскиот сенатор Џон МекКејн.
18.01.2017, 10:37

НИГЕРИЈА
Голема трагедија во Нигерија: Борбени авиони по грешка кренаа во воздух бегалски камп
Околу 100 лица се убиени, а стотици се повредени после воздушниот напад на нигериската авијација на еден бегалски камп на североистокот на земјата во близина на границата со Камерун.
18.01.2017, 09:15

ПРОВОКАТИВНО
Пред крајот на денот: Ова е само мал дел од најдобрите Instagram гради на едно место...
Овојпат за вас ги пронајдовме најдобрите гради на интернет мрежата коишто благодарение на друштвената мрежа Instagram во денешно време се "подостапни" од било кога.
17.01.2017, 23:25

МАКЕДОНИЈА
Роби Телекабел изјави дека му биле побарани 650.000 марки мито од луѓето на Љубчо Георгиевски во 2001 година
Сопственикот на Телекабел, Роберт Димитров познат како Роби Телекабел, гостуваше во емисијата „Патот на успехот“ на 24 вести. Во продолжение ви пренесуваме дел од емисијата.
17.01.2017, 21:03

ФУДБАЛ
Руди Гарсија влезе во расправија со судијата, па со мобилниот телефон му докажуваше дека греши
Марсеј беше декласиран на домашен терен од Монако во големото дерби кое се одигра изминатава недела, но ставајќи ја на страна лошата игра на неговите играчи, тренерот Руди Гарсија имаше и една забелешка до судиите при еден од четирите гола на тимот од кнежевството (1:4).
17.01.2017, 20:30

ЊУ ДЕЛХИ
Тинејџери правеле селфи на шини и наишол воз – Се случила голема трагедија
Полицијата во Њу Делхи соопштила дека тинејџерите не успеале на време да се тргнат и ги удрил воз.
17.01.2017, 19:34

БРАЗИЛ
Каков среќник: Вложил илјадници долари на својот среќен број - и добил милиони!
Бразилскиот милијардер Педро Гренден Бартел, е еден од најбогатите луѓе во својата земја, а неодамна станал побогат за три и пол милиони долари.
17.01.2017, 16:10

ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Кои се најмоќните телефони за 2016-та година според AnTuTu? Подгответе се за изненадување!
Најголемиот производител овојпат го нема во Топ 10 листата, помеѓу Android телефоните води вистински “аутсајдер”, додека iPhone дефинитивно објаснил како стојат некои нешта...
17.01.2017, 15:29

УПС!
Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впуштите во ова модерно флертување, знајте дека тоа може да заврши и на интернет мрежата, а потоа сте готови!
17.01.2017, 15:08

НЕСЕКОЈДНЕВНО
Невообичаен миленик: Овие руси чуваат рис во својот стан!
Московјанинот Александар Лјубарскиј веќе шест години чува рис во својот стан. А некои сосема оправдано би кажале дека се работи за злоставување на дивото животно, бидејќи овие диви мачки на слобода вообичаено заземаат територија од околу 100 квадратни километри.
17.01.2017, 14:23

ФУДБАЛ
Бака се залета да го изведе пеналот додека Харт правеше необичен ритуал, Таљавенто спречи бизарен погодок
Џиџи Донарума успеа да му одбрани пенал на Адем Љајиќ и да го остави Милан во игра на гостувањето кај Торино, а ако тоа на крајот се покажа како клучен момент со оглед на тоа што неговиот тим се избори за 2:2, од продолжението на натпреварот за издвојување е и еден комичен момент кој навистина ретко може да се види на терените.
17.01.2017, 14:17

ПОЛСКА
Хакери го нападнале "Жагањ": Повик за марш против американските војници во Полска
Додека Полјаците ширум земјата и нивните службеници во базата Жагањ на западот на Полска свечено дочекале 3.500 американски војници од 3. оклопна бригада од Колорадо, ново засилување од источното крило на НАТО, хакери упаднале на сајтовите на градот "Жагањ" и уште 100 општини, и објавил повик на маршот наречен "НЕ за војската на САД во Полска".
17.01.2017, 14:09

(18+) ФИЛМ
Канибалистичкиот филм “Raw” е толку ужасен што ги принудува луѓето да повраќаат и да се онесвестуваат!
Францускиот хорор филм “Raw” покажува толкава доза на хорор, што гостите на филмскиот фестивал во Торонто биле оставени со чувство на слабост во колената и желудниците, а некои наводно веднаш морало да бидат и хоспитализирани, откако ги погледнале поинтензивните сцени...
17.01.2017, 13:16

КОШАРКА
Голден Стејт го понижи Кливленд во „Оракл арената“
Голден Стејт на крајно драматичен начин загуби „добиен меч“ со Кливленд на гостувањето кое го имаше на католичкиот Божиќ, но избраниците на Стив Кер едноставно не можеа да замислат подобро сценарио за слатка одмазда на натперварот кој се одигра во „Оракл Арената“ изминатава ноќ во Америка.
17.01.2017, 12:20

ИНДИЈА
Како се превоспитуваат крадци: Кој краде, добива стап на сред улица!
Индиската полиција има брутален начин на пресметка со крадците, а секој што го фаќаат дека краде, ги памети до крајот на својот живот.
17.01.2017, 12:19

ФУДБАЛ
Роналдо со директна замерка до Рамос по голот на Јоветиќ: Мора да ја вклучиме главата, смирено да му…
Кристијано Роналдо никогаш не ги прифаќа лесно поразите, а таков беше случајот и пред два дена кога неговиот Реал Мадрид во рок од само седум минути прокоцка три бода и победа на гостувањето на „Санчес Писхуан“.
17.01.2017, 11:51

ФУДБАЛ
Михајловиќ збесна по ремито со Милан и го уништи рекламното пано со еден потег
Торино прокоцка убава предност од 2:0 и на крајот испушти драгоцени два бода на мечот кој го одигра со Милан изминатава вечер, а иако некогаш е неоправдано прекумерен при своите рекации, мора да се признае дека нервозата на Синиша Михајловиќ овојпат беше сосема оправдана.
17.01.2017, 10:51

ИСТАНБУЛ
Уапсен и претепан крвникот од Истанбул: Терористот кој убил 39 луѓе признал дека го извршил масакрот во Реина
Напаѓачот кој во новогодишната ноќ во Истанбул убил 39 луѓе во ноќниот клуб "Реина", бил уапсен вчера, јавува "Reuters", повикувајќи се на турските медиуми.
17.01.2017, 10:35

12345678910 ... Последна

AРХИВА ПО КАТЕГОРИИ

 

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЗАНИМЛИВОСТИ
Тој е жив Хулк: Има 432 кг, запира трактор, дневно јаде 36 јајца, 3 кг месо и тоа не е сè...
СЛАВНИ ПАРОВИ
Пирс има 63 години и изгледа вака! Но вистинското изненадување е неговата жена!
СЕЛЕБРИТИ
Славниот кошаркар фатен во неверство: И тоа не е најголемото изненадување
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум