АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
-6
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
СИТЕ ВЕСТИНАЈЧИТАНИ ДЕНЕСНАЈЧИТАНИ 7 ДЕНАНАЈЧИТАНИ 30 ДЕНАВИДЕО ВЕСТИФОТО ВЕСТИ

СВЕТОТ Е МАЃЕПСАН!
Погледнете ги само новогодишните фотографии на најубавото девојче на светот...
Анастасија Кнјазева има само пет години и неа ја сметаат за вистинско “чудо од дете” во светот на моделингот!
 

ИТАЛИЈА
Гаф на дневник: Заборавила дека седи на стаклена маса, па открила премногу
Убавата водителката се посрамила со својот избор на облека.
24.12.2016, 14:15

ЗАНИМЛИВОСТИ
Тој е жив Хулк: Има 432 кг, запира трактор, дневно јаде 36 јајца, 3 кг месо и тоа не е сè...
Арбаб Кизер Хајат (25) дневно јаде 36 јајца, повеќе од три килограми месо и пие пет литри млеко. Висок е 186 сантиметри.
14.01.2017, 18:22

ЗАБАВА
Прочитајте га дневник на кумановца у Канаду!
Прочитајте го дневникот на еден кумановски гастрабајтер во Канада. На почеток се било како што треба се` додека не паднал првиот снег...
08.01.2017, 20:20

СЕЛЕБРИТИ
Опасно секси! Сите гледале во нејзината позадина, а потоа се свртела...
Џенифер Лопез договорила новогодишен настап во клуб во Мајами за хонорар од милион долари, а потоа се откажала. Меѓутоа, во пресрет излегла раперката Ники Минаж и забавата можела да започне!
02.01.2017, 18:22

ГЕРМАНИЈА
Германско село повикува млади парови со деца да се доселат: Подаруваат земјиште, еве кои се условите!
Поради сè постарото население, многу помали места во Германија, меѓу кои и селото Отенштајн на северот од Германија, дошле во ситуација да ги затворат училиштата бидејќи немаат доволно ученици.
26.12.2016, 18:36

ЦРНА ХРОНИКА
Снимка од почетокот на масакрот: Првите жртви биле убиени пред клубот!
Само неколку часа по нападот во истанбулскиот ноќен клуб во кој биле убиени 39 лица, на интернет се појавила снимка на која е видливо дека напаѓачот започнал да пука уште на улица, пред неговото влегување во клубот.
01.01.2017, 13:04

БИДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ!
Видео запис од утрово, на излезот од Скопје: Погледнете како не треба да се вози на замрзнат автопат!
Во услови на ниски температури, снег и мраз, и без да биде јасно потенцирано, на секој возач би требало да му биде јасно како се вози, бидејќи само мало невнимание е доволно за последиците да бидат многу сериозни.
10.01.2017, 12:01

ИСТАНБУЛ
Оваа убавица ги молела родителите да ја пуштат за Нова година во Истанбул: Прв пат патувала, но и последен
Тоа било нејзино прво патување надвор од Израел, а враќањето дома ќе и биде последно.
03.01.2017, 18:04

ПАТУВАЊЕ
Чудо во Амазонија: Невремето ги натерало да скршнат од редовната рута, а потоа откриле нешто неверојатно
Еден фотограф случајно снимил амазонско племе кое се` уште не воспоставило контакт со цивилизацијата откако неговиот хеликоптер морал да скршне од редовната линија за да ја избегне бурата.
24.12.2016, 10:44

ТЕШКИ ВРЕМЕНСКИ УСЛОВИ
Блокиран автопатот Скопје-Велес во двата правци, над 200 луѓе заложници на снежното невреме!
Повеќе од два часа над двесте автомобили, меѓу кои и товарни возила, се заглавени на автопатот кој води од Велес кон Скопје. Возачите се жалат дека е формирана долга колона од возила и дека не можат да ги поместат ниту еден метар, затоа што автопатот е затрупан со снег.
05.01.2017, 23:28

СВЕТ
Бесрамниот син на африканскиот моќник: Додека народот нема за леб, погледнете што купува овој човек со државни пари
Синот на претседателот на Екваторијална Гвинеја е познат како „плејбој“ со екстравагантен вкус за скапоцени автомобили и луксузни сувенири.
04.01.2017, 10:33

РУСИЈА-САД
"Трамп на Путин ќе му ги даде Крим, Украина и Сирија, во замена за голема услуга"
Доналд Трамп би можел "тивко" да го признае присоединувањето на Крим кон Русија и да ѝ ги остави Украина и Сирија во замена за некои други договори на глобално ниво, тврди "Times".
10.01.2017, 18:15

ЗАНИМЛИВОСТИ
Момчето – јастог: Убиец кого го убило сопственото семејство
Греди Стајлс одел по стапките на неговиот татко кој исто така бил забавувач во циркус. Во него го вработил својот син и ќерка кои ја имале истата генетска деформација, а во циркусот бил познат како тежок алкохоличар и злоставувач.
28.12.2016, 17:53

ФИЛМ
Ќе ви се заврти во главата: Колку пари потрошил таткото на Кевин во филмот „Сам дома“?
Веројатно не постои некој кој не се запрашал колку го чинеле лудориите на Кевин неговиот татко во двата филмови.
26.12.2016, 17:10

СЛАВНИ ПАРОВИ
Пирс има 63 години и изгледа вака! Но вистинското изненадување е неговата жена!
Се чини дека сите ние сме навикнати за покрај Џејмс Бонд секогаш да гледаме исклучиво само беспрекорни девојки. Но, во реалниот живот неговиот вкус е очигледно сосема поинаков!
13.01.2017, 12:36

КИРГИСТАН
Неверојатен пресврт: Човекот кој го бара цел свет се јавил на локален портал: "Јас сум Иакхе Машрапов и немам никаква врска со тој настан"
Граѓанинот на Киргистан, Иакхе Машрапов, чија фотографија од пасошот ја објавиле бројни медиуми со тврдење дека тоа лице е осомничено за нападот на клубот во Истанбул во новогодишната вечер, демантирал дека има врска со тој настан.
03.01.2017, 16:34

ГОЛЕМ БРАТ
Разврат на Денот на заљубените: Протекло домашно видео на учесничка на британскиот "Голем брат"
Убавата Јасмин Волц ќе учествува во британското "VIP" реално шоу, а уште пред влегувањето во куќата привлекла големо внимание.
04.01.2017, 16:30

ЏИНОВСКИ ЖИВОТНИ
Крокодил од 5.5 и рак од 4 метри – Тие навистина постојат
Тука не станува збор за митски чудовишта, туку за документирани припадници на својот вид кои се рекордни во големината.
29.12.2016, 17:51

СЕЛЕБРИТИ
Бред Пит повеќе нема да молчи и со изјавата за Анџелина ги „запали” медиумите: „Која добра мајка би им го направила тоа на децата?”
На Бред Пит се чини дека му е доста од сè, па одлучил да возврати на нападите од актерката.
24.12.2016, 12:51

СЕЛЕБРИТИ
Славниот кошаркар фатен во неверство: И тоа не е најголемото изненадување
Алонзо Морнинг, легенда на НБА лигата и некогашен играч на Мајами, завршил на неколку проблематични фотографии. Спортската ѕвезда била фатена пред неколку недели како на сред Мајами разменува нежности со мистериозна девојка. Голем шок повторно приредил вчера.
17.01.2017, 12:01

ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
Ако во вакви временски услови, какви што владеат на нашите простори во овој момент, не сте опремени со водоотпорни чизми обложени со крзно, мали се шансите дека вашите стапала ќе останат топли.
11.01.2017, 19:47

ИНТЕРНЕТ
Сосема неочекувано: Се свртела и заљубено го погледнала, а тој ја турнал од карпата
Јасно се гледа како девојката паѓа од карпата, а потоа беспомошно лежи на земја.
14.01.2017, 11:26

СЕЛЕБРИТИ
Се ожени најплатениот и најубавиот турски актер: Погледнете како изгледа неговата сопруга!
Водечкиот турски актер Мурат Јилдирим неодамна во Истанбул го кажа своето судбоносно “да”. Ова за него е второ стапнување пред олтарот, а неговата нова избраничка е убавата актерка Иман Елбани.
05.01.2017, 21:01

ПРОВОКАТИВНО
Овојпат таа не ни ја покажа вагината, но ни покажа речиси сè останато...
Беше само прашање на време кога во календарот на магазинот Love ќе се појавеше и Криси Тиген. Но реално, кога не би ја повикале на снимање, би се запрашале што не е во ред со нив.
23.12.2016, 21:57

СЕЛЕБРИТИ
Еве кој ќе ги наследи милионите на Џорџ Мајкл
Откако Џорџ Мајкл изненадно починал во неделата на 53 години, медиумите веќе почнале да шпекулираат кој ќе го наследи неговото огромно богатство.
27.12.2016, 13:56

ПРИРОДЕН ИЗГЛЕД
Непрепознатлива: Вака изгледа Иванка Трамп во опуштено издание и без шминка
Ќерката на новиот претседател на Америка Доналд Трамп, важи за дама со извонредна убавина и фантастичен стил. Сепак, и таа има право да се опушти и да се прошета облечена во тренерки и патики и без трошка шминка. Во фотографиите во продолжение погледнете како изгледа Иванка кога е во такво издание.
23.12.2016, 21:50

ТУРЦИЈА
Морничаво: Оваа девојка ја предвидела својата смрт во Истанбул
Рита Чами е една од жртвите од терористичкиот напад во новогодишната ноќ во Истанбул – таа непосредно пред да замине на прославата на некој начин го предвидела својот трагичен крај.
03.01.2017, 18:30

НЕСЕКОЈДНЕВНИ ПРИКАЗНИ
Затворот му донесе огромна слава и богатство: Вака живее денес “најубавиот криминалец”!
Тој заврши во затвор во 2014-та година, поради поседување на оружје без дозвола, а на слобода е пуштен во месец март минатата година, после што животот му се промени буквално “од корен”. И тоа на многу подобро…
03.01.2017, 16:05

ХРВАТСКА
Шокантни тврдења на хрватски политичар: Нападот во Берлин личи на голема местенка!
Претставникот на Жив Ѕид во Парламентот, Иван Пернар, со својата објава на Фејсбук уште еднаш привлекол големо внимание во јавноста.
26.12.2016, 19:03

МИЛАНО
Овие херои ги слави цела Европа: Тие го убиле џихадистот од Берлин
Откако во Милано бил убиен најбараниот човек во Европа, 24-годишниот Тунижанец Анис Амри, одговорен за масакрот на божиќниот саем во Берлин, каде биле убиени 13 луѓе, а повредени 49, Италија ги слави полициските херои кои го сопреле озлогласениот терорист.
23.12.2016, 18:01

ИРАК
Најлудото откритие за Садам Хусеин: Имал машина за сечење во која што фрлал живи луѓе
Во озлогласен ирачки затвор, наводно живи луѓе фрлале на „сецкалка“ каде што умирале во страшни маки.
06.01.2017, 12:17

СТАРИ ФОТОГРАФИИ
Денес е „крал на Инстаграм“, но кога ќе видите како изгледал пред 10 години...
Сите некаде го започнавме своето користење на социјалните мрежи. Некои тоа го направиле на Фејсбук, некои на Твитер, некои на Инстаграм, а тинејџерите од 90-тите години имаа само еден избор – MySpace.
09.01.2017, 21:26

БЕЛГРАД
Тргнал "Рускиот воз": Десетина патници на железничката станица во Белград, Едита Тахири бара од ЕУ: "Сопрете го"!
Неколку луѓе, во главно новинари, се собрале утрово на перонот 1 на железничката станица во Белград, за да го испратат возот кој прв пат по војната, оди за Косовска Митровица.
14.01.2017, 15:01

КРВАВИ ВОЈНИ
10 најкрвави војни на денешницата: Сите зборуваат за Сирија, но најголемата опасност е на друго место
Сите велат дека причина за крвавите траги од Либија до Јемен и Пакистан е никогаш разрешениот спор помеѓу Израел и Палестинците, и делумно се во право. Но, судирите кои беснеат во тој регион, а и пошироко, се всушност многу повеќе од тоа.
24.12.2016, 16:44

СЕЛЕБРИТИ
Оваа фотографија успеа да добие повеќе од милион и пол “лајкови”: Кога ќе го видите остатокот, ќе ви стане јасно зошто!
Фотографиите на оваа ријалити ѕвезда ги соборуваат сите рекорди според бројот на “лајкови” коишто ги добиваат.
04.01.2017, 16:08

ТЕХНОЛОГИЈА
Порно филмови тајно сокриени на YouTube: Пиратите го надмудрија Google со многу едноставна финта
Благодарение на една едноставна финта, пиратите им овозможија на луѓето да ја заобиколат контролата на сексуалната содржина и бесплатно да ја користат популарната мрежа за видео хостинг.
18.01.2017, 13:30

МАКЕДОНИЈА
Казни за Македонците со бугарски пасоши
За Македонците со бугарски пасоши од Бугарија почнаа да стигаат казни високи и до илјада лева. Казнети се затоа што во мај лани гласале на европските избори во бугарските конзуларни претставништва, а немале право, пренесува „Телма“.
12.01.2017, 10:01

СЕЛЕБРИТИ
Сите ја знаат како калуѓерка закопчана до грло, а кога ќе се соблече...
Кога не ја снимаат камери, Хана Вадингам се претвора во секс бомба, и тешко може во неа да ја препознаете строгата Септа Унела од "The Game of Thrones".
28.12.2016, 14:48

ИТАЛИЈА
Италијанската актерка го исполнува ветувањето: "Првата рунда орален секс завршена, малку сум уморна"
Италијанската актерка која ветила дека на секој кој на референдумот ќе заокружи "не" ќе му пружи сексуални услуги, ја завршила првата рунда на исполнување на тоа ветување.
09.01.2017, 12:15

ЕРОТИКА
Снимањето порно филмови не оди секогаш „како подмачкано“: Еве што се случува зад сцените
Прилично ни е јасно дека снимањето на секс сцени не може секогаш да помине без проблеми, а неуспешните сцени не се реткост ниту во филмовите за возрасни.
12.01.2017, 20:32

ЗАНИМЛИВОСТИ
Оружјето и жените не се вклучени: Се продава имотот за забави на Кралот на Инстаграм
Вилата во која се забавувал Ден Близеријан во Лас Вегас, местото на кое настанале некои од најозлогласените и најразвратни фотографии и видеа објавени на Инстаграм, сега може да биде ваша.
22.12.2016, 17:10

КУТРО ЖИВОТНО
Ова сè уште не сте го виделе: Од Дунав извлекле лисица окована во мраз!
Речиси нереално изгледа фотографијата која се појави на интернет. Таа е снимена во близина на Дунав кај Фридинген во Германија.
13.01.2017, 19:11

ПРОВОКАТИВНО
Вероника е вистинска латино секс бомба: Пред да ги видите нејзините фотографии, длабоко вдишете!
Дали ви студи? Дали ги броите деновите до конечното затоплување? Дали сонувате за плажа и совршени облини во минијатурни костими за капење?
12.01.2017, 22:31

ИРАК
Ако пукне браната, тоа ќе биде како нуклеарна бомба: Се подготвува битка за „живот или смрт" на 1,5 милиони луѓе
Сојузничките трупи и Исламската држава се подготвуваат за големата битка околу стратешки клучната брана чие што би евентуано пукање би можело да резултира со излевање на 11 милијарди кубни метри вода кон ирачкиот град Мосул.
28.12.2016, 20:21

САД
Тој ги чува богатите и славните: Во секој момент имаме и по 50 закани и мораме да го направиме ова...
„Ние сме единствени. Најголемиот дел од нашите клиенти се богати и познати. Најважна работа е тајноста и воспоставувањето на систем кој што ги чува таквите клиенти“, вели еден од основачите на компанијата World Protection Group, Кент Мојер.
16.01.2017, 10:33

СЕЛЕБРИТИ
Најпопуларната девојка на Инстаграм израдува 107 милиони следбеници со најпровокативна фотка досега
Поранешната љубов на пејачот Џастин Бибер ја покажала својата секси позадина во едвај забележливи танга гаќички.
13.01.2017, 22:00

СЕЛЕБРИТИ
Актерката ја објави својата најсексапилна фотографија: Што ќе погледнете најпрво?
И Ева Лонгорија умее да провоцира од друштвените мрежи. И тоа како умее!
28.12.2016, 16:47

ЗАНИМЛИВОСТИ
Ако се стопи вечниот сибирски мраз, ќе се ослободат многу поопасни работи од коски и трупови!
Илјадници години, сибирските предели оковани со вечен мраз служеле како голем фрижидер за се` што е закопано во него. Но, сега, ова тло поради глобалното затоплување почнало постепено да се одмрзнува, а тундрата се загрева двојно побрзо отколку остатокот од планетата.
27.12.2016, 21:00

СЕЛЕБРИТИ
"Валкана долна облека" на сите страни: По семејниот скандал, се појавила и секс снимка на славниот боксер
Познатиот и успешен боксер, Амир Кан, овие денови го потресуваат скандали. Прво пред неколку месеци се појавила информација дека неговите родители ја малтретираат неговата сопруга Фарјал бидејќи не живее во склад со исламските обичаи, а сега наводно се појавила и приватна снимка од самиот Амир, на која се гледа како тој мастурбира.
18.01.2017, 11:40

СКОПЈЕ
Откажаниот дочек ги донесе и првите тужби: Менаџерот на Каролина ќе го тужи Град Скопје - Каролина се оградува!
Од Авалон Продукција денес најавија тужба против Град Скопје поради откажаниот дочек на Новата 2017-та година на плоштад Македонија, кадешто помеѓу останатите требаше да настапи и пејачката Каролина Гочева, која е дел од Авалон Продукција. Каролина Гочева пак јавно се огради и ја поддржа одлуката за донирање на планираните средства.
22.12.2016, 13:37

СЛАВНИ ПАРОВИ
Тој се ожени за успешна тенисерка, а што сега? Еве како реагирал Бастијан на повлекувањето на Ана од тенисот
Фудбалската ѕвезда почека за страстите да се смират, за да им покаже на сите што мисли за одлуката на својата сопруга.
30.12.2016, 16:58

НИКОГАШ ПОСЕКСИ
Деколтето на српската старлета никогаш не било побујно
Српската старлета се откажала од намалување на градите, откако лекарите ѝ кажале дека нема потреба да ги вади силиконите доколку се здебели. На висина од 178 сантиметри, Сораја има 54 килограми.
27.12.2016, 12:23

МОДЕРНИ КУРТИЗАНИ
Луксуз и сјај на сите страни: Instagram проститутките откриваат како живеат!
Нивните Instagram профили се преполни со фотографии направени на егзотични и луксузни локации. Тие носат исклучиво само најскапа гардероба, а пари имаат за повеќе од два живота...
14.01.2017, 18:14

СУПЕРБАКТЕРИЈА
Смрт во Невада: Се случило тоа од што научниците најмногу се плашеле
Една од ситуациите од која најмногу стравуваат научниците е таа дека бактериите ќе станат имуни на сите можни антибиотици.
14.01.2017, 17:37

БЕРЛИН
Германските служби откриваат: Србинот бил "страв и трепет" - пред Бобан се треселе и џихадистите
Симеоновиќ бил гуру на крвникот од Берлин, а имал репутација на премногу екстремен и најрадикален во терористичките кругови во Германија.
24.12.2016, 15:02

СЕЛЕБРИТИ
Од што почина Џорџ Мајкл?
Поранешниот менаџер на Џорџ Мајкл, Мајкл Липман, изјавил дека музичарот починал од срцев удар, а британскиот таблоид „Daily Mail” потсетува дека смртта на поп иконата настапила после некои 18 месеци кои ги поминал на лекување во најскапата клиника во Швајцарија, „Kuschnacht Practice“ во близина на Цирих.
26.12.2016, 22:00

ИСТАНБУЛ
„Психички сум уништен од шок” – Турскиот фудбалер бегал од клубот, терористот бил ужасно ладнокрвен
Играч од тускиот фудбалски клуб Бејлербеји бил сведок на крвавиот терористички напад во новогодишната ноќ во Истанбул, за кој одговорност превзеде ИСИС. Сефа Бојдас вели дека само што се сместил со друштвото во долниот дел на елитниот клуб „Реина“ кога започнало пукањето.
02.01.2017, 18:42

ИРАК
Како бил изведен еден од најголемите грабежи на сефовите на Садам: Ни денес не се знае каде завршиле парите
Кога американските војници прв пат влегле во Багдад на почетокот на април 2003. година, крадците веќе упаднале во ирачката централна банка.
04.01.2017, 20:03

СЛАВНИ ДАМИ
Јелена бин Драи шокираше со својата последна порака: "Време е за крај, време е да кажам збогум!"
Јелена бин Драи е исклучително активна на Instagram, кадешто речиси секојдневно објавува фотографии од приватниот живот, споделувајќи ги со своите следбеници и обожаватели.
28.12.2016, 12:59

12345678910 ... Последна

AРХИВА ПО КАТЕГОРИИ

 

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЗАНИМЛИВОСТИ
Тој е жив Хулк: Има 432 кг, запира трактор, дневно јаде 36 јајца, 3 кг месо и тоа не е сè...
СЛАВНИ ПАРОВИ
Пирс има 63 години и изгледа вака! Но вистинското изненадување е неговата жена!
СЕЛЕБРИТИ
Славниот кошаркар фатен во неверство: И тоа не е најголемото изненадување
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум