АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
0
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
СИТЕ ВЕСТИНАЈЧИТАНИ ДЕНЕСНАЈЧИТАНИ 7 ДЕНАНАЈЧИТАНИ 30 ДЕНАВИДЕО ВЕСТИФОТО ВЕСТИ

ГИБРАЛТАР
Малку ќе паузираат од луксузот: Запленета е луксузната јахта на семејството Мељниченко
Јахтата "Sailing Yacht A" која е во сопственост на рускиот милијардер Андреј Мељниченко, е запленета во пристаништето на Гибралтар поради тврдењето на германско бродоградилиште дека бизнисменот им должи 15.3 милиони евра, пишува BBC. Затапникот на Мељниченко изјавил дека забраната за пловење набрзо ќе биде укината.
 

ЕРОТИКА
Нова доза на целосно голи жени на Инстаграм (+18)
Неодамна објавивме фотографии од атрактивни девојки кои успеале да го „измамат“ Инстаграм и да објават фотки на кои се целосно голи, а сега ви носиме уште една „доза“ на такво задоволство...
20.02.2017, 20:02

ФИЛМ
„Основачот“: Како Мекдоналдс всушност станал гигант на денешницата
Ова е приказната за Реј Крок, трговски патник и одличен продавач кого комбинацијата на амбиција, упорност и немилосрдност го направиле вистински џин на денешницата.
20.02.2017, 19:30

ЗАНИМЛИВОСТИ
Ема вели дека добила отказ бидејќи е премногу убава и атрактивна
24 – годишна Ема Хулс тврди дека дошла на работа во локалната телевизија, за да ја одработи својата осумчасовна смена, но ѝ рекле да си оди дома и ѝ порачале: „Би требало да бидеш на модните писти“.
20.02.2017, 18:31

МОДА И УБАВИНА
На оваа „плус сајз“ убавица ѝ се заблагодаруваат жените ширум светот поради овие фотографии
Хантер Мекгрејди го направила она од кое се плаши речиси секоја жена – ги срушила сите табуа и на снимањето за магазинот „Sports Illustrated” го покажал вишокот килограми во бикини.
20.02.2017, 17:52

ШВЕДСКА
Трамп одговорил на прозивките: За нападите во Шведска за кои зборував видов на телевизија
Американскиот претседател Доналд Трамп се обидел да објасни што мислел кога зборувал за големиот инцидент кој наводно се случил во Шведска, велејќи дека неговата изјава се однесувала на нешто што го видел на телевизија.
20.02.2017, 17:35

ПАТУВАЊЕ
Место покрај најдлабокото езеро во светот во кое ќе уживате во ледената библиотека
Библиотеката е составена од огромни блокови од мраз на кои се напишани желбите на луѓе од целиот свет, па можеме да заклучиме дека ледената библиотека има прилично интернационален избор.
20.02.2017, 17:10

КАМБОЏА
Децата на Анџелина Џоли пораснаа! Погледнете ги како изгледаат сега во Камбоџа на премиерата на нејзиниот нов филм
Речиси пет месеци откако Анџелина Џоли поднесе барање за развод од Бред Пит, актерката е повторно во центарот на вниманието.
20.02.2017, 16:59

МАЛАВИ
Мадона посвоила близнаци: Се јавил нивниот татко, кој тврди дека е измамен и ги бара назад!
Поп-дивата Мадона неодамна посвоила близнаци од Малави. Меѓутоа, сега се огласил нивниот татко кој тврди дека бил измамен.
20.02.2017, 15:44

НОВИТЕТИ
Распродаден и пред премиерата: Pagani Huayra Roadster
Еден од најекслузивните суперспортски автомобили на денешницата доби своја верзија со отворен покрив.
20.02.2017, 15:44

ТРКА
Целиот свет се вооружува: Трговијата со оружје на највисоко ниво уште од Студената војна
Трансферот на оружје на глобално ниво во последните пет години достигнал највисоко ниво од крајот на Студената војна, при што регионот на Блискиот исток речиси го дуплирал увозот на оружје, додека САД и Русија останале најголемите снабдувачи.
20.02.2017, 15:31

ЕНТЕРИЕР
Спој на рустично и модерно: “Ѕирнете” во најсовршениот париски апартман!
Топол и простран! Ви претставуваме едно одлично дизајнерско решение за стан во Париз, кој иако е изменет во модернистички стил, сепак во голема мера го задржал духот на минатото време.
20.02.2017, 15:12

КАНАДА
Целиот свет полуде по него: Тој е паметен, згоден и ја брани демократијата од Трамп
Целиот свет се прашува кој би можел да ја одбрани западната демократија од популистите предводени од американскиот претседател Доналд Трамп и европските десничари, кои сакаат да ја уништат ЕУ и нејзините вредности.
20.02.2017, 14:23

БЕЛОРУСИЈА
Кој не работи, мора да плати: Големи демонстрации во Белорусија поради "законот против социјалните паразити"
Протестите против даноците на возрасните лица кои не се трајно вработени, се прошириле од белоруската престолнина Минск на други градови во земјата.
20.02.2017, 14:21

ЗДРАВЈЕ
Сакала да ги потемни веѓите на овој начин – едвај се спасила!
Младата козметичарка го испробала третманот на себеси, по кој горко зажалила!
20.02.2017, 13:03

СЕЛЕБРИТИ
Расизам во Дубровник: Џејми Фокс го навредиле во ресторан
Џејми Фокс вечерал во еден престижен ресторан во Дубровник кога двајца гостини започнале да го навредуваат на расистичка база. Се било снимено.
20.02.2017, 12:09

САД
Хоуп Шарлот Хикс е жената без која Трамп не може: Измислил ново работно место за неа?
Младата дама се најде на листата на 30 највлијателни личности под 30 години, иако на најголем дел од новинарите не им се допаѓа и ја карактеризираат како непрофесионална.
20.02.2017, 11:09

ТЕТОВО
Крволочни миленичиња: Семејство од Тетово живее со волци! "Тие ни се како деца, луѓето се поопасни"
Семејството Исмаили од Тетово, во својата куќа во подножјето на Шар Планина во селцето Лешок одгледуваат необични миленичиња - волци. Иако тие се сметаат за крволочни и опасни животни, разиграните и питоми Алек, Лупо и Луна, за кои веќе две години се грижи ова семејство, не претставуваат никаква опасност и многу послушно ги почитуваат наредбите на својот газда Фадил.
20.02.2017, 10:15

КУАЛА ЛУМПУР
Го снимила безбедносната камера: Ова е моментот кога е убиен Ким Јонг Нам
Снимките од безбедносните камери наводно го прикажуваат моментот на убиството на полубратот на лидерот на Северна Кореја.
20.02.2017, 10:01

СЕЛЕБРИТИ
Прв пат пред камера: Аџелина Џоли во солзи проговорила за Бред Пит
Во септември минатата година, планетата била потресена од веста дека еден од најубавите холивудски парови, Анџелина Џоли и Бред Пит, се разведуваат.
20.02.2017, 09:47

КУЌИТЕ НА СЛАВНИТЕ
Новиот дом на Иванка Трамп
Вашингтон е еден од најубавите американски градови, а новиот дом на ќерката на претседателот се наоѓа во еден од елитните квартови на оваа метропола.
20.02.2017, 09:14

СЕЛЕБРИТИ
Дали војната со Бред Пит оставила последици? Анџелина Џоли прв пат официјално се појави во јавност
Актерката Анџелина Џоли за прв пат од септември, откако ги поднела документите за развод од Бред Пит, се појавила официјално во јавност. Таа со децата ја посетила Камбоџа, родната земја на синот Медокс, каде што била прикажана премиерата на нејзиниот нов филм „Прво ми го убија таткото“.
18.02.2017, 16:56

СЕЛЕБРИТИ
Сосема гола во канцеларија: Криси Тајген ја објави најпровокативната фотографија досега
Криси Тајген, сопругата на пејачот Џон Леџенд, позирала за еден магазин, а „жешката“ атмосфера од снимањето ја споделила со фановите на социјалните мрежи.
18.02.2017, 15:17

ДИЗАЈН
Совршениот декор: Идеи со огледала со кои вашиот дом ќе изгледа поголем и поубав
Коа станува збор за внатрешно уредување, со огледала можете да направите буквално се' што ќе замислите..
18.02.2017, 14:52

ИНТЕРЕСНО
Мече или куче? Преслаткото животинче го разбранува интернетот
За точниот одговор не сме 100% сигурни ни ние самите, но ако нешто знаеме тоа е дека средбата со него не би поминала со непријатно гребење.
18.02.2017, 14:27

ЖИВОТНА ПРИКАЗНА
Немирната ќерка на Кенеди која ја обожуваше британското благородништво
Кетлин Кик Кенеди беше тврдоглава девојка и омилената сетра на американскиот претседател Џон Ф. Кенеди. Поради својата интелигенција и дружељубивоста високите британски кругови и' се восхитуваа, меѓу кои таа си најде дури две сродни души.
18.02.2017, 13:27

ДЕЦА УБИЈЦИ
Ова се најопасните деца во светот: Некои имале само 10 години, а веќе биле убијци
Иако од децата не се очекува да направат било што лошо, а не пак да убијат, овие случаи покажале дека, за жал, и тоа е можно.
18.02.2017, 13:23

УЛИЧНА МОДА
Постари брачни парови кои поседуваат неверојатен стил
Тие се доказ дека може да се старее со достоинство и со стил, но и да се задржи подеднакво добриот вкус за мода.
18.02.2017, 13:19

МАЛЕЗИЈА
Протекла последната фотографија од братот на Ким Јонг Ун: Еве што рекол пред смртта
Малезиската полиција соопштила дека уапсила Севернокореец поради сомнение дека е соучесник во убиството на полубратот на севернокрејскиот лидер Ким Јонг Ун, додека дипломатскиот спор од околу предавањето на неговото тело се засилува.
18.02.2017, 12:17

СЕЛЕБРИТИ
По 10 години брак Бен Афлек и Џенифер Гарнер дефинитивно се разведуваат
По десет години брак и две години посебен живот, холивудската актерка Џенифер Гарнер одлучи да стави точка на врската со Бен Афлек и му ги предаде документите за развод, пренесуваат американските таблоиди.
18.02.2017, 12:01

СЕЛЕБРИТИ
Најминијатурното бикини на светот едвај го издржало бујното деколте на оваа убавица
Манекенката Шарлот Мекини (23) неодамна уживала на плажа во Мајами и на светлината од сонцето ги открила сите свои атрибути. Убавата русокоса не и` оставила многу на имагинацијата бидејќи минијатурното бикини едвај ги покрило нејзините бујни гради.
17.02.2017, 22:00

ПАТУВАЊЕ
Враќање во осумдесеттите: Погледнете како изгледа хотелот „Joke”
Хотелот се наоѓа во непосредна близина на Мулен Руж, Монмартр, многу театри, а само стотина метри подалеку се наоѓа и автобуска станица од која поаѓаат автобуси за разгледување на градот.
17.02.2017, 20:30

МОДА И УБАВИНА
Пејачката продолжува да се појавува во разголени тоалети: Таа е најатрактивната трудница
Целата светска јавност беше воодушевена кога Бијонсе целосно гола објави дека е бремена. Потоа, на доделувањето на Греми наградите ги воодушеви сите појавувајќи се во прекрасна црвена тоалета со длабоко деколте, па настапи во костим сочинет само од златни синџири. Сега повторно се појави облечена во секси тоалета со длабоко деколте.
17.02.2017, 20:00

ФИЛМ
Еден од најдобрите романтични филмови добива продолжение
Пред 14 години беше снимена една од најдобрите љубовни приказни на сите времиња. Овој филм и ден денес може без никаков проблем да измами солзи радосници на лицата на своите обожаватели.
17.02.2017, 19:30

СЕЛЕБРИТИ
После разводот Марк Ентони е во прегратки на 27 години помлада манекенка
Поранешниот сопруг на Џенифер Лопез се разведе од четвртата сопруга во декември минатата година, а сега е „лудо вљубен“ во 21 – годишната манекенка Маријана Даунинг.
17.02.2017, 17:10

АВТОМОБИЛИ
Aston Martin со помош на хрватски Rimac ќе го произведе најбрзиот автомобил на светот
Кога за прв пат беше претставен Aston Martin RB 001 во јули минатата година, на прв поглед се чинеше дека станува збор за уште еден амбициозен проект кој најверојатно ќе остане во прототип фаза.
17.02.2017, 17:00

СКАНДИНАВСКА УБАВИНА
Осло – градот на Викинзите
Главниот град на Норвешка е преполн со боја! Осло, или градот на Викинзите воодушевува со своите зелени брда и спектакуларни фјордови. Осло се смета за еден од најсигурните градови во светот, но и за еден од најскапите. Најдоброто време за посета на овој град е напролет, така што почнете да штедите!
17.02.2017, 16:11

ПЛАНЕТА 9
Потребни сте ѝ на НАСА: Можете ли од фотелја да ја пронајдете Планетата 9?
НАСА финансира веб страна која овозможува јавна потрага по нови неоткриени светови на работ на нашиот соларен систем и во соседниот меѓуѕвезден простор.
17.02.2017, 15:51

ЖИВОТНА ПРИКАЗНА
Судбината на иранската кралица Сораја: Сопругот прво ја опсипувал со дијаманти, а потоа станал суров
Кога слушнала дека тој е сериозно болен сакала да го посети без разлика на се', но сепак оваа средба никогаш не се одржала.
17.02.2017, 15:31

ЊУЈОРК
Ѕвезда на модната недела: Никој не можел да го тргне погледот од Ким!
Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан била главна ѕвезда на модната недела во Њујорк.
17.02.2017, 14:48

ЕНТЕРИЕР
Од стара фабрика до импресивен стан во модерен стил
Претворањето на старите фабрички хали во удобен простор е предизвик во кој се впуштаат сите љубители на индустрискиот стил и пространоста на работничките дворови.
17.02.2017, 14:36

ИНТЕРЕСНО
Градите на послужавник: За време на интервју во живо покажа малку повеќе
Фејсбук се разгоре по гафот на актерката на која овој расеан потег не и попречи да продолжи со раговорот.
17.02.2017, 14:14

МОДА И УБАВИНА
Бела Хадид комплетно ги засени Кендал Џенер и Џиџи Хадид со нејзиниот "уличен" стил
Едноставно наречете ги новото "Свето тројство".. Во 90-тите оваа титула ја носеа Линда Евангелиста, Кристи Тарлингтон и Наоми Кембел, но мислиме дека е безбедно да се каже дека Кендал Џенер , Џиџи и Бела Хадид се новите наследнички.
17.02.2017, 12:27

ЛОДНОН
Спречен терористички напад во Лондон: Уапсен сомнителен маж на аеродром!
36-годишниот маж бил уапсен доцна вчера на аеродромот "Hitrow" поради сомнение дека планира терористички напад.
17.02.2017, 11:57

САД
"Мачета на смртта" - Американците тврдат: Го дизајниравме најдобриот авион на светот
Американската авијација развила концепт на нов лесен борбен авион кој го носи прекарот "Мачета". Најголемата разлика во однос на претходниците и конкуренцијата е во материјалот од кој е направен, како и во тоа што ќе има пропелер. Американците амбициозно тврдат дека "Мачета" ќе биде најдобриот лесен борбен авион на светот.
17.02.2017, 11:11

ФУДБАЛ
Нестварен превид во Лига Европа: Судијата гледаше како топката влегува во голот, но сепак не го виде чистиот погодок на Ајакс!
Од поинтересните натпревари, првата нокаут рунда во Лигата на Европа ни донесе сигурни победи на Манчестер Јунајтед (3:0 против Сент Етјен) и Рома (0:4 против Вилјареа), но дефинитивно за издвојување е и еден неверојатен превид кои го направија судиите на натпреварот во Варшава.
17.02.2017, 10:53

БУГАРИЈА
На интернет се шири гола фотографија од поранешната Мисица
Многумина шпекулираат дека голата фотографија од бугарката Рени Радева на интернет не се појавила случајно.
17.02.2017, 10:45

ПАРИЗ
Нереди, солзавец и пожари во срцето на Париз: Бараат правда за момчето кое го силувале полицајци
Протестите и немирите кои започнале во знак на поддршка на Тео, момче кое наводно полицајците го силувале со палка, се прошириле денес кон центарот на Париз.
17.02.2017, 10:01

СЕЛЕБРИТИ
Славната „бубалица“ без срам ги покажа своите атрибути
Актерката Ариел Винтер, позната по улогата на „бубалицата“ Алекс Данфи во хумористичната серија „Модерно семејство“, не се срами да се пофали со своите раскошни облини на разголени и провокативни фотографииа социјалните мрежи.
16.02.2017, 22:00

НЕКОГАШ И СЕГА
Овие повторни собири на славни актерски екипи ќе ве разнежнат
Кога актерската екипа на омилениот филм или телевизиска серија повторно ќе се собере после многу години по завршувањето на снимањето, фановите не можат, а да не почувствуваат експлозија на емоции.
16.02.2017, 21:24

ОПАСНО СЕКСИ
Дами, овие мажи се разголеле само за вас!
Француските пожарникари одлучиле да им ја разубават оваа година на сите дами шитум светот, и тоа на секси начин – позирајќи голи до појасот.
16.02.2017, 20:00

МОДА И УБАВИНА
Открива еден интимен дел од телото: Ултра секси фустанот на „Диор“ кого славните убавици го обожуваат
Пред само неколку недели, целиот моден свет зборуваше за провидниот фустан од модната куќа „Диор“ во кој Бела Хадид ги покажа брадавиците. Сега ѝ се придружија и останатите славни дами, а последна од нив е актерката Сиена Милер која на премиерата во Берлин облекла многу сличен модел.
16.02.2017, 19:02

ЊУ ЏЕРСИ
Лице на убиец: Овој тинејџер ја задавил својата пријателка и ја гледал како умира 30 минути
Лијам Мекатасни признал дека ја задавил 19-годишната пријателка од детството, Сара Стерн, која нејзиното семејство од Њу Џерси ја барало со месеци претходно.
16.02.2017, 19:00

ЗАНИМЛИВОСТИ
Седумгодишно девојче побарало работа во Google, па добило одговор од извршниот директор
Клои Бриџвотер има само седум години, а веќе размислува за кариера. Ова седумгодишно девојче испратило молба за работа во Google, а добило одговор, ни помалку ни повеќе, туку од извршниот директор на компанијата – Сундар Пишаи.
16.02.2017, 18:34

ПАТУВАЊЕ
7 чуда на природата кои изгледаат како да не се од овој свет
Азија има фантастична кујна, неверојатни згради и архитектура, но и природни убавини кои секој сериозен светски патник мора да ги види барем еднаш во животот.
16.02.2017, 17:53

АВТОМОБИЛИ
За сите Off-road фанатици: Погледете ги овие преработки на легендарниот Wrangler
Американска компанија со седиште во Тексас, веќе со години ги преработува легендарните џипови Wrangler, кои што дефинитивно се сон на секој off-road фанатик.
16.02.2017, 17:30

ЕРОТИКА
Вистината за порното: Колку всушност заработуваат порно ѕвездите и како изгледаат аудициите на црниот кауч
Светот на порно индустријата, начинот на живот на порно актерите и нивните примања најчесто ни делува многу апстрактно. Сме слушнале многу приказни за нивните плати, но малкумина знаат колку навистина заработуваат и како се врши селекцијата на актери за филмовите за возрасни.
16.02.2017, 16:01

СКРИЕНА КАМЕРА
На водоводџијата му понудила орален секс, тој не знаел дека го снимаат...
Оваа приказна веројатно ви е позната. Млада девојка повикува водоводџија, а за услугите планира да му плати во натура. Звучи како почеток на порно филм, но станува збор за своевиден експеримент, за кој е заслужен ЈуТјуб каналот "To Catch a Cheater".
16.02.2017, 15:28

СЛОВЕНИЈА
Нови детали од монструозното убиство во Словенија: Мајката на убиецот со изјавата ја шокирала цела држава
Словенечките медиуми откриваат детали за убиството на 26-годишниот Андреј, кое ја потресло Словенија, но и регионот.
16.02.2017, 15:01

ХЕРОЈСКИ ПОДВИГ
Со помош на Tesla запрел автомобил чиј возач доживеал инфаркт!
Возач на Tesla S од Германија успеал да ја намали брзината, а потоа и безбедно да запре Volkswagen Passat кој неконтролирано се движел по автопатот.
16.02.2017, 14:56

12345678910 ... Последна

AРХИВА ПО КАТЕГОРИИ

 

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
СКОПЈЕ
Страшна сообраќајка на Партизанска со Октомвриска во 4 часот изутринава
ЕРОТИКА
Тие успеале да го „измамат“ Инстаграм и да објават фотографии на кои се целосно голи (+18)
СФРЈ
ЦИА ги објави информациите за нападот на СФРЈ: Чекале Тито да умре, а потоа Брежњев да почне
ЕРОТИКА
Вистината за порното: Колку всушност заработуваат порно ѕвездите и како изгледаат аудициите на црниот кауч
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум