АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
0
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
СИТЕ ВЕСТИНАЈЧИТАНИ ДЕНЕСНАЈЧИТАНИ 7 ДЕНАНАЈЧИТАНИ 30 ДЕНАВИДЕО ВЕСТИФОТО ВЕСТИ

ПРОВОКАТИВНО
Вероника е вистинска латино секс бомба: Пред да ги видите нејзините фотографии, длабоко вдишете!
Дали ви студи? Дали ги броите деновите до конечното затоплување? Дали сонувате за плажа и совршени облини во минијатурни костими за капење?
 

НЕКОГАШ И СЕГА
Погледнете како изгледаат денес: 15 момци од најпопуларните тинејџерски серии на сите времиња
Поради нив со години бевме залепени за малите екрани и со нетрпение ги очекувавме новите епизоди од нашите омилени ТВ серии. Погледнете како изгледаат денес ѕвездите од најпопуларните тинејџерски серии на сите времиња и дали стареат добро или можеби годините не ги штеделе, кога станува збор за физичкиот изглед.
12.01.2017, 22:00

МАКЕДОНИЈА
ДУИ ги објави заклучоците врз кои ќе преговара, нема префериран македонски партнер
По седницата на партиското претседателство од Демократската унија за интеграција (ДУИ) во четвртокот вечерта, партијата на Али Ахмети ги објави клучните елементи од преговорите за новата влада со која и да македонска партија, и притоа не е објавено кога и во кој формат би се одвивале преговорите.
12.01.2017, 21:47

ЛУКСУЗЕН ЖИВОТ
Богатите деца се минато: Ви ги претставуваме „Ескортите од Инстаграм“ кои исто така живеат раскошно
Богатата младина која на Инстаграм се фали со својот луксузен начин на живот падна во втор план откако се појавија „Ескортите од Инстаграм“.
12.01.2017, 21:30

ДОМАШНА КОЗМЕТИКА
Подмладете го лицето за цели 20 години: Пробајте ја магичната маска од морков!
Оваа домашна маска се прави многу лесно и тоа исклучиво од достапни и евтини состојки.
12.01.2017, 21:17

ЉУБОВ И СЕКС
Обрнете внимание: Ако ги прави овие две работи не значи дека не ве сака, но сигурно не сака секс со вас!
Нормално е и мажите и жените да се трудат околу својот физички изглед, особено кога сакаат секс. Меѓутоа, ако сте забележале дека вашиот партнер го запоставил својот изглед, треба да знаете дека тука нешто не е во ред.
12.01.2017, 21:04

ЕРОТИКА
Снимањето порно филмови не оди секогаш „како подмачкано“: Еве што се случува зад сцените
Прилично ни е јасно дека снимањето на секс сцени не може секогаш да помине без проблеми, а неуспешните сцени не се реткост ниту во филмовите за возрасни.
12.01.2017, 20:32

РУСИЈА
Фармата за деца криела ужасна тајна: Сите мислеле дека си заминуваат кога ќе пораснат, но...
На крајот од 19 и почетокот на 20 век, весниците биле преполни со приказни за фармите за деца каде родителите ги оставале несаканите новороденчиња на милост и немилост на сопственикот на фармата.
12.01.2017, 20:05

РАКОМЕТ
Миркуловски: Изгинавме на терен!
Филип Миркуловски се врати во нашата ракометна репрезентација за ова Светско првенство, па повторно беше меѓу најзаслужните за победата над Тунис која е многу важна во битката за пласманот во следната рунда.
12.01.2017, 19:50

РАКОМЕТ
Македонија најде лек за Тунис за победнички старт на СП во Франција
Македонската ракометна репрезентација го започна настапот на Светското првенство во Франција со голема и значајна победа над Тунис изразена со резултат 34:30.
12.01.2017, 19:49

ФУДБАЛ
Познат е клубот кој е прв избор на Паје
Славен Билиќ ја шокираше англиската спортска јавност на денешната прес-конференција во пресрет на натпреварот со Кристал Палас, откако на брифингот со новиинарите соопшти дека најголемата ѕвезда на тимот побарал трансфер во зимскиот преоден рок.
12.01.2017, 19:45

МОСКВА
Најмоќниот Хрват во Русија: Овој Сплиќанец ги спојува Путин и Тилерсон
Доколку досега имало сомнежи, по вчерашните сенатски сослушувања извесно е дека Рекс Тилерсон ќе биде именуван за нов американски државен секретар, што е втора најважна позиција во креирањето на надворешната политика на САД, а хрватските медиуми пишуваат дека тоа е важно и за Хрватска, бидејќи еден од најблиските соработници на овој 64-годишен Тексашанец до неодамна бил еден Хрват.
12.01.2017, 19:41

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Опра Винфри ослабела 20 килограми: Една промена била пресудна за нејзиниот успех!
62 – годишната водителка неодамна изгубила 20 килограми со траен резултат, а во новото интервју открила што ѝ помогнало најмногу во тоа.
12.01.2017, 19:41

САМО ВО РУСИЈА
Додека ние се жалиме, лудите Руси им пркосат на екстремните минуси. Кога ќе видите како лудуваат, веднаш ќе излезете на улица!
На Московјаните се чини дека снегот и студот воопшто не им пречат...
12.01.2017, 19:38

ЕВРОПА
Меркел за заеднички настап на членките на ЕУ во преговорите за Брегзит
Преостанатите 27 членки на Европската унија коишто ќе преговараат со Лондон за британското излегување од блокот, мора да имаат заеднични настап и да не дозволат да бидат раздвоени, изјави во четвртокот германската канцеларка Ангела Меркел.
12.01.2017, 19:22

МАКЕДОНИЈА
Груевски доби недвојбена поддршка од ЦК на ВМРО-ДПМНЕ за преговорите за формирање влада
Откако во средата вечерта Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ даде полн легитимитет на партискиот челник Никола Груевски за отпочнување разговори за состав на новата влада, во четвртокот и Централниот комитет на партијата која го доби мандатот ги прифати вчерашните заклучоци на Извршниот комитет и му даде целосна поддршка на мандатарот Никола Груевски за претстојните разговори за формирање на идната влада.
12.01.2017, 19:21

НЕКОГАШ И СЕГА
Непрепознатлива! Вака изгледала Викторија Бекам пред пластичните операции
Кога ќе се погледнат фотографии од Викторија Бекам од 1994 година, разликата е драстична и речиси е невозможно на нив да се препознае некогашната „спајсица“.
12.01.2017, 19:05

РУСИЈА
Апсурден закон: Со ова Русија практично ќе го легализира семејното насилство
Законот кој што го одобрува семејното налство го мина првиот круг од гласањето во руската Дума со 368 гласови За. Само еден пратеник гласал против овој контроверзен закон.
12.01.2017, 19:00

ФОРМУЛА 1
Еклстоун: Добро е што Розберг се пензионираше
Берни Еклстон призна дека е среќен што Нико Розберг, заедно со некои други искусни и етаблирани имиња во спортот избрале 2016 година да им биде последна во тркачкиот циркус.
12.01.2017, 19:00

ТЕХНОЛОГИЈА
Моќен процесор и 6GB RAM: Со овој телефон Huawei ќе ги нападне Apple и Samsung
Huawei Р10 на пазарот би требало да се појави во текот на март или април оваа година и според експертите, токму овој телефон ќе биде директна закана за конкурентните модели на Apple и Samsung.
12.01.2017, 19:00

СКАПО ХОБИ
За оваа Србинка пишува и Daily Mail: Нејзината колекција од чанти е “тешка” повеќе од 100.000 евра!
“Моето име е Тамара и јас сум зависна од дизајнерски чанти. Кој може да ме обвини?”.
12.01.2017, 18:54

КАКО БАЈКА
Зимско царство: Фестивал на фигури од мраз во Кина
Фестивалот кој минатата зима привлекол повеќе од еден милион посетители, прикажува традиционална изработка на фигури од мраз и снег и привање во ледената река Сонгхуа.
12.01.2017, 18:32

САД
Шефот на американските шпиони пере раце: Не го објавивме ние компромитирачкиот извештај за Трамп
Директорот на американската Национална разузнавачка служба, Џејмс Клапер, ги отфрлил тврдењата на новоизбраниот претседател на САД, дека таа служба ја објавила содржината од доверливиот извештај со непотврдени информации за неговите врски со Русија, истакнувајќи дека протекувањето на тие податоци многу го вознемирило.
12.01.2017, 18:27

НОВИТЕТИ
Визијата на Фолксваген за иднината: I.D. Buzz
Фолксваген на саемот за автомобили во Детроит го претстави својот електричен концепт наречен I.D. Buzz, својата визија за иднината, иако комбито цврсто е поврзано со култното минато на компанијата.
12.01.2017, 18:00

ФУДБАЛ
Голем интерес за Дибала: Јунајтед се вклучува во трката
И додека го носеше дресот на Палермо, за Дибала се водеше голема борба, а на крајот Јувентус победи во трката за негов ангажман.
12.01.2017, 18:00

МАКЕДОНИЈА
Здравството сугерира распустот да продолжи до 23-ти јануари
Зимскиот распуст за учениците ќе биде продолжен за пет дена, односно наместо на 18-ти јануари распустот е продолжен до 23-ти јануари, одлучи во четвртокот Комисијата за заразни болести.
12.01.2017, 17:58

САД
Сенатот го направи првиот чекор кон укинувањето на Обамакер
Американскиот Сенат во четвртокот го презема првиот конкретен чекор кон укинувањето на законот на претседателот на заминување Барак Обама за достапно здравствено осигурување познат како „Обамакер“, изгласувајќи резолуција со којашто ресорните парламентарни комисии се упатуваат на изработка на законска рамка за поништување на клучната здравствена реформа.
12.01.2017, 17:57

ЗАНИМЛИВОСТИ
Секс, дрога и скандали: Легендарниот хотел во кој славните личности сакаат да се „опуштат“
Кога ѕидовите би можеле да зборуваат, хотелот Chateau Marmont на Сансет Булевар во Холивуд, би раскажале неверојатни приказни за славните личности од јавниот живот.
12.01.2017, 17:52

ЛУКСУЗНИ ЧАСОВНИЦИ
Нов Jaeger-LeCoultre модел за Саемот SIHH 2017
За Саемот SIHH 2017, луксузниот бренд Jaeger-LeCoultre ни подготви новитети од својата Geophysic® колекција, односно Geographic Tourbillon UTC…
12.01.2017, 17:36

РЕПУБЛИКА СРПСКА
Додик си игра со оган: Претседателот на Република Српска предизвикува нови санкции и НАТО интервенција
Колку се провокативните изјавите на Милорад Додик опасни по регионот и колку потсетуваат на сценариото од 90-тите?
12.01.2017, 17:16

ФУДБАЛ
Милик чудесно се опоравува
Фудбалерот на Наполи доживеа тешка повреда на 8-ми октомври минатата година на дуелот помеѓу Полска и Данска.
12.01.2017, 17:14

МОДА И УБАВИНА
Најголемата трансформација во 2016 година: Ја препородила драстичната промена на фризурата
Актерката Оливија Мун ја воодушеви јавноста со промената на својот имиџ.
12.01.2017, 17:11

СИРИЈА
5 милиони луѓе во исчекување: Дали сириската армија конечно ќе ја превземе контролата над изворите кај Дамаск?
Според последните информации кои што доаѓаат од Сирија, наводно бил постигнат договор помеѓу милитантите и сириската војска за превземање на контролата над изворите со вода од страна на сириските власти.
12.01.2017, 17:00

ФОРМУЛА 1
Кој колку потроши во 2016-та година
Скудерија Ферари си го врати својот примат за најголем “трошаџија“ во спортот откако минатата година тоа беше Мерцедес. Објавена студија покажа дека малите екипи, иако трошат далеку помалку од големите, сепак трошоците по освоен поен кај нив се далеку поголеми одошто кај оние со богати буџети.
12.01.2017, 16:53

МАКЕДОНИЈА
Одбележување на 9-годишнината од хеликоптерската несреќа кај Катлановско Блаце
Со положување на венец со свежо цвеќе пред споменикот кај Катлановско Блаце, министерот за одбрана на Република Македонија, Зоран Јолевски во четвртокот им оддаде почит на 11-те загинати припадници на Армијата на Република Македонија во хеликоптерската несреќа во 2008-та година.
12.01.2017, 16:31

САД
Заострена реторика: Американците заземаат цврст став околу Јужното кинеско море
Кандидатот за нов државен секретар на САД, Рекс Тилерсон вели дека Кина не смее да гради вештачки острови ниту пак да има пристап до нив.
12.01.2017, 16:30

СЕЛЕБРИТИ
Можеби има 50, но кога ќе облече ваков фустан, и тоа без долна облека, сите занемуваат...
Иконата на светската модна сцена, Синди Крафорд, следниот месец полни 51 година, но и понатаму жари со сексапил каде и да се појави. Особено кога ќе облече вака провокативен фустан...
12.01.2017, 16:24

ВАРШАВА
Полската опозиција ја заврши блокадата на парламентот
Полската центристичка опозиција во четвртокот ја заврши блокадата на парламентот која траеш цел месец, откако се избори за враќање на потполниот пристап на медиумите во Сејмот, но уште не е решен судирот со владејачките конзервативци околу буџетот за 2017 година.
12.01.2017, 16:13

ПОЛИТИКА
Движење БЕСА: Владата ја воведува државата во непотребни долгови
Наместо Македонија сега да позајмува пари за да инвестира во капитални проекти, таа продолжува да влегува во нови долгови за да ги отплаќа стари долгови, велат од Беса.
12.01.2017, 16:12

МАКЕДОНИЈА
Дума: Двете деца починаa од воспаление на мозокот како последица од грип
Двете деца на возраст од 3 и 4 години од Кичево и Гостивар кои починаа од грип на Клиниката за детски болести имале воспаление на мозокот кое го добиле како последица од вирусот. Ова денеска го изјави неврологот Филип Дума од Клиниката за детски болести, кој рече дека децата биле примени пред Нова година во многу тешка општа состојба.
12.01.2017, 16:11

НОВИТЕТИ
HTC претстави два нови модела – HTC U Ultra и HTC U Play
Тајванскиот технолошки гигант HTC денес претстави два нови паметни телефони: HTC U Ultra и HTC U Play. Прочитајте што сè ни донесуваат тие...
12.01.2017, 16:07

САД
Се извлекувате со убиство: Поради овие зборови на Трамп, фармацевтите изгубиле 25 милијарди долари!
Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, ги "покосил" акциите на фармацевтските компании, кои за само 20 минути изгубиле 24 милијарди долари, со неочекуваното предупредување дека неговата влада ќе се бори за пониски цени на лековите, пренесува британски "Financial Times".
12.01.2017, 16:02

ТЕХНОЛОГИЈА
Apple забрзано работи на својот производ со кој што ќе го потресе пазарот
Американски Apple веќе ги развива своите паметни очила, а се очекува дека таквите VR очила ќе бидат претставени веќе оваа година.
12.01.2017, 16:00

КОСОВО
ААК: Одлуката на францускиот суд е делумна правда
Алијансата за иднината на Косово (ААК), партијата чиј лидер е Рамуш Харадинај, ја оцени како „делумна“ правда одлуката на францускиот суд да дозволи конечната одлука за испорачување да ја дочека на условна слобода и апелираше до француските власти да ја забрзаат процедурата за одлучување по барањето на Белград.
12.01.2017, 15:41

ОБРАЗОВАНИЕ
Ристовски: МОН ќе додели 50 стипендии за студенти Роми
До 3 февруари трае рокот за аплицирање за стипендии за студенти од ромската етничка заедница за академската 2016/2017 година, кои Министерството за образование и наука почна да ги доделува минатата година.
12.01.2017, 15:40

НОРВЕШКА
Шокантана изјава на Брејвик: Во затвор станав порадикален!
Норвешкиот десничарски екстремист, Андерс Беринг Брејвик, извршител на 77 убиства во 2011. година, својата радикализација ја препишал на продолжената затворска изолација.
12.01.2017, 15:29

НАДВОРЕШНА ПОЛИТИКА
Нишани: Наша обврска е да се интересираме за Албанците во Македонија
Албанскиот претседател Бујар Нишани изјави дека влијанието на Тирана преку потпишување на заедничката декларација на албанските партии во Македонија е природен процес, имајќи го предвид бројот на Албанците во Македонија како државотворен народ.
12.01.2017, 15:16

ПАРИЗ
Водечки трговец на уметнички дела ослободен од обвинение за затајување данок
Патријарх на меѓународна династија што се занимава со трговија на уметнички дела беше ослободен од обвинение за прикривање слики и имот од француските даночни органи.
12.01.2017, 15:15

ВЛИЈАТЕЛНИ ДАМИ
Реклама од соништата: Меланија Трамп во Белата куќа го повика Маринко од Бања Лука
Меланија Трамп очигледно не ги заборавила оние коишто ја поддржувале додека била само сопруга на претседателскиот кандидат Доналд Трамп.
12.01.2017, 14:42

ПОЛИТИКА
ВМРО-ДПМНЕ: Апсурдните и неуки идеи на СДСМ за радиодифузната такса би ја погребале МРТВ
Апсурдните и неуки идеи на СДСМ за радиодифузната такса се идеи кои би ја погребале МРТВ. СДСМ сака да стори се што може за да го уништи националниот радиодифузен сервис како во времето кога не даваше плата по 7-8 месеци, прогласуваше технолошки вишок и оставаше 500 фамилии без леб.
12.01.2017, 14:40

СКОПЈЕ
Поради дефект без греење корисниците од Топлана Исток до Порта Влае
Дефект на топловодната мрежа предизвика прекин на испораката на топлинска енергија на потегот од Топланата Исток до Порта Влае.
12.01.2017, 14:39

СКОПЈЕ
Анима Мунди бара итно затворање на Вардариште
Здружението за заштита на животни Анима Мунди бара итно да се затвори стационарот Вардариште и му дава рок од пет дена на градоначалникот Коце Трајановски да одговори на ова барање, а во спротивно најавува масовни протести.
12.01.2017, 14:38

СЕЛЕБРИТИ
Болно искуство: Таа снимала маратонски секс сцени со Бен Афлек, и сè завршило во солзи
Популарната актерка Сиена Милер, во новиот филм на Бен Афлек, "Live By Night" ја игра фаталната Ирка Ема Гулд, а на новинарите на "E! News" им открила дека снимањето на секс сцените било повеќе од интензивно.
12.01.2017, 14:24

ФУДБАЛ
„Војникот“ Џејмс ги освои фановите: Милнер со неверојатно луд потег го надмудри играчот на Саутемптон
Фановите на Ливерпул немаат многу причини да бидат задоволни по првиот полуфинален натпревар во ЕФЛ купот кој го одигра нивниот тим, но ако некој можеше да се спаси од критики по вчерашното гостување кај Саутемптон, тоа беше Џејмс Милнер кој повторно ги освои симпатиите меѓу искрените љубители на фудбалот со својата пожртвуваност.
12.01.2017, 14:23

КРИМИ ХРОНИКА
Кривична пријава за лажниот инспектор што измамил кумановец дека ќе му го ослободи синот од затвор
Лажен полициски инспектор зел 20 илјади евра од Кумановец, ветувајќи му дека ќе му помогне неговиот син да излезе од затвор.
12.01.2017, 14:21

ТЕТОВО
Пожар пеплоса куќа и две плевни во тетовско Бозовце
Пожар избувнал ноќта кон четврток во куќа во тетовското село Бозовце, при што бил зафатен покривот на објектот.
12.01.2017, 14:20

МОСКВА
Вооружување: Американските тенкови пристигнуваат во Полска, а Русите имаат одговор: Антиракетни системи околу Москва
Како што веќе пишувавме, американски тенкови и оклопни возила со повеќе од 3.000 војници почнале утрово да пристигнуваат во Полска.
12.01.2017, 14:14

ФУДБАЛ
Бура во Лондон: Паје го изневери Вест Хем, бесниот Билиќ му испрати сериозна закана!
Вест Хем игра доста променливо во досегашниот тек на сезоната и веќе во неколку наврати ни демонстрираше дека е далеку од тимот кој минатата сезона беше едно од откровенијата во Премиер лигата, а тоа очигледно предизвика големо разочарување кај најголемата ѕвезда на „чеканите“ која сега одлучи да го остави тимот на цедило.
12.01.2017, 13:50

СКОПЈЕ
Жерновски се сретна со претседателот на Здружението на пензионерите во Центар
Градоначалникот на општина Центар, Андреј Жерновски, во четврток оствари средба со претседателот на Здружението на пензионерите на општина Центар, Павле Спасев.
12.01.2017, 13:46

ФРАНЦИЈА
Францускиот суд го ослободи Рамуш Харадинај
Француски суд денеска издаде наредба за ослободување од притовор на поранешниот косовски премиер и актуелен лидер на Алијансата за иднината на Косово, Рамуш Харадинај, јави Б92.
12.01.2017, 13:45

ПРОГНОЗА
Од утре нови врнежи од снег
Од утре попладне во северозападните делови, под влијание на нов влажен бран ќе има врнежи од снег, а на пониските места врнежи од дожд и снег.
12.01.2017, 13:44

ОД ОРО ДО ТЕПАЧКА!
Македонците во Берлин се степаа поради политика: Средба, малку повеќе алкохол и на крајот масовна тепачка и тоа за време на божиќна прослава...
Гастербајтерските приказни се често актуелни на овие простори. Особено затоа што македонската дијаспора е прилично голема па најразлични стории постојано ни пристигаат буквално од сите страни на светот.
12.01.2017, 13:41

МИ6
Исчезнал шпионот кој го објавил извештајот за Трамп: Останала мачката и вклученото светло во куќата
Поранешниот разузнавач од британската "MI6", за кого се верува дека е автор на контроверзното досие за Доналд Трамп, побегнал од својот дом во Сари од страв за својата безбедност.
12.01.2017, 13:32

ФУДБАЛ
Фудбалерите годината ја почнуваат како 162-ри во светот
Фудбалската репрезентација на Македонија од 162-то место на ФИФА листата ја започна 2017 година.
12.01.2017, 13:27

САД
Неочекувана одлука: Иванка Трамп се повлекува од семејниот бизнис
Ќерката на новоизбраниот претседател на САД Иванка Трамп најави дека се повлекува од семејниот бизнис. Ваквата одлука ја изненади американската јавност пред се поради фактот што Доналд Трамп на вчерашната прес конференција не спомна такво нешто.
12.01.2017, 13:24

ЕВЗОНИ
Грција започна да ги пропушта заглавените камиони на ГП „Евзони“
Грција денеска почна да ги пропушта тешките товарни возила кои стоеја на меѓупросторот на македонско-грчката граница, кај преминот „Евзони“, а кои беа запрени заради лошите временски услови на патиштата во северна Грција, информира македонската полиција.
12.01.2017, 13:22

САД
Тилерсон во настапот пред сенатската комисија откри многу несогласувања со Трамп
Предложениот за нов американски државен секретар Рекс Тилерсон, во сослушувањето пред комисијата за надворешни работи на Сенатот кое траеше девет часа , изнесе ставови кои отстапуваат од позициите на избраниот претседател Доналд Трамп, а се однесуваат на клучните насоки во надворешната политика во поглед на ширењето на нуклеарното оружје, климатските промени, односите со Мексико, се дознава од агенциските извештаи.
12.01.2017, 13:21

ПОЛИТИКА
Муцунски: Заев да си поднесе оставка
Поминаа 31 ден. Нема ниту траг од исполнувањето на јавното ветување на аболицираниот Заев дека ќе си поднесе оставка доколку СДСМ ги изгуби изборите. Народот за ова вика “образ како ѓон”. СДСМ загуби. Раководството е поразено, рече во четврток на прес конференција Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ.
12.01.2017, 13:20

ЕКОНОМИЈА
Земјите со најскап и најевтин бензин и каде е Македонија?
Просечната цена на бензинот во Македонија во периодот од 3-ти октомври 2016-та година до 9-ти јануари 2017-та година е 63.17 денари, покажуваат податоците на сајтот „GlobalPetrolPrices.com“.
12.01.2017, 13:18

МАКЕДОНИЈА
ИЈЗ: Починаа две деца заболени од грип
Во текот на оваа недела регистрирани се два смртни случаи асоцирани со грип, информира Институтот за јавно здравје на Република Македонија, кој денеска го објави извештајот за состојбата со грип за периодот од 1 до 8 јануари.
12.01.2017, 13:14

СЕЛЕБРИТИ
Ѝ го "украла" момчето на манекенката: Селена Гомез и канадскиот пејач фатени во страстен бакнеж
Селена Гомез некогаш му била девојка на Џастин Бибер, но неодамна се појавила во јавноста со пејач, кој неодамна ја раскинал врската со манекенка.
12.01.2017, 12:51

ФУДБАЛ
Каква легенда: Милер изрежира урнебесна сцена со својот пасош и стана хит во Германија
Томас Милер без никаква конкуренција е најзабавниот и најотакчен фудбалер во редовите на Баерн Минхен, а ваквиот епитет го оправда и со последниот свој потег кој наиде на големо внимание меѓу германските медиуми.
12.01.2017, 12:50

ФУДБАЛ
Грујиќ му испрати срдечна порака на Бабунски за заминувањето од Звезда
Со своето емотивно обраќање до фановите, Давид Бабунски и официјално потврди дека постигна договор со Црвена Звезда за прекин на меѓусебната соработка, а ваквиот потег на талентираниот македонски фудбалер наиде на доста позитивни коментари во јавноста со оглед на тоа што не му беше дозволено да напави прогрес во кариерата под водство на тренерот Божовиќ.
12.01.2017, 12:47

ЕКОНОМИЈА
УЈП: До 25 јануари збирна пресметка за исплатени приходи и придонеси
Најдоцна до 25 овој месец фирмите имаат обврска на работниците да им издадат збирна пресметка за исплатени приходи, платен персонален данок и придонеси за минатата година.
12.01.2017, 12:45

СКОПЈЕ
Скопје не потклекна пред поларната зима
Поголеми дефекти во однос на водоводната и електричната мрежа, досега не се случија, со исклучок од пред неколку дена кога жителите на некои места во населбите Аеродром и Ново Лисиче останаа без вода речиси 30 часа.
12.01.2017, 12:44

ЕКОНОМИЈА
Велика Британија: Можно воведување на такса за работниците од ЕУ
Британската влада ја разгледува можноста за воведување на такса од 1.000 фунти за секој работник од ЕУ, кој британските работодавци ќе го ангажираат по напуштањето на Велика Британија од ЕУ.
12.01.2017, 12:24

МОДА И УБАВИНА
Ова е најпосакуваната зимска јакна
Ем кожена – ем топла – ова е најпосакуваната јакна сезонава, особено ако судиме по изгледот на познатите трендсетерки.
12.01.2017, 12:24

УНГАРИЈА
Сорос ќе продолжи со финансирањето на невладините организации во Унгарија
Фондацијата „Отворено општество“ на американскиот милијардер Џорџ Сорос ќе продолжи да ги финансира и да работи со невладините организации во Унгарија, и покрај заканите од унгарската влада дека сите вакви невладини организации ќе бидат „збришани“, пишува Reuters.
12.01.2017, 12:23

РАКОМЕТ
Стариот познаник Тунис прв противник на Македонија на СП
Македонската ракометна репрезентација, во четврток, ќе го одигра својот прв натпревар на 25-то Светско првенство. Подмладената репрезентација на Лино Червар во првото коло за противник го има Тунис.
12.01.2017, 12:22

МАКЕДОНИЈА
ЕЛЕМ: Електроенергетската состојба стабилна, цената останува непроменета
Електроенергетската состојба во Македонија е стабилна. Тарифните потрошувачи ќе добиваат струја навреме. Отстранет е дефектот во РЕК Битола и електраната сега работи со полн капацитет, изјави денеска генералниот директор на АД ЕЛЕМ, Христијан Мицкоски.
12.01.2017, 12:21

СВЕТА ГОРА
"Само Божја рака може да нацрта таква глетка": Најмногу снег во последниве 10 години на Света Гора, Хиландар остава без здив
Според зборовите на хиландарските монаси, ова е најголема количина на снег кој во последните 10 години ја прекрил Света Гора.
12.01.2017, 12:20

КАВАДАРЦИ
Пожар во подрумски простории од куќа во Кавадарци
Пожар во подрумски простории од куќа во Кавадарци избувнал утринава околу пет часот. Повредени нема, а огнот бил локализиран околу десет часот.
12.01.2017, 12:19

СИРИЈА
Сами и изолирани: Еве зошто Курдите се најголемите жртви на примирјето во Сирија
Договорот на Русија и Турција, како и слабата вклученост на САД во преговорите, ги загрозија плановите на Курдите и ги поставија во незавидна ситуација.
12.01.2017, 12:11

ИНТЕРЕСНО
Тоа се нарекува ладен старт: Како стартуваат автомобилите на -40 степени Целзиусови?!
Изминативе денови ни донесоа температури во “дебел минус”, при што возачите најдобро знаат како си поминале додека се обидувале да го стартуваат својот автомобил, а ова особено важи за оние со дизел агрегати...
12.01.2017, 12:11

ЗАНИМЛИВОСТИ
Мапа: Во кои држави има повеќе мажи, а во кои жени?
Одговорот на ова прашање го дава изворот CIA World Factbook, а неодамна е објавен и визуелен приказ од добиените резултати.
12.01.2017, 11:55

ФУДБАЛ
Неверојатна сцена: Клоп нацрта нова тактика за време на мечот, Стариџ ги бркаше соиграчите на теренот со ливче во раката
Ливерпул одигра еден од најлошите натпевари оваа сезона на гостувањето на „Ст. Мери“, а тоа го призна и Јирген Клоп кој на прес-конференцијата по натпреварот истакна дека неговиот тим може да биде презадоволен што загуби само со 1:0 од Саутемптон во куп полуфиналето, а не со 3:0 што би било сосема реален резултат.
12.01.2017, 11:50

ФУДБАЛ
Дибала се огласи за астрономската понуда на Реал: Посакувам само едно нешто
Пауло Дибала постигна маестрален погодок на куп натпреварот против Аталанта кој Јувентус го доби со 3:2, но сепак неговата мајсторија остана во втор план поради силните шпекулации кои се појавија во шпаската спортска јавност во изминативе неколку дена.
12.01.2017, 11:47

ФУДБАЛ
Меси ја прослави бравурата против Билбао испраќајќи фотографија од соблекувалната со вклучена порака до фановите
Лионел Меси ги почести фудбалските фанови со ново ремек-дело од слободен удар, но ако она пред неколку дена беше доволно само за бод против Вилјареал, бравурата од изминатава ноќ и донесе значајна победа на Барселона и пласман во четвртфиналето во купот.
12.01.2017, 11:46

ТЕНИС
Неверојатен хуманитарен потег: Ѓоковиќ играше во инвалидска количка!
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ организираше сопствен хуманитарен настан во Мелбурн, за да обезбеди средства за неговата фондација која го помага раниот развој на децата во Србија.
12.01.2017, 11:43

ПОЛИТИКА
СДСМ: Ќе ја укинеме радиодифузната такса, МРТ ќе се финансира од буџетот
Граѓаните нема да ја плаќаат радиодифузна такса, потсетуваат од СДСМ на нивните предизборни ветувања.
12.01.2017, 11:40

ЕКОНОМИЈА
Волстрит: Индексите поттикнати од енергетскиот и технолошкиот сектор
На Волcтрит во средата, цените на акциите забележаа раст, најмногу во енергетскиот и технолошкиот сектор, додека здравствениот сектор се најде под притисок откако новоизбраниот претседател Доналд Трамп ги повика фармацевтски компании.
12.01.2017, 11:39

ЦРНА ГОРА
Две букви засекогаш ја промениле Црна Гора и ѝ заработиле милиони евра годишно
Малата земја, со нешто повеќе од 600.000 жители, пред десет години добила една од најатрактивните екстензии за домен на светот, со повеќе од милион регистрирани домени, речиси двојно повеќе од жители. Бидејќи "me" на англиски значи "мене" или "јас", списокот на можности бил непрегледен, па домените како "Kiss.me", "Follow.me" и слични достигнувале огромни цифри.
12.01.2017, 11:38

ЕКОНОМИЈА
Фондот ИЛИРИКА ЈИЕ со признание од реномираниот Investors Review од Британија
Илирика на својот Годишен инвеститорски состанок ги презентираше резултатите од минатата година и проекциите за 2017та година.
12.01.2017, 11:38

КОРИСНИ ТРИКОВИ
Спас за мокрите чевли! Со овој трик ќе ги исушите буквално додека да трепнете!
Дожд, снег, студ и мокри чевли! Дали постои полоша комбинација од оваа? Токму затоа овојпат ви донесуваме трик со чијашто помош вашите обувки ќе бидат суви додека да трепнете!
12.01.2017, 11:24

РЕГИОН
Koha Ditore: Односите помеѓу Косово и Србија се во критична фаза
Односите помеѓу Србија и Косово влегоа во критична фаза по бомбашкиот напад на канцеларијата на владата на Косово во северна Митровица и апсењето на косовскиот политичар и поранешен воен командант на ОВК, Рамуш Харадинај, пишува приштинскиот дневник Koha Ditore.
12.01.2017, 11:21

ЕКОНОМИЈА
НБРМ: Потрошувачките кредити во подем во 2016 година
Народна бакна ги објави најновите оценки за крајот на 2016 година, кој упатуваат на зголемено кредитирање кое е повисоко и од очекувањата.
12.01.2017, 11:20

АВГАНИСТАН
Американската војска призна дека 33 цивили загинале при операција во Авганистан
Американската војска во Авганистан потврди во четврток дека 33 цивили загинале во операција во провинцијата Кундуз во ноември минатата година, кога на нејзина мета беа куќи во кои биле лоцирани талибани.
12.01.2017, 11:19

СКОПЈЕ
НБРМ и Бирото за образование потпишаа Меморандум за соработка
Поголема писменост и едукација преку изготвување политики, спроведување истражувања и анализи, преземање заеднички активности за подигање на јавната свест и размена на релевантна експертиза, предвидува Меморандум за соработка што денеска го потшишаа гувернерот на Народната банка на Република Македонија (НБРМ) Димитар Богов и директорот на Бирото за развој на образованието Весна Хорватовиќ.
12.01.2017, 11:18

ФУДБАЛ
Луиз Адриано на чекор од трансфер во Спартак Москва
Бразилскиот фудбалер Луиз Адриано веќе една година се обидува да пронајде нов клуб, меѓутоа нема голема заинтересираност за неговите услуги.
12.01.2017, 11:10

УНГАРИЈА
Унгарците ќе ги протераат организациите на Сорос: Ќе ги користиме сите средства кои што ни се на располагање
Унгарските власти најавија „пресметка“ со сите организации кои што ги финансира контроверзниот милијардер Џорџ Сорос.
12.01.2017, 11:07

БЕРЛИН
Германија: Бројот на азиланти во 2016 година опаднал за две третини
Германија примила 280.000 нови барања за азил во 2016 година, што е за две третини помалку од рекордната цифра 890.000 во 2015 година, изјави германксиот министер за внатрешни работи Томас де Мезиер.
12.01.2017, 10:50

КОШАРКА
Порази на Кливленд и Хјустон, трипл дабл на Вестбрук
Поразите на Кливленд и Хјустон, односно 18-от сезонски трипл дабл на Расел Вестбрук ги обележаа натпреварите кои во НБА лигата се одиграа изминатата ноќ.
12.01.2017, 10:48

ПОЛСКА
Пред руската граница: Американски тенкови и оклопни возила пристигнуваат во Полска
Американските тенкови и оклопни возила со повеќе од 3.000 војници, утрово почнале да пристигнуваат во Полска, а тие претставуваат дел од одговорот на американскиот претседател Барак Обама на загриженоста на НАТО сојузот поради Русија, јавува "BBC".
12.01.2017, 10:46

СООБРАЌАЈ
Укината забраната за камиони на превојот Пресека
Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на планинскиот превој Пресека утрово е укината.
12.01.2017, 10:46

СКОПЈЕ
Дел од корисниците на улиците „Струмјани“ и „Козле“ утре два часа без струја
Од 9 до 11 часот утре без струја ќе бидат корисниците од ул. Струмјани бр. 30 и ул. Козле бр. 83 и бр. 85. во општините Ѓорче Петров и Карпош.
12.01.2017, 10:45

САД
"Bloomberg": Како Обама спектакуларно го упропастил прошталниот говор
Збогувањето на американскиот претседател Барак Обама од нацијата, можеби е најголемото промашувањето во неговата политичка кариера, пишува Џонатан Бернштајн за "Bloomberg".
12.01.2017, 10:29

БРИТАНИЈА
Нееднаквоста во приходите меѓу најбогатите и најсиромашните Британци се намалува
Нееднаквоста во приходите меѓу најбогатите и најсиромашните луѓе во Велика Британија се намалува до 30-годишен минимум, пишува „Business Insider“, повикувајќи се на официјални статистички податоци.
12.01.2017, 10:19

АНКАРА
Турските пратеници се степаа околу новите уставни овластувања на Ердоган
Инцидент во турскиот парламент откако за време на расправата за новите уставни овластувања на претседателот дошло до тепачка помеѓу пратениците, пренесуваат турските медиуми.
12.01.2017, 10:18

ЕКОНОМИЈА
Голем пад на биткоинот
За два дена цената на биткоинот забележа пад за повеќе од 30 отсто, откако Централната банка на Кина започна истрага за работата на најголемата платформа за тргување со биткоинот.
12.01.2017, 10:16

СКОПЈЕ
Пет сообраќајки изминатите 24 часа во Скопје
Пет сообраќајни незгоди се случиле изминатите 24 часа на подрачјето на Град Скопје од кои една со полесно повредени две лица и четири со материјална штета.
12.01.2017, 10:15

ФУДБАЛ
Вест Хем ја одреди цената за Паје
Како што пренесуваат англиските медиуми, францускиот репрезентативец Димитри Паје наскоро би можел да ја напушти екипата на Вест Хем.
12.01.2017, 10:10

БРЗИ И БЕСНИ
Mercedes подготвува “ѕвер” од 1.000 коњски сили!
Хиперавтомобилот на којшто работи тимот на Mercedes-AMG ќе се нарекува Project One, a како што велат од Mercedes, се работи за автомобил којшто во основа претставува возило во рангот на болидите на Формула 1, а којшто сепак ќе може легално да се вози по јавните патишта.
12.01.2017, 10:07

МАКЕДОНИЈА
Казни за Македонците со бугарски пасоши
За Македонците со бугарски пасоши од Бугарија почнаа да стигаат казни високи и до илјада лева. Казнети се затоа што во мај лани гласале на европските избори во бугарските конзуларни претставништва, а немале право, пренесува „Телма“.
12.01.2017, 10:01

САД
Судијата одлучил: Американскиот четник не е луд, и ќе одговара за убиството на двајца полицајци
Судењето на Ерик Фрејн, познато како "американски четник", започнало во Пенсилванија, а судијата одлучил да забрани било каков обид за одбрана со ментална слабост или нестабилност.
12.01.2017, 10:00

АЛБАНИЈА
Запленети 500 килограми дрога во Албанија
Во морските води на албанскиот град Валона полицијата во средата откри и заплени 500 килограми дрога од типот канабис сатива.
12.01.2017, 09:55

СВЕТ
Талибаните објавија видео со двајца заложници
Талибаните објавија видео со двајца заложници, Австралијанец и Американец, кои биле киднапирани во Авганистан минатата година, објави BBC.
12.01.2017, 09:54

АЛБАНИЈА
За пет дена во Албанија од студот починаа осум лица
Во последните пет дена во Албанија дури осум лица починаа од ескретмно ниските температури, од кои четири во средата.
12.01.2017, 09:51

ФУДБАЛ
Куп на Кралот: Меси повторно ја спаси Барселона
Барселона, Алавес, Реал Сосиедад и Алкоркон му се приклучија на Атлетико Мадрид во четвртфиналето на Купот на Кралот.
12.01.2017, 09:48

ФУДБАЛ
Минималец на Саутемптон против Ливерпул
Саутемптон стекна минимална предност над Ливерпул по првиот полуфинален натпревар во Лига купот.
12.01.2017, 09:46

ВАШИНГТОН
Комисија на Сенатот на САД го поддржа членството на Црна Гора во НАТО
Комисијата за надворешни работи на американскиот Сенат синоќа усвои резолуција со која се поддржува членството на Црна Гора во НАТО.
12.01.2017, 09:42

САД
Обама се збогуваше и со неговата порака „го урна" Твитер
После прошталниот говор во Чикаго, американскиот претседател во заминување, Барак Обама може да се каже дека се збогува и со сите негови следбеници на Твитер како претседател на најмоќната земја на светот.
12.01.2017, 09:31

БОМБАРДИРАЊЕ
Во последната година од владеењето на Обама фрлени 26.171 бомби - во само 7 држави!
Во согледувањето на наследството на Обама мора да се земат и следните факти. Во 2016. година, последната година на мандатот на Обама, воените сили на САД фрлиле 26.171 бомба во седум различни држави, известува Канцеларијата за односи со странство.
12.01.2017, 09:15

ФУДБАЛ
Сериозни проблеми за Манчестер Сити...
Фудбалскиот сојуз на Англија ги обвинува „Граѓаните“ дека го нарушиле проавилото за анти-допинг контрола.
12.01.2017, 09:10

ПОЛИТИКА
ИК на ВМРО-ДПМНЕ му даде легитимитет на Груевски да формира Влада
Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ даде полн легитимитет на Претседателот Груевски за отпочнување разговори за состав на новата Влада кои треба да се водат на принципиелни основи, запазувајќи ги државните интереси, беше соопштено од партијата по одржувањето на седница на ИК, во средата вечерта.
12.01.2017, 09:09

МАКЕДОНИЈА
Девет години од хеликоптерската несреќа кај катлановско Блаце
Девет години се навршуваат од хеликоптерската несреќа кај катлановско Блаце, во која трагично загинаа единаесет припадници на воздухопловната бригада (вбр) на АРМ.
12.01.2017, 09:04

ТЕНИС
Ѓорческа успешно ја мина првата пречка во Мелбурн
Лина Ѓорческа утрово во Мелбурн испиша нова страница во историјата на македонскиот тенис. Ѓорческа успеа да го мине првото квалификациско коло на Аустралијан Опен и да стане првата Македонка која забележала победа на еден Грен слем турнир.
12.01.2017, 09:03

СКОПЈЕ
Сончево, во западните делови со мала до умерена облачност
Сончево, во западните делови со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен, а во западните делови умерен ветер од западен правец.
12.01.2017, 09:02

СООБРАЌАЈ
Поради лошото време забранет влез за камиони и автобуси во Грција
Сообраќајот на сите патни правци низ државата се одвива во зимски услови по влажни коловози, со остатоци од снег на коловозот. Поради ниски температури наместа е можна појава на голомразица.
12.01.2017, 09:01

ЕКОНОМИЈА
Позитивна серија на индексот МБИ10
Оптимизмот на Македонската берза од почетокот на трговската седмица, продолжи и натаму во тргувањето во средата.
12.01.2017, 09:00

AРХИВА ПО КАТЕГОРИИ

 

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
СКОПЈЕ
Страшна сообраќајка на Партизанска со Октомвриска во 4 часот изутринава
ЕРОТИКА
Тие успеале да го „измамат“ Инстаграм и да објават фотографии на кои се целосно голи (+18)
СФРЈ
ЦИА ги објави информациите за нападот на СФРЈ: Чекале Тито да умре, а потоа Брежњев да почне
ЕРОТИКА
Вистината за порното: Колку всушност заработуваат порно ѕвездите и како изгледаат аудициите на црниот кауч
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум