АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
2
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
СИТЕ ВЕСТИНАЈЧИТАНИ ДЕНЕСНАЈЧИТАНИ 7 ДЕНАНАЈЧИТАНИ 30 ДЕНАВИДЕО ВЕСТИФОТО ВЕСТИ

ЕКОНОМИЈА
Преземете бесплатни 50 евра и тргувајте со акциите на Алибаба од дома
Од почетокот на минатата година до октомври, цената на акциите на Алибаба се зголеми над 30%.
 

ПАТУВАЊЕ
Фотограф го посетил најстуденото село на Земјата каде што температурите паѓаат и до -71.2 степени
Ако мислевте дека зимата конечно дојде во вашиот град, фотографиите од Ојмјакон, Русија, најстуденото село на планетата, можеби ќе го променат вашето мислење.
17.01.2017, 20:02

ЛОНДОН
Тие имаат главна улога во сите истраги: Посебно одделение на британските служби ги разоткрива терористичките напади
Одделението го сочинуваат научници, во главно магистри и доктори на науки по психологија, криминологија други општествени науки.
17.01.2017, 20:01

ФОРМУЛА 1
Рикардо: Нема причина за несогласување со Верстапен
Даниел Рикардо и Макс Верстапен уживаа во одлична соработка во гаражата на Ред Бул од моментот кога холанѓанецот премина во тимот, а секогаш насмеаниот австралијанец не гледа причина зошто таквата врска не би продолжила и понатаму во борбата за победи и шампионска титула.
17.01.2017, 20:00

ДИЗАЈН И УРЕДУВАЊЕ
Тој го преуредил својот минијатурен стан од 14 квадрати во место на коешто и вие ќе посакате да живеете
Ова е веројатно најмалиот, но истовремено и најфункционалниот животен простор во којшто секој сантиметар има своја цел.
17.01.2017, 19:51

ЕВРОПА
Шкотска го оцени планот за Brexit како катастрофален и ќе бара независност
Шкотска мора да има можност да прогласи независност од Обединетото Кралство ако нејзините барања во поглед на Brexit бидат отфрлени, рече шкотската премиерка Никола Старџен.
17.01.2017, 19:36

ЊУ ДЕЛХИ
Тинејџери правеле селфи на шини и наишол воз – Се случила голема трагедија
Полицијата во Њу Делхи соопштила дека тинејџерите не успеале на време да се тргнат и ги удрил воз.
17.01.2017, 19:34

МАКЕДОНИЈА
Забранет сообраќајот за тешки товарни возила преку Плетвар
Забрана за сообраќај за тешки товарни возила е воведена во 18:30 часот на патниот правец Кавадарци – Прилеп преку планински превој Плетвар.
17.01.2017, 19:34

ЕВРОПА
Најлошото допрва доаѓа: На пролет пристигнува нова бегалска криза која ќе ја потресе Европската унија
Десетици илјади мигранти во потрага за подобар живот, бегајќи од земјите зафатени од војна како Либија, ќе тргнат оваа година на пат кон Европа, пренесува Associated Press.
17.01.2017, 19:30

ФУДБАЛ
Предвреме откриени новите дресови на Реал, дизајнот донесе едно големо изненадување
За разлика од минатотот кога се чекаше денот на официјалната промоција, сега многу порано ги дознаваме новите дизајни на дресовите на најголемите фудбалски клубови, а последен на оваа листа се најде и Реал Мадрид кога се во прашање дресовите за наредната натпреварувачка сезона.
17.01.2017, 19:30

ЕВРОПА
Украина ја тужи Русија во ОН за поддршка на бунтовниците
Украина поднела тужба до највисокиот суд во Обединетите нации барајќи од Русија веднаш да престане со наводната поддршката на рускојазичните бунтовници во источните делови на земјата.
17.01.2017, 19:30

КРАЛСКА МОДА
Што е тоа што прави Кејт Мидлтон и секоја друга жена да биде кралица на стилот? Еден моден детаљ менува сè!
Каде и да се појави, војвотката од Кембриџ станува главна тема помеѓу светските модни критичари.
17.01.2017, 19:16

ПРИРОДЕН ИЗГЛЕД
Важи за светска убавица, но не е совршена!
Манекенката првиот месец од 2017 година го поминува во родниот Бразил, на високи температури, на песочни плажи во друштво на семејството и пријателите. Алесандра Амбросио е меѓу петте највлијателни модели во светот, а фотографиите од нејзиниот одмор ни открија како навистина изгледа.
17.01.2017, 19:03

ФУДБАЛ
Алиоски „украл" телевизор со својот соиграч, одговорните луѓе на Лугано биле приморани да реагираат
Езџан Алиоски на големо го привлече вниманието на себе со феноменалните изданија во дресот на Лугано, но иако во овој момент трае зимската пауза во швајцарската прва фудбалска лига, македонскиот репрезентативец пронајде начин како да биде топ тема меѓу медиумите.
17.01.2017, 18:59

ФОРМУЛА 1
Мекларен го задржува „МП4" во името
Болидот на Мекларен Хонда за 2017 година ќе го задржи “МП4“ во називот на болидот, според новиот Извршен директор на тимот, Зек Браун.
17.01.2017, 18:55

ПОЛСКА
Нов студен бран: Во Полска 85 луѓе умреле од смрзнување, во Словачка 40 деца спасени од студот
До Полјаците повторно се апелирало да се јават на аларм бројот доколку забележат дека некој може да биде загрозен од студот.
17.01.2017, 18:46

ГЕРМАНИЈА
Германците се загрижени: Коментарите на Трамп внесоа немир во Европа!
Германскиот министер за надворешни работи изјави дека коментарите на Доналд Трамп за НАТО Алијансата внеле немир ширум Стариот континент.
17.01.2017, 18:45

ЗДРАВЈЕ
Овие видови на храна го намалуваат потењето
Иако во борбата со оваа непријатна појава најчесто помош бараме во козметичките препарати, решението лежи во промената на животните навики.
17.01.2017, 18:30

САД
Интерактивна мапа открива: Еве како навистина би изгледала војната помеѓу НАТО и Русија
Центарот за стратешки и меѓународни студии (CSIS) изработи интерактивна мапа на која што горе-долу може да се види кои делови од Европа би биле најзагрозени доколку дојде до војна помеѓу НАТО и Русија.
17.01.2017, 18:03

ЗАНИМЛИВОСТИ
Руски град на мртовци: Легендата вели дека од ова место никој не излегува жив
Даргавс во Северна Осетија – Аланија се нарекува рускиот град на мртовци, бидејќи крие некропола со стотици стари гробници во кои се закопани луѓе со сите свои овоземски добра.
17.01.2017, 17:52

ТЕХНОЛОГИЈА
Заврши времето на Apple...
Еден од најпознатите инвеститори во Силиконската долина смета дека времето на Apple завршило, додека професор од Универзитетот Стенфорд вели дека Apple, кога се во прашање иновациите – се готови.
17.01.2017, 17:45

МОСКВА
Путин: "Валканото досие го нарача елитата да го спречи Трамп да ја преземе власта, полоши се од проститутки!"
Претседателот на Русија, Владимир Путин, изјавил дека обидите во Америка да му се одземе легитимитетот на новоизбраниот претседател Доналд Трамп, потсетува на "мајданските" методи видени во Украина.
17.01.2017, 17:34

НАУТИКА
Кога Lexus ќе реши да го освои светот на наутиката...
Брендот Lexus овојпат реши да заплови во неистражените води токму со својата нова Sport јахта.
17.01.2017, 17:29

СЕЛЕБРИТИ
Го глумеше братот на Чарли Шин: Алан од „Два и пол мажи“ денес изгледа непрепознатливо
Актерот од популарната хумористична серија ја изгубил косата и пуштил брада. Џон Крајер почнал да ја губи косата уште додека се снимала серијата, па со спреј му го прскале темето за да прикријат дека станува ќелав.
17.01.2017, 17:10

ТРЕНДОВИ
Ви го претставуваме новиот тренд за 2017-та година, којшто е потполно бизарен...
Некој се досетил, па решил да внесе мала промена во понудата на костими за капење за следната сезона. И колку и да е бизарен новиот тренд, многу дами се чини дека веднаш го прифатија...
17.01.2017, 17:06

САД
Починал човекот кој последен шетал на Месечината
Цернан бил командант на последната "Аполо" мисија, а на Земјиниот сателит патувал дури два пати.
17.01.2017, 16:54

ДИЗАЈН
Модерни канцеларии во стар индустриски простор во Лос Анџелес
Архитектонското студио „JFAK“ преуреди стар индустриски магацин во современи канцеларии и заеднички работен простор за компании посветени на заштита на животната средина.
17.01.2017, 16:47

ФУДБАЛ
Регионалната лига за млади категории е од големо значење за клубовите
На конструктивен состанок со клубовите од Првата лига во „Куќа на фудбалот“, координаторот на младинските категории во ФФМ Зоран Стратев ја претстави идејата за формирање регионално натпреварување за млади категории во кое би биле вклучени младински екипи од Македонија, БиХ, Црна Гора, Унгарија, Словенија, Србија и Хрватска.
17.01.2017, 16:33

МАКЕДОНИЈА
Кардиохирурзите минатата година извршиле 388 операции
Хирурзите во Државната кардиохирургија, во 2016 година извршиле 388 операции од кои 150 се васкуларна хирургија, соопшти вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров, кој заедно со директорите на Фондот за здравствено осигурување на Македонија, Сашо Стефаноски и Орхан Рамадани ја посетија Универзитетската клиника за државна кардиохирургија.
17.01.2017, 16:25

МАКЕДОНИЈА
ЈП државни патишта: Институциите останаа на висина на својата задача
Не е точно дека Република Македонија е блокирана од снегот, не е точно дека има отсечени градови. Каде Бочварски и СДСМ ги видоа стотиците сообраќани несреќи или верижните сообраќајни незгоди што ги спомнуваат. Можеби во соседните земји, прашуваат од ЈП државни патишта.
17.01.2017, 16:24

НАДВОРЕШНА ПОЛИТИКА
Ахмети-Река: Барањата на ДУИ се корисни за целото општество
Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети во вторникот се сретна албанскиот амбасадор, Фатос Река, со кого разговараа околу политичките случувања во земјата и регионот како и по изборите на 11-ти декември, соопштуваат од ДУИ.
17.01.2017, 16:23

ПРИШТИНА
Тачи: Безбедносните сили на Косово се подготвени за „секој предизвик“
Претседателот на Косово Хашим Тачи во вторникот оценил дека Безбедносните сили на Косово (БСК) се подготвени за секој предизвик „на целата територија на Косово“, пренесуваат косовските медиуми.
17.01.2017, 16:22

ГЕРМАНИЈА
Германскиот Уставен суд одби да ја забрани неонацистичката NPD
Уставниот суд на Германија донесе го одби во вторникот барањето на горниот дом на парламентот Буднесратот за забрана на радикалната десница Национал-демократската партија на Германија (NPD), образложувајќи ја одлуката со тоа дека таа не претставува никаква опасност за демократијата, имајќи го предвид нејзиното крајно периферно место коешто го зазема на германската политичка сцена.
17.01.2017, 16:20

СКОПЈЕ
За „Тврдина 2“ СЈО треба да бара објаснување од Дирекцијата за заштита на класифицирани податоци
Второто подготвително рочиште за предметот „Тврдина 2“ заврши со нова обврска која Судот му ја наложи на СЈО, кое треба да се обрати до Дирекцијата за заштита на класифицирани податоци и до МВР за дообјаснување околу барањето на ова обвинителство за судска употреба на доказите кои се сметаат за класифицирани информации во случајот.
17.01.2017, 16:19

КРИВА ПАЛАНКА
Собрани 53 единици крв на крводарителската акција во Крива Паланка
На крводарителската акција што денеска се одржа во сала во Општина Крива Паланка беа собрани 53 единици крв. Таа беше втора акција во овој месец организирана од Општинската организација Црвен крст Крива Паланка.
17.01.2017, 16:11

БРАЗИЛ
Каков среќник: Вложил илјадници долари на својот среќен број - и добил милиони!
Бразилскиот милијардер Педро Гренден Бартел, е еден од најбогатите луѓе во својата земја, а неодамна станал побогат за три и пол милиони долари.
17.01.2017, 16:10

МАКЕДОНИЈА
Еко герила: Југохром е голем загадувач на Тетово
Најновите податоци за загадувањето на воздухот од мерењата кои се вршат постојано од Министерството за животна средина и просторно планирање, според Еко герила покажуваат дека кога Југором не работи четири месеци, загадувањето на воздухот на Тетово се намалило.
17.01.2017, 15:44

ЛОНДОН
Меј: Британија мора да го напушти единствениот пазар на ЕУ
Британската премиерка Тереза Меј во вторникот изјавила дека Велика Британија не може да остане дел од единствениот европски пазар, бидејќи тоа би значело дека воопшто не ја напуштила ЕУ, пренесуваат светските медиуми.
17.01.2017, 15:43

МАКЕДОНИЈА
МТСП: Семејството Демиров ќе добие еднократна парична помош
Седумчленото семејство на 40 годишниот Ѓунеј Демиров од Штип чија што куќа вчераутро се опожари и коешто остана без кров над глава, ќе добие помош од Министерството за труд и социјална политика.
17.01.2017, 15:42

СКОПЈЕ
Се пукало во скопско Батинци, еден ранет
Во понеделникот попладне, околу 18.10 часот во село Батинци-скопско на ул. „7“ додека М.Н.(44) се движел со М.Ш.(51) со возило кон нив било пукано од огнено оружје од страна на Ш.А.(29) од село Батинци.
17.01.2017, 15:40

СВЕТ
Украина ја тужи Русија за тероризам
Украина ја обвини Русија за тероризам пред Меѓународниот суд за правда, барајќи Москва да плати отштета за убивање цивили и соборување авион МХ17.
17.01.2017, 15:39

ПАМЕТНИ ТЕЛЕФОНИ
Кои се најмоќните телефони за 2016-та година според AnTuTu? Подгответе се за изненадување!
Најголемиот производител овојпат го нема во Топ 10 листата, помеѓу Android телефоните води вистински “аутсајдер”, додека iPhone дефинитивно објаснил како стојат некои нешта...
17.01.2017, 15:29

РЕГИОН
Комерсант: Србија и Косово се на прагот на војна
Србија и Косово се на „прагот на војна“ поради возот кој од Белград требаше да вози до Косовска Митровица, оценува московскиот весник Комерсант.
17.01.2017, 15:19

ЕПСКА БОРБА
Огромно гризли одлучило да се пресмета со глутница гладни волци - Уследила епска битка
Моментот кога огромното гризли одлучило да се пресмета со глутница гладни волци и да им го украде само што уловениот плен, го забележал Британецот Том Литлџоунс на американските Карпести планини во Монтана, а фотографиите од оваа сцена ќе ве остават без здив.
17.01.2017, 15:19

ШТИП
Се намалува бројот на заболени од грип во Штип
Во изминатите три недели во Штип се регистрирани 1.430 случаи на заболени од грип, од кои најголем број во последната недела од старата и првата недела од Новата година, додека за минатата недела бројот на заболени е за половина намален, информира директорот на Центарот за јавно здравје-Штип, Велик Грков.
17.01.2017, 15:18

УПС!
Сакала да сними секси видео – а сега ѝ се смее целиот свет!
Заведувањето и флертувањето преку камера повеќе не се никаква новост. Но, кога ќе решите да се впуштите во ова модерно флертување, знајте дека тоа може да заврши и на интернет мрежата, а потоа сте готови!
17.01.2017, 15:08

БРИТАНИЈА
"Путин се подготвува за војна": Британската морнарица во страв: Русите сè повеќе господарат со светските води
Британската кралска морнарица се соочува со најголем предизвик од Русија во последните 25 години, предупредил адмиралот Филип Џонс, командант на британската флота.
17.01.2017, 15:06

СТРАЗБУР
Тајани во водство на изборите за претседател на Европскиот парламент
По првата рудна од гласањето за претседател на Европскиот парламент во вторник во Стразбур во водство е Европскиот народна партија (EPP) Антонио Тајани со 274 освоени гласови, додека неговиот противкандидат од редовите на социјалдемократите Џани Питела доби поддршка од 183 пратеници.
17.01.2017, 14:53

МАКЕДОНИЈА
МЗШВ: За водостопанството до 2020 година 140 милиони евра
Почнуваат да се реализираат трите капитални инвестиции во водостопанството, вредни 90 милиони евра, најави денеска заменик-министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Ванчо Костадиновски. Договорите за проектите се склучени кон крајот на 2016 година, а нивното заокружување се очекува во 2019-та.
17.01.2017, 14:51

НЕСЕКОЈДНЕВНО
Невообичаен миленик: Овие руси чуваат рис во својот стан!
Московјанинот Александар Лјубарскиј веќе шест години чува рис во својот стан. А некои сосема оправдано би кажале дека се работи за злоставување на дивото животно, бидејќи овие диви мачки на слобода вообичаено заземаат територија од околу 100 квадратни километри.
17.01.2017, 14:23

РАКОМЕТ
Перез де Варгас: Македонија игра без клучниот играч кој може да направи разлика на секој меч!
Шпанија без никакви проблеми ја декласираше Ангола со 42:22 и дефинитивно го завери својот пласман во осминафиналето на Светското првенство, но повеќе од јасно е дека „црвената фурија“ ќе брка победа и на преостанатите два натпревари во групата со цел да добие што полесен противник во наредната фаза.
17.01.2017, 14:19

ФУДБАЛ
Бака се залета да го изведе пеналот додека Харт правеше необичен ритуал, Таљавенто спречи бизарен погодок
Џиџи Донарума успеа да му одбрани пенал на Адем Љајиќ и да го остави Милан во игра на гостувањето кај Торино, а ако тоа на крајот се покажа како клучен момент со оглед на тоа што неговиот тим се избори за 2:2, од продолжението на натпреварот за издвојување е и еден комичен момент кој навистина ретко може да се види на терените.
17.01.2017, 14:17

РЕГИОН
Николиќ на САД им порача дека „создале многу неволји“ поради Косово
Српскиот претседател Томислав Николиќ изјавил дека разбира оти САД безусловно го поддржува Косово, за чие создавање и директно влијаеле, но дека преку спроведувањето на својата волја „создале многу неволји“, и се надева оти новата американска администрација ќе престане „да се однесува на тој начин“, пренесуваат српските медиуми.
17.01.2017, 14:14

СКОПЈЕ
На улица во Скопје му украл близу 850.000 денари
Во понеделникот, под закана со нож и со неколку уради, на 27-годишен скопјанец му била одземена вреќа со пари.
17.01.2017, 14:13

ПОЛИТИКА
Левица бара општините да објават каде ги донирале заштедените пари од новогодишните прослави
Левица бара локалните самоуправи кои ги откажаа новогодишните прослави да објават јавно и транспарентно каде точно завршија средствата, кои ветија дека ќе ги пренаменат за хуманитарни цели.
17.01.2017, 14:11

ПОЛСКА
Хакери го нападнале "Жагањ": Повик за марш против американските војници во Полска
Додека Полјаците ширум земјата и нивните службеници во базата Жагањ на западот на Полска свечено дочекале 3.500 американски војници од 3. оклопна бригада од Колорадо, ново засилување од источното крило на НАТО, хакери упаднале на сајтовите на градот "Жагањ" и уште 100 општини, и објавил повик на маршот наречен "НЕ за војската на САД во Полска".
17.01.2017, 14:09

ПАТУВАЊЕ
Движењето по замрзнатото Бајкалско Езеро, најдлабокото и најстарото езеро на Земјата, ќе ви ја долови неговата вонземска убавина
Бајкалското Езеро е апсолутно импресивно. Тоа е најдлабокото и најчистото езеро на планетата Земја. А оние пак коишто планираат негова посета, воопшто не се сомневаат во неговата убавина, величенственост и магичност. Бидејќи ова езеро е едноставно кажано - вонвременско...
17.01.2017, 14:08

БРИТАНИЈА
Тинејџер убил средношколка во Британија на средба закажана на интернет?
Едно 18-годишно момче е уапсено под сомнение за убиство на тинејџерка чие тело беше пронајдено во градот Ротерам, Јужен Јоркшир, пренесува Mail Online.
17.01.2017, 13:44

СКОПЈЕ
Мртов маж пронајден зад „Буњаковец“
Вчеравечер во 21,10 часот во полициската станица ОН-Центар телефонски било пријавено дека на ул. „Иван Милутиновиќ“ непознато машко лице на возраст од околу 60 години лежело во бесознание и не давало знаци на живот.
17.01.2017, 13:43

САД
Електромагнетна пулсна артилерија: Новото американско супер-оружје ќе парализира цели градови!
Гранатите нема да бидат полни со експлозив, туку со електромагнетни удари и други некинетички технологии.
17.01.2017, 13:41

12345678910 ... Последна

AРХИВА ПО КАТЕГОРИИ

 

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЗАБАВА
Прочитајте га дневник на кумановца у Канаду!
ЗАНИМЛИВОСТИ
Тој е жив Хулк: Има 432 кг, запира трактор, дневно јаде 36 јајца, 3 кг месо и тоа не е сè...
БИДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ!
Видео запис од утрово, на излезот од Скопје: Погледнете како не треба да се вози на замрзнат автопат!
РУСИЈА-САД
"Трамп на Путин ќе му ги даде Крим, Украина и Сирија, во замена за голема услуга"
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум