АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
31
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЗАНИМЛИВОСТИИНТЕРЕСНОИГРИ
Сестри близначки во САД се породиле во ист ден
03.01.2013 | 11:25
Извор: Точка
Прочитано: 2801 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Идентични близначки од Акрон, во американската држава Охајо, се породиле со разлика од само два часа на последниот ден од претходната година, и добиле момчиња – Донавин и Ејден.

Деветнаесетгодишните близначки Ејми и Ешли Нелсон намерно не биле воспитувани да прават исти работи во исто време, и всушност термините за породување им биле на околу една недела разлика, пишува во локалниот весник Акрон Бикон Џурнал.

Сепак, првото новороденче, Донавин, е родено околу пладне на последниот ден од годината, 31 декември, а Ејден се родил околу два часот по пладне истиот ден. Мајките ги породил истиот доктор во Акрон.

НАЈНОВО ОД ЗАНИМЛИВОСТИ  
ЕКО КАМПАЊА
Морска желка со GoPro камера сними неверојатни подводни глетки од Големиот корален гребен
Ако ве интересира што се случува во длабочините на морето, на местата каде што човекот не може да допре, оваа морска желка може да ви помогне. Имено, на оклопот на оваа желка била прикачена GoPro камера со која беа снимени досега најневеројатните глетки од Големиот корален гребен во Австралија.
03.07.2015, 12:18


ЗАНИМЛИВОСТИ
Факти пред кои многумина затвораат очи: Ова е поразувачката слика за светот во кој живееме
Реалноста која не окружува некогаш делува депресивно, но тоа не значи дека пред неа треба да ја свртиме главата.
03.07.2015, 11:09


НАПАСТ
Зошто комарците постојано касаат некои луѓе, а некои не ги ни допираат?
Дали понекогаш ви се чини дека комарците се особено привлечени од вас и се обидуваат да ве касаат повторно и повторно, додека другите околу вас остануваат недопрени? Изгледа дека комарците сепак „ловат“ само одреден вид на луѓе, а еве што го пробудува нивниот интерес кај вас.
03.07.2015, 10:41


АМУР
Чудовиште кое личи на диносаурус: Русите ги исплашил неочекуван гостин од реката Амур
Ова животно е всушност алигаторска желка, која има оклоп со шилци и личи на диносаурус. Природното живеалиште ѝ е Америка, а се појавила во Амур во Русија.
02.07.2015, 20:31


НАЈГРДО КУЧЕ
Квазимодо е прогласен за најгрдото куче во светот, но секако е сладок!
Победник за 2015. година е Квазимодо, кучето кое е посвоено и има голем грб поради вродената маана во рбетот.
02.07.2015, 18:36

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Причината поради која никој не влегува во водата на оваа рајска плажа е застрашувачка
Плажите во Ресифе, мал град во бразилската сојузна држава Парнамбуко се меѓу најубавите во оваа земј...
БЕРЛИН
Одбил да му салутира на Хитлер: Трагичната приказна за осамениот јунак кој му се спротивставил на фирерот!
АМУР
Чудовиште кое личи на диносаурус: Русите ги исплашил неочекуван гостин од реката Амур
МИСТЕРИЈА
Делфин или мамут? Бизарно суштество со крзно и клун исфрлено на рускиот брег
ТАЈНИОТ ЈАЗИК НА ТЕТОВАЖИТЕ
Тајното значење на тетоважите на руските затвореници

ВИДЕО ВЕСТИ

Морска желка со GoPro камера сними неверојатни подводни глетки од Големиот корален гребен
Ако ве интересира што се случува во длабочините на морето, на местата каде што човекот не може да допре, оваа морска желка може да ви помогне. Имено, на оклопот на оваа желка била прикачена GoPro камера со која беа снимени досега најневеројатните глетки од Големиот корален гребен во Австралија.
БЕЛФАСТ
Му се смее целиот свет: Репортерот на BBC и јагнето со слаба бешика
НАПАСТ
Зошто комарците постојано касаат некои луѓе, а некои не ги ни допираат?
АМУР
Чудовиште кое личи на диносаурус: Русите ги исплашил неочекуван гостин од реката Амур

ФОТО  
Геометрија

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЛИБЕРАЛНИ СФАЌАЊА
„Сексот и Сахара”: Запознајте го африканското племе кое ќе ви ги урне сите предрасуди
ГИ ПОНИЖУВАЛ
Разгален богаташ: Внукот на магнат им давал на минувачи голема сума на пари, со еден понижувачки услов
ИСПОВЕД НА СТЈУАРДЕСА
Секс и разврат: „Имав секс со пилот додека управуваше со авион..."
НЕПРИЈАТНО ИЗНЕНАДУВАЊЕ
Слушнала дека во Сицилија може да купи куќа за 1 евро, допатувала од Австралија, но тогаш...
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2015 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: