АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
18
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА
Сега е и официјално: Пристигнува трето продолжение на филмот „Сексот и градот“
23.12.2016 | 15:00
Извор: Точка
Прочитано: 6253 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Модата, коктелите и сексот повторно ќе завладеат на големото платно.

Омилената четворка се враќа на големото платно! Како го знаеме тоа? Така што порталот „Radar Online” ексклузивно ја пренесе веста дека конечно официјално е потпишан договор за снимање на трето продолжение на филмот „Сексот и градот“.

Договорот го потпишале сите четири актерки Сара Џесика Паркер, Синтија Никсон, Кристин Дејвис и Ким Катрал, но потписот на Сара Џесика за малку ќе изостанел.


„Сара Џесика за малку немаше да го потпише договорот, бидејќи не беше задоволна од сценариото и од тоа во која насока се развива нејзиниот лик. Не и` се допаѓа идејата ликовите да се претставуваат во многу позрело светло. Но, пронајден е компромис“, открил непознат извор.

Снимањето на филмот би требало да почне на почетокот од летото следната година, но сите останати детали се` уште не се познати.

За потсетување, популарната серија заврши после шестата сезона, а двете филмски продолженија кои следуваа потоа, ги оставија обожавателите целосно разочарани. Главните актерки после нив долго време ја одбивале можноста за трето продолжение, но се чини дека сепак, на крајот попуштиле.


Дали причината за тоа е носталгија по старите добри времиња или парите, не знаеме, но се радуваме на нивната повторна средба, бидејќи сепак, пораснавме со нивните авантури.

НАЈНОВО ОД ФИЛМ  
ОСКАРИ 2017
Што се крие во престижната Оскар торба која можат да ја добијат само 26 одбрани среќници?
На поголемиот дел од славните личности кои се појавуваат на доделувањето на Оскарите, не им се потребни никакви бесплатни подароци, но сепак ги добиваат... И тоа, не било какви подароци!
23.02.2017, 21:02


ФИЛМСКИ ПРЕМИЕРИ
Филмови на кои им се предвидува огромен успех оваа година
Првите неколку месеци во годината се секогаш возбудливи во филмскиот свет. Од една страна, имаме листа на филмови на кои можеме да се радуваме, а од другата страна се сите оние предвидувања поврзани со истите.
23.02.2017, 16:30


ОСКАРИ 2017
Семјуел Л. Џексон за „La La Land”: Едвај ги изгледав првите 20 минути
Холивудскиот актер Семјуел Л. Џексон, кој е член на Академијата за филмски уметности и науки и со самото тоа е еден од луѓето кои ќе гласаат на доделувањето на Оскарите, вели дека не можел да погледне ни половина час од филмот „La La Land“ кој освои рекордни 14 номинации.
22.02.2017, 21:00


ФИЛМ
Во пресрет на 30-годишнината од Dirty Dancing: Откриена е вистината поради која ќе го гледате сосема поинаку!
Џенифер Греј неодамна откри дека на снимањето на најубавите сцени, кога ја вежбаат точката во езерото, таа во која Џони ја носи Бејби на рацете високо над главата, навистина била незаборавна, но не на позитивен начин.
22.02.2017, 20:48


ФИЛМ
The Great Wall е најнеуспешниот филм на Mет Дејмон во последните 5 години!
The Great Wall ги надмина очекувањата на бројните експерти во филмската индустрија, но верувале или не – филмот повторно успеа да разочара.
22.02.2017, 13:55

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Дали сте забележале дека Кејт и Вилијам никогаш не се држат за раце? Причината за тоа ќе ве изненади
Иако е очигледно дека и понатаму се лудо вљубени еден во друг, експертите забележале дека принцот Ви...
СЕЛЕБРИТИ
Младата актерка се надмина самата себе: На забавата сите гледале во неа
СЕЛЕБРИТИ
Изразот на Јелена кога забележува дека Facebook Live се уште ја емитува нејзината расправија со Новак Ѓоковиќ
МК СЦЕНА
Даниел Кајмакоски го доби синчето Давид! "Отсекогаш сакав да бидам млад татко!"
ФИЛМСКИ ПРЕМИЕРИ
Филмови на кои им се предвидува огромен успех оваа година

ВИДЕО ВЕСТИ

Мирослав Илиќ во Еден на Еден: Аркан беше крив, не јас!
Го викаат кралот на боемската музика и со право, бидејќи во времето на Југославија, но и денеска, важи за еден од најбараните изведувачи. Помладите можеби не знаат, но се работи за човекот со повеќе продадени албуми од било кого од екс-ју просторите.
ФИЛМСКИ ПРЕМИЕРИ
Филмови на кои им се предвидува огромен успех оваа година
СЕЛЕБРИТИ
Изразот на Јелена кога забележува дека Facebook Live се уште ја емитува нејзината расправија со Новак Ѓоковиќ
МУЗИКА
Боуви и Џорџ Мајкл доминираа на BRIT Awards, како и “Left Shark” на Кети Пери

ФОТО  
30 фотографии кои покажуваат колку всушност беше луда и откачена клубската сцена во 90-тите

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ФИЛМ
Ова се најпровокативните секс сцени во филмската историја
СЕЛЕБРИТИ
Најминијатурното бикини на светот едвај го издржало бујното деколте на оваа убавица
СЕЛЕБРИТИ
Парот кој ги збуни сите: Кој е човекот покрај младата манекенка?
СЕЛЕБРИТИ
Повеќе од 200 фотографии: Протекле голи фотографии кои Емили Ратајковски му ги испраќала на непознат маж
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: