АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
0
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА
The Fate of the Furious: Подгответе се за најновото продолжение на „Брзи и бесни"
12.12.2016 | 19:00
Извор: Точка
Прочитано: 6674 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

После 16 години од појавувањето на првиот филм, идната година во кината пристигнува осмото продолжение на „Брзи и бесни“ со назив The Fate of the Furious.

Ретко кој мислеше дека оригиналниот филм The Fast and the Furious ќе се претвори во голем филмски серијал и ќе добие толку многу фанови и после повеќе од 15 години ќе го доживее своето осмо продолжение кое се планира премиерно да започне да се прикажува во април идната година.

Токму така, иако многумина претпоставуваа дека со „седмицата“ се става крај на „Брзи и бесни“, сепак наскоро пристигнува осмото продолжение насловено како The Fate of the Furious.

Наскоро фановите го очекуваат и првиот трејлер, а до тогаш се појави првиот „тизер“. Инаку покрај постоечката актерска екипа во која што се враќа Џејсон Статам, листата со актерски ѕвезди ќе ја збогатат и Хелен Мирен, Шарлиз Терон и Скот Иствуд.

НАЈНОВО ОД ФИЛМ  
ФИЛМ
„Основачот“: Како Мекдоналдс всушност станал гигант на денешницата
Ова е приказната за Реј Крок, трговски патник и одличен продавач кого комбинацијата на амбиција, упорност и немилосрдност го направиле вистински џин на денешницата.
20.02.2017, 19:30


ФИЛМ
Еден од најдобрите романтични филмови добива продолжение
Пред 14 години беше снимена една од најдобрите љубовни приказни на сите времиња. Овој филм и ден денес може без никаков проблем да измами солзи радосници на лицата на своите обожаватели.
17.02.2017, 19:30


ФИЛМ
Роман Полански се враќа во Лос Анџелес: Силувал малолетничка и побегнал?
Режисерот Роман Полански би можел да го дочека исходот од случајот од 1977-ма година. Го обвиниле за силување малолетничка па побегнал од таа земја и никогаш веќе не се вратил.
17.02.2017, 10:11


НЕКОГАШ И СЕГА
Овие повторни собири на славни актерски екипи ќе ве разнежнат
Кога актерската екипа на омилениот филм или телевизиска серија повторно ќе се собере после многу години по завршувањето на снимањето, фановите не можат, а да не почувствуваат експлозија на емоции.
16.02.2017, 21:24


ФИЛМ
Никој не може против Бетмен: Витезот на темнината ја „прегази“ конкуренцијата
Кога во 2014 година во кината се појави филм за LEGO коцки, наречен едноставно „Lego”, никој не очекуваше дека ќе се создаде франшиза која ќе владее во кино благајните ширум светот.
15.02.2017, 19:37

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Децата на Анџелина Џоли пораснаа! Погледнете ги како изгледаат сега во Камбоџа на премиерата на нејзиниот нов филм
Речиси пет месеци откако Анџелина Џоли поднесе барање за развод од Бред Пит, актерката е повторно во...
СЕЛЕБРИТИ
Повеќе од 200 фотографии: Протекле голи фотографии кои Емили Ратајковски му ги испраќала на непознат маж
СЕЛЕБРИТИ
Расизам во Дубровник: Џејми Фокс го навредиле во ресторан
СЕЛЕБРИТИ
Прв пат пред камера: Аџелина Џоли во солзи проговорила за Бред Пит
СЕЛЕБРИТИ
Француските медиуми објавија фотографии од местото на злосторството - грабежот на Ким Кардашијан

ВИДЕО ВЕСТИ

„Основачот“: Како Мекдоналдс всушност станал гигант на денешницата
Ова е приказната за Реј Крок, трговски патник и одличен продавач кого комбинацијата на амбиција, упорност и немилосрдност го направиле вистински џин на денешницата.
МАЛАВИ
Мадона посвоила близнаци: Се јавил нивниот татко, кој тврди дека е измамен и ги бара назад!
КРАЛИЦА НА СОУЛ МУЗИКАТА
Арета Френклин oди во пензија!
СЕЛЕБРИТИ
Француските медиуми објавија фотографии од местото на злосторството - грабежот на Ким Кардашијан

ФОТО  
30 фотографии кои покажуваат колку всушност беше луда и откачена клубската сцена во 90-тите

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ФИЛМ
Ова се најпровокативните секс сцени во филмската историја
ФИЛМ
Немаат поим од глума, но се неверојатно богати! Ова се најнеталентираните холивудски актери
СЕЛЕБРИТИ
Најминијатурното бикини на светот едвај го издржало бујното деколте на оваа убавица
СЕЛЕБРИТИ
Парот кој ги збуни сите: Кој е човекот покрај младата манекенка?
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: