АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
3
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО
Хируршко отстранување на рак на простата
05.07.2013 | 16:13
Извор: Доктори.мк
Прочитано: 2719 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Ракот на простата е болест, при која клетките на простатата стануваат абнормални и почнуваат да растат неконтролирано, формирајќи тумори.

Ракот на простатата е малигнитет на една од најголемите машки полови жлезди. Денес ви претставуваме видео анимација за тоа како и на кои се начини може да се направи операција на простата...

НАЈНОВО ОД ЗДРАВЈЕ  
ЗДРАВЈЕ
Тестирајте го вашето здравје и дознајте дали ќе умрете млади
Сигурно илјада пати сте виделе тестови кои тврдат дека можат да ви покажат уште колку ќе живеете. Иако лекарите се сложуваат дека ниеден тест не може да го открие тоа, тие велат дека сепак организмот дава некои сигнали кога не е се` во ред, а ние често ги занемаруваме. Сепак ова се некои знаци кои можат да укажат на сериозни здравствени проблеми.
05.03.2015, 20:20


ВРЕМЕТО И РАСПОЛОЖЕНИЕТО
Знаете ли зошто се чувствуваме бедно секогаш кога е времето "скиселено"?
Наглиот пад на притисокот, температурата, ниските сиви облаци, неподносливиот ветер и неподносливиот дожд – за многумина се синоним број еден за депресивно расположение. Но, знаете ли зошто метеоролошките прилики толку страшно влијаат на нашата психа?
05.03.2015, 12:38


ЗДРАВЈЕ
Еве како неколку шолји кафе на ден влијаат врз нашиот организам
Личностите кои редовно пијат кафе имаат поздрави крвни садови, покажало истражувањето на јужнокорејски научници според кое неколку шолји кафе на ден можат да помогнат во спречување на стеснување на крвните садови, кои се ризик фактор за развој на срцеви болести, пренесува BBC.
03.03.2015, 21:45


ПОРЕМЕТУВАЊЕ ВО ИСХРАНАТА
Тажен крај: Тинејџерка се изгладнувала до смрт поради малтретирање на училиште
„После нејзината смрт, прво се обвинував себе си, но таа и докторите ги измамила“, раскажува мајката на починатото девојче.
02.03.2015, 18:22


ЗДРАВЈЕ
Внимание: Листа на овошје и зеленчук кои имаат најмногу отрови во себе
Секоја година светската организација, која работи под името "Environmental Working Group" или "EWG", објавува листи на овошје и зеленчук, кои во себе содржат најмногу и најмалку пестициди.
02.03.2015, 13:49

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Новини од Мебел-Ви Виница - Квалитетот на кој му верувате
Мебел-Ви, како компанија за дизајн, производство и продажба на мебел, постои на Македонскиот пазар ...
ЗДРАВЈЕ
Тестирајте го вашето здравје и дознајте дали ќе умрете млади
ВРЕМЕТО И РАСПОЛОЖЕНИЕТО
Знаете ли зошто се чувствуваме бедно секогаш кога е времето "скиселено"?
ЉУБОВ И СЕКС
Совет од експерти: Еве зошто сите жени би требало да глумат оргазам
ПАТУВАЊЕ
Непозната Германија: Откријте скриени агли за кои никогаш не сте слушнале

ВИДЕО ВЕСТИ

Новини од Мебел-Ви Виница - Квалитетот на кој му верувате
Мебел-Ви, како компанија за дизајн, производство и продажба на мебел, постои на Македонскиот пазар од 1997-мата година. Од самиот почеток компанијата си постави за главна цел да понуди Квалитет без конкуренција и единствено купувачко искуство.
ПОРЕМЕТУВАЊЕ ВО ИСХРАНАТА
Тажен крај: Тинејџерка се изгладнувала до смрт поради малтретирање на училиште
ПАТУВАЊЕ
Во Дубаи никнуваат вештачки острови резервирани за забава, блуд и разврат!
ЛОНДОН
Хорор на Инстаграм: Оваа девојка предупредува на опасноста!

ФОТО  
Најдобрите татковци ширум светот

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ИНСТАГРАМ
Доколку ова не ве мотивира, ништо нема: Кога ќе ја видите нејзината мајка, ќе тргнете во теретана!
ТОЧКА ЕДИТОРИЈАЛ
Ова се најзгодните пилатес инструкторки во Македонија
УБАВИНА
Манекенка на "Victoria's secret" ползи гола на плажа...
ЗДРАВЈЕ
Запаметете го ова: 100 пати поефикасна од хемотерапија: Чудесна билка која ги убива клетките на ракот за 48 часа!
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2015 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: