АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
-1
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО
Што сакаат жените од мажите и нивниот...?
30.03.2012 | 11:30
Извор: Точка
Прочитано: 17189 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Дали на жените големината на машката гордост им е навистина важна или се работи за нешто друго? Тоа се прашањата кои се поставуваат, а на кои нема одговор. Зигмунд Фројд рекол: "По 30-годишното истражување сеуште не сфатив што навистина сакаат жените."

Многу мажи се грижат за тоа дали нивниот 'најдобар пријател' е со адекватна големина. Често имаат комплекс од малата големина бидејќи на порнографските филмови покажуваат натпросечно надарени мажи.

Кога се работи за машката алатка, за тоа придонел и американскиот сексуален терапевт др. Берни Зилбергел кој во својата книга 'Модел од фантазиите' го опишал идеалниот пенис: "Долг половина метар, тврд е како челик и секоја жена ќе ја помрдне од место.'

Токму поради таквиот идеал се поголем е трендот за зголемување на пенисот со хируршки зафат. Но, потребно ли е тоа? Колку навистина на жените им е важна големината? Има ли работи кои им се многу поважни од тоа?

Постојат многу други работи поважни од самата 'гордост': на пример, како дечкото се смее, какви му се очите, телото... а што се однесува до внатрешните вредности, жените ги гледаат карактеристиките како што се верноста, грижата и слично.

За да не се нервираат некои искомплексирани мажи поради должината на пенисот, ви пренесуваме некои податоци за ЕУ: просечната должина на пенисот во ЕУ е 14,27см. На прво место се Французите со 15,48см, а на последно Грците со 12,18 см.

НАЈНОВО ОД ЉУБОВ И СЕКС  
ЉУБОВ И СЕКС
Во ваков секс сигурно многу ќе уживате
Сетете се кога последен пат толку многу сте се опуштиле за време на сексот, што не сте мислеле на тоа колку сте гласни...
20.12.2014, 20:08


ЉУБОВ И СЕКС
Совети како да го „зачините” сексуалниот живот
Ако не сакате монотонија во вашата врска, постојат многу работи кои може да ги направите за да ја „зачините“. Сексот е многу важен сегмент од врската, па така не треба да го запоставувате сексуалниот живот, туку повремено да го „освежувате“ со нови идеи.
19.12.2014, 18:07


ЉУБОВ И СЕКС
Исповед на една тинејџерка: Би сакала да не брзав толку за да ја изгубам невиноста
Штом завршив прва година во средно училиште, запознав прекрасно момче. И станав „навлечена“ на него. Не би го нарекла тоа љубов – повеќе беше возбудување. Последните шест месеци со него, ми беа најубавите во животот. Имав пеперутки во стомакот, но тој имаше повеќе контрола врз мене отколку што мислев“, ја почнува својата приказна за своето прво љубовно искуство 18-годишната Тејлор.
18.12.2014, 20:58


ЉУБОВ И СЕКС
Имате проблем со ерекцијата? Можеби за тоа е виновна вашата мајка
Многу мажи патат од некој вид на сексуална дисфункција, можеби тоа е предвремена ејакулација, нецелосна ерекција или целосна импотенција, а причината за тоа е многу изненадувачка.
18.12.2014, 18:53


СЕКСУАЛНИ АВАНТУРИ
Ѕирнете во првиот елитен секси клуб само за девојки: Кога стрејт жените одат таму, сопрузите ги оставаат дома
Лесна музика, звук на потпетици, беспрекорни фризури и многу шампањ. На прв поглед атмосферата во клубот „Skirt” во Лондон потсетува на обично женко дружење. Но, вистината е далеку поинаква.
17.12.2014, 20:29

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Ова е најморничавата болест на светот, а за неа нема лек
Иако Луј Пастер пронајде вакцина против беснило уште во 19 век, од кога појавата на оваа болест драс...
ЉУБОВ И СЕКС
Во ваков секс сигурно многу ќе уживате
МОДНА РЕВОЛУЦИЈА
Како плус сајз моделите ја обележаа оваа година: На ваква убавина никој не е имун
МОЖЕТЕ ДА ПОГОДИТЕ?
Нема да ви се верува колку години има оваа жена
ЗДРАВЈЕ
Оваа состојба погодува многу жени, а никој не зборува за неа

ВИДЕО ВЕСТИ

Ова е најморничавата болест на светот, а за неа нема лек
Иако Луј Пастер пронајде вакцина против беснило уште во 19 век, од кога појавата на оваа болест драстично се намали во Европа, вирусот и ден денес се пренесува и на стравичен начин ги однесува животите на оние кои не примиле вакцина, ниту на време побарале помош од лекар.
СЕНЗАЦИЈА ВО СКОПЈЕ
Врвни резултати и беспрекорен изглед со грациозни балетски движења
НЕВЕРОЈАТЕН ТАЛЕНТ
Оваа девојка може да се претвори во било која славна личност... Буквално!
ТРАНСФОРМАЦИЈА
До каде оди селебрити лудилото: Од "златно дете", се претворил во... Ова!

ФОТО  
Најсреќните животни во светот

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ВЕЧНА ЉУБОВНИЦА
Исповед: „Еве зошто се гледам само со оженети мажи"
БЕТМОБИЛ
Ова е најлуксузната јахта на светот: Нема да ви се верува што се` има внатре
ОПАСЕН ТРЕНД
Болно и бизарно: Тренд кој е во пораст меѓу жените, а е штетен за здравјето!
УБАВИНА
Верувале или не: Оваа жена има 60 години!
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2014 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: