АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО
5 работи кои мажите ги забележуваат за време на сексот, но нема да признаат!
11.03.2017 | 11:12
Извор: Точка
Прочитано: 9971 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Да, ќе го забележат сето тоа, но никогаш нема да ви признаат. Во продолжение прочитајте што се` мажите забележуваат за време на сексот.

1. Реакцијата на нивните несовршенства

Не „пукаат“ од самодоверба сите мажи кога ќе се соблечат пред девојката. Исто како и припадничките на понежниот пол, им се случува да имаат недостаток на самодоверба во интимните моменти. Додека ние се прашуваме дали ги гледаат нашите неиздепилирани нозе, тие размислуваат за тоа дали ни пречи нивниот пивски стомак и дали навистина сме задоволни од големината на нивната машкост. Ќе го забележат и ќе го преиспитуваат секој наш поглед кој ќе слета на делот од нивното тело од кој не се задоволни.


2. Вашите несовршенства

Да, го забележуваат целулитот, неиздепилираните влакна, акните... Меѓутоа, навистина не им е грижа за тоа! Додека ние сето наведено го доживуваме како некоја голема мана, тие воопшто не се заморуваат со тоа и ги прифаќаат нашите тела онакви какви што се.

3. (Не)задоволството во интимните моменти

Мажите сакаат да добијат потврда дека сте задоволни, па желно ги исчекуваат вашите гласни воздишки или бакнежи и допири кои велат „сакам уште“. Ако се досадувате во кревет со него, тоа нема да го пропушти, но голема е веројатноста дека нема да ве праша зошто не сте уживале и како може да го промени тоа. Немојте да се срамите прва да го започнете разговорот со него за таа тема, бидејќи заслужувате да бидете целосно задоволни од својот сексуален живот.


4. Вложениот труд

На голема среќа за жените, постојат мажи кои навистина сакаат да им се посветат на партнерките за време на сексот и ќе направат се` што е во нивна моќ за тие максимално да уживаат, бидејќи нивното задоволство им е приоритет. Секако, најдобриот секс е оној во кој двајцата партнери еднакво уживаат, па „вредниот“ маж сака кога партнерката ќе му возврати со иста мера. Ако тоа ретко се случува, тој ќе се чувствува по малку изневерено, бидејќи секогаш сам ја врши целата работа.

5. Емоции после сексот

Баш како и за време на сексот, мажите сакаат да го видат вашето задоволство и по интимниот однос. Сексот создава посебна поврзаност помеѓу партнерите која лесно може да се почувствува, а мажите дефинитивно ќе го забележат и нејзиното отсуство.

НАЈНОВО ОД ЉУБОВ И СЕКС  
ЉУБОВ И СЕКС
Ова се најчестите манипулации со чија помош мажите ги одведуваат жените во кревет
На секоја жена барем еднаш во животот и` се случило да заврши во кревет со некој маж непланирано, само затоа што мажите всушност се добри манипулатори кога станува збор за одведување на жените во кревет!
21.03.2017, 21:00


ЉУБОВ И СЕКС
Егзотика во кревет: Поза со која ќе имате незаборавен секс
Доколку ви здодејаа мисионерската поза, каубојката, доги стајл и останатите познати секс пози, еве една егзотична која целосно ќе го освежи вашиот сексуален живот.
20.03.2017, 21:04


ЉУБОВ И СЕКС
Дами, внимавајте! И науката потврдила дека овие мажи повеќе изневеруваат
Не е дека научниците ни открија топла вода, но навистина постои едноставен фактор на ризик кој им е заеднички на Бред Пит, Рајан Гослинг и останатите убавци од Холивуд.
18.03.2017, 11:20


ЉУБОВ И СЕКС
Сè што отсекогаш сте сакале да дознаете за оргазмот, но ви било срам да прашате
Чиј оргазам е подолг, кој го доживува почесто и дали игра важна улога сексуалната ориентација?
17.03.2017, 21:01


ЉУБОВ И СЕКС
Стара љубовна техника: Притиснете ја оваа точка на телото и ќе искусите незаборавен секс!
Оваа стара кинеска еротска техника гарантира незаборавно сексуално искуство, допринесува за растот на сензуалноста, сексапилот, а помага и при импотенција.
16.03.2017, 21:03

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Без Фотошоп и филтери: Облекла танга костим за капење и гордо ја покажала својата „плус сајз“ позадина
Откако направи вистинска револуција во модната индустрија во улога на „плус сајз“ манекенка, Ешли Гр...
ПАТУВАЊЕ
Рецепт за среќа: Корупцијата е премногу ретка, образованието е бесплатно, а просечен животен век е 80 години
МАКЕДОНИЈА
Енергетска ефикасност – приказна или реалност
ЗДРАВЈЕ
Го забрзува метаболизмот: Ова е пијалокот поради кој Опра Винфри се преполови
МОДА И УБАВИНА
Ева Мендес прекрасна во новата кампања на New York & Company

ВИДЕО ВЕСТИ

На девојката со најголемата циста на светот ѝ беше отстранет тумор тежок неверојатни 31 килограми!
Предупредување: графички слики. Скенирањата откриле дека туморот и пораснал неверојатни 31 килограми за помалку од една година, оставајќи ја 24-годишната неименувана девојка од Мексико со ризик по нејзиниот живот
СКОПЈЕ
Познатиот француски готвач Оливер Бепмал во Македонија
ПАТУВАЊЕ
Хотелот на иднината е тука: Во пловечката капсула со само една соба удобно се сместуваат 4 лица!
МОДА И УБАВИНА
Првата Мис-Европа била Југословенка: Мажите воздивнувале по неа, а таа им носела само несреќа

ФОТО  
Искрени фотографии од Русија кои дефинитивно нема да ги најдете како разгледници - Alexander Petrosyan

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Сакала да се пофали со позадината во најкусите шорцеви, но сите гледале во нешто друго
ЗДРАВЈЕ
Ја викале "убиец од пола тон", а сега како да е сосема друга жена
МОДА И УБАВИНА
"Ова е одвратно, како не ви е срам?!" Дали и вие забележувате што не е во ред со жените на рекламата на Гарниер?
МНОГУ ПРОВОКАТИВНО
Славната русокоса ги покажала брадавиците во провиден фустан и стана сензација на интернет
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: