АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО
Исповед на машка проститутка: „Ги сакам жените, но почесто ми доаѓаат мажи”
04.01.2017 | 21:30
Извор: Точка
Прочитано: 10970 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Мажот кој себеси се нарекол „најдобриот ескорт на светот“, им одговарал на сите прашања за својата работа на корисниците на Reddit.

Мажот кој заработува за живот како „ескорт“, односно давајќи им сексуални услуги на сите кои се расположени да платат, открил како е да се прави тоа како „машка проститутка“.

Тој во својата објава на Reddit ги повикал луѓето слободно да му поставуваат прашања за се` што ги интересира, истовремено нарекувајќи се „број еден во светот меѓу машките ескорти“.

За брзо време добил многу прашања на кои дал прилично искрени одговори.

За себе рекол дека е Австралиец кој живее во Лондон, висок е 1.89 метри, со кафеави очи и руса коса. Физички е во форма и се труди да вежба секој ден, а што се однесува до сексуалната ориентација смета дека е бисексуален.

„Иако 90 отсто од времето моите услуги ги користат мажи, значи за геј секс, јас преферирам жени и трансвестити. Да се разбереме, фразата ескорт е еуфемизам за проституција. Понекогаш одам со клиентите на вечера, во казино, на театар, во приватни јахти и авиони, патувања... Повеќето клиенти ми се постојани муштерии кои добро ги познавам, а кој еднаш ќе ги нарача моите услуги обично се враќа“, одговорил на прашањето каде точно тој ги „придружува “ клиентите. (Where do you escort them?).

Тој објаснил дека со проституција се занимава веќе 10 години, а во Лондон проституцијата е легална, па нема проблеми со законот.


Не го задоволува сексот само со мажи

На прашањето дали го доживува сексот само низ призмата на парите, тој одговорил дека во своето слободно време ужива во сексот.

„Не е дека ми се гади од сексот со машки клиенти, но искрено не уживам премногу во него. Ако до крајот на животот би морал да имам секс само со мажи, би бил незадоволен“, рекол тој.

Ако му се случела ситуација во која идејата за секс би почнала да му се гади, вели дека или би отишол на долг одмор или едноставно би ја променил кариерата, бидејќи сексот е важен дел од уживањето во животот и ниту една сума на пари не може да го компензира тоа.

Сите го прават тоа поради пари

Не постои некоја друга причина за занимавање со оваа работа од брзите пари, објаснил тој. Тој наплаќал од 220 до 300 долари за час, а ако оди на источниот пазар (најчесто во Дубаи), тогаш задолжително ја удвојува цената.

„Некои клиенти и се вљубуваат, на пример мажи кои дома имаат сопруга и деца. Цел живот вешто кријат дека се геј, па од нашите тајни средби во главата си прават нереална љубовна приказна. Ми велат „те сакам“, а јас морам да смислам одговор кој нема да ги навреди, па обично им велам „тоа е многу симпатично“ или нешто такво“.


Ова не се прави!

Како што тоа е вообичаено во светот на проституцијата, ниту тој не е поборник за споделување интимност со клиентите. Поради тоа, бакнежите се строго забранети, нема милување и слично. Помалку или повеќе, се` се сведува на сексуалниот чин.

„Одбивав луѓе кои беа видно издрогирани или едноставно премногу наметливи и ми нудеа големи суми на пари. Не сакам проблеми. Исто така, нема шанси да имам секс со клиент ако видам дека станот му е валкан и не сака да се истушира претходно. Туширањето е предуслов за било што. Кондомите се задолжителни“, рекол тој.

НАЈНОВО ОД ЉУБОВ И СЕКС  
ЉУБОВ И СЕКС
Ова се најчестите манипулации со чија помош мажите ги одведуваат жените во кревет
На секоја жена барем еднаш во животот и` се случило да заврши во кревет со некој маж непланирано, само затоа што мажите всушност се добри манипулатори кога станува збор за одведување на жените во кревет!
21.03.2017, 21:00


ЉУБОВ И СЕКС
Егзотика во кревет: Поза со која ќе имате незаборавен секс
Доколку ви здодејаа мисионерската поза, каубојката, доги стајл и останатите познати секс пози, еве една егзотична која целосно ќе го освежи вашиот сексуален живот.
20.03.2017, 21:04


ЉУБОВ И СЕКС
Дами, внимавајте! И науката потврдила дека овие мажи повеќе изневеруваат
Не е дека научниците ни открија топла вода, но навистина постои едноставен фактор на ризик кој им е заеднички на Бред Пит, Рајан Гослинг и останатите убавци од Холивуд.
18.03.2017, 11:20


ЉУБОВ И СЕКС
Сè што отсекогаш сте сакале да дознаете за оргазмот, но ви било срам да прашате
Чиј оргазам е подолг, кој го доживува почесто и дали игра важна улога сексуалната ориентација?
17.03.2017, 21:01


ЉУБОВ И СЕКС
Стара љубовна техника: Притиснете ја оваа точка на телото и ќе искусите незаборавен секс!
Оваа стара кинеска еротска техника гарантира незаборавно сексуално искуство, допринесува за растот на сензуалноста, сексапилот, а помага и при импотенција.
16.03.2017, 21:03

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Без Фотошоп и филтери: Облекла танга костим за капење и гордо ја покажала својата „плус сајз“ позадина
Откако направи вистинска револуција во модната индустрија во улога на „плус сајз“ манекенка, Ешли Гр...
ПАТУВАЊЕ
Рецепт за среќа: Корупцијата е премногу ретка, образованието е бесплатно, а просечен животен век е 80 години
МАКЕДОНИЈА
Енергетска ефикасност – приказна или реалност
ЗДРАВЈЕ
Го забрзува метаболизмот: Ова е пијалокот поради кој Опра Винфри се преполови
МОДА И УБАВИНА
Ева Мендес прекрасна во новата кампања на New York & Company

ВИДЕО ВЕСТИ

На девојката со најголемата циста на светот ѝ беше отстранет тумор тежок неверојатни 31 килограми!
Предупредување: графички слики. Скенирањата откриле дека туморот и пораснал неверојатни 31 килограми за помалку од една година, оставајќи ја 24-годишната неименувана девојка од Мексико со ризик по нејзиниот живот
СКОПЈЕ
Познатиот француски готвач Оливер Бепмал во Македонија
ПАТУВАЊЕ
Хотелот на иднината е тука: Во пловечката капсула со само една соба удобно се сместуваат 4 лица!
МОДА И УБАВИНА
Првата Мис-Европа била Југословенка: Мажите воздивнувале по неа, а таа им носела само несреќа

ФОТО  
Искрени фотографии од Русија кои дефинитивно нема да ги најдете како разгледници - Alexander Petrosyan

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Сакала да се пофали со позадината во најкусите шорцеви, но сите гледале во нешто друго
ЗДРАВЈЕ
Ја викале "убиец од пола тон", а сега како да е сосема друга жена
МОДА И УБАВИНА
"Ова е одвратно, како не ви е срам?!" Дали и вие забележувате што не е во ред со жените на рекламата на Гарниер?
МНОГУ ПРОВОКАТИВНО
Славната русокоса ги покажала брадавиците во провиден фустан и стана сензација на интернет
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: