АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
9
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО
Мора да прочитате: Хемичар ни открива како се подготвува совршена шолја кафе
26.10.2015 | 19:00
Извор: Точка
Прочитано: 14381 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Професорот по хемија Енди Брунинг на интернет страницата Compound Interest ни појаснува како хемијата влијае врз нашите животи. На пример, тој ни открива што треба да правиме, а што да избегнуваме при подготовката на совршена шолја кафе.

Добра шолја кафе никогаш не би требало да биде горчлива. Горчината на кафето потекнува од хлорогените киселини кои можат да се најдат во темните мешавини. Во студија објавена во 1997 година, истражувачите откриле дека горчината може да се намали ако во оваа темна течност се додаде малку сол, но не мора до таква постапка доколку се придржувате до следните совети.

Сооднос на вода и кафе

Енди Брунинг предупредува дека прво треба да внимавате на соодносот на кафе и вода при варењето. Премногу вода ќе го разреди вкусот на вистинското кафе, а премалку вода ќе ја нагласи горчината на оваа течност. Обично се препорачува 60 грама кафе на литар вода, но уште е покорисно да се придржувате до следната мера: на 16 милилитри вода да употребите еден грам кафе, односно седум грама кафе за едно еспресо.


Варење на кафето

Ако го поедноставиме варењето на кафето со едноставни термини, можеме да речеме дека овој напиток поминува низ три фази на извлекување на вкусот. Прво се извлекуваат овошните киселини, втората фаза содржи земјени „карамелести“ супстанци, а третата ги опфаќа горчливите елементи. За најдобро кафе треба да се погоди оптимално време измеѓу првата и третата фаза. За еспресо кафе, загреаната вода би требало да биде во контакт со кафето 20 до 30 секунди.

Температура на водата

Температурата на водата исто така влијае на горчината на кафето. Идеалната температура би требала да биде од 91 до 96 Целзиусови степени. Кафето ќе ви преврие ако температурата е повисока од тоа, додека пониски температури нема да ја извлечат потребната арома од напитокот.


Тип на кафе и мелење

Ниту најдобрите техники на варење нема да ви помогнат ако на располагање имате зрна кафе со лош квалитет. Постојат два одновни типа – Арабика и Робуста. Првиот тип се смета за пофин и има подобар вкус од Робуста која е преполна со хемиски соединенија (феноли, пироли и сулфур) кои доведуваат до силен и вкус како на гума на кафето.


Совршеното кафе би требало да биде мелено непосредно пред варењето. Преголемите зрна во мелницата за кафе ќе го оневозможат извлекувањето на сите вкусови од него, а премалите после мелењто ќе дадат премногу горчлив прав. И овде е потребно да се направи рамнотежа.

На крајот, ако сите напори ви пропаднат, на кафето можете да му додадете шеќер и млеко кои ќе ја неутрализираат горчината на омилениот утрински напиток.

НАЈНОВО ОД КУЛИНАРСТВО  
СКОПЈЕ
Познатиот француски готвач Оливер Бепмал во Македонија
Во рамките на манифестацијата „Денови на Франкофонијата во Македонија“, ресторанот Дистрикт организира и Денови на француската кујна при кои ќе се презентираат богатиот француски вкус и префинетата француска гастрономија.
21.03.2017, 12:52


КУЛИНАРСТВО
Tonino Lamborghini: Италија во една шолја кафе
Италијанците знаат да уредат дом, да дизајнираат автомобили од кои “боли глава“, да се дотераат од глава до пети и да уживаат во добро кафе на сончева веранда.
15.03.2017, 16:33


НОВ ПРОИЗВОД
Тортина секој ден, иако не ти е роденден
Кој вели дека мора денес да ви е роденден за да јадете торта?! Тортата е “кралица“ на десертите и сите ние би си се сладеле со торта секој ден. А и зошто да не?! Чоколадна торта, торта со ореви, овошна торта, торта со карамел, голема торта, мала торта... чекајте, некој спомна мала торта?! Мислите Тортина?!
14.03.2017, 11:54


КУЈНА
Дали правилно ја чувате храната во фрижидерот?
Чувањето на храна во фрижидерот е важно за зачувување на хранливите состојки на јадењето, без разлика дали се работи за свежи намирници или веќе замрзната храна.
06.03.2017, 16:56


ПРЕМИУМ ЕСПРЕСО
Tonino Lamborghini - симбол на италијанската кафе-култура
Има нешто во самиот чин на пиење кафе што причинува особено задоволство. Токму затоалуѓето со векови го негуваат ритуалот на пиење кафе, затоа што овој посебен топол напиток не одвојува за миг од обичноста на секојдневието.
03.03.2017, 11:49

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Без Фотошоп и филтери: Облекла танга костим за капење и гордо ја покажала својата „плус сајз“ позадина
Откако направи вистинска револуција во модната индустрија во улога на „плус сајз“ манекенка, Ешли Гр...
ПАТУВАЊЕ
Рецепт за среќа: Корупцијата е премногу ретка, образованието е бесплатно, а просечен животен век е 80 години
МАКЕДОНИЈА
Енергетска ефикасност – приказна или реалност
ЗДРАВЈЕ
Го забрзува метаболизмот: Ова е пијалокот поради кој Опра Винфри се преполови
МОДА И УБАВИНА
Ева Мендес прекрасна во новата кампања на New York & Company

ВИДЕО ВЕСТИ

На девојката со најголемата циста на светот ѝ беше отстранет тумор тежок неверојатни 31 килограми!
Предупредување: графички слики. Скенирањата откриле дека туморот и пораснал неверојатни 31 килограми за помалку од една година, оставајќи ја 24-годишната неименувана девојка од Мексико со ризик по нејзиниот живот
СКОПЈЕ
Познатиот француски готвач Оливер Бепмал во Македонија
ПАТУВАЊЕ
Хотелот на иднината е тука: Во пловечката капсула со само една соба удобно се сместуваат 4 лица!
МОДА И УБАВИНА
Првата Мис-Европа била Југословенка: Мажите воздивнувале по неа, а таа им носела само несреќа

ФОТО  
Искрени фотографии од Русија кои дефинитивно нема да ги најдете како разгледници - Alexander Petrosyan

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Сакала да се пофали со позадината во најкусите шорцеви, но сите гледале во нешто друго
ЗДРАВЈЕ
Ја викале "убиец од пола тон", а сега како да е сосема друга жена
МОДА И УБАВИНА
"Ова е одвратно, како не ви е срам?!" Дали и вие забележувате што не е во ред со жените на рекламата на Гарниер?
МНОГУ ПРОВОКАТИВНО
Славната русокоса ги покажала брадавиците во провиден фустан и стана сензација на интернет
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: