Рома декласирана од Каљари: Погледнете како се избламира голманот на Волчицата
Прочитано: 3012 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Екипата на Рома синоќа пред своите навивачи на Олимпико во Рим беше поразена од екипата на Каљари со 4-2.

Во првиот натпревар од 23. коло од италијанската Серија А, екипата на Рома беше декласирана пред своите навивачи на Олимпико од екипата на Каљари. Гостите четири пати ја тресеа мрежата на домаќинот и на најдобар можен начин се реваншираа за поразот од 3-0 во првиот дел од актуелната сезона.

Каљари имаше водство од 4. минута со голот на Наинголан, но домаќините се вратија во игра со голот на Франческо Тоти во 35. минута и тоа беше се` од Рома на вчерашниот натпревар. За ново водство на гостите се погрижи голманот на Рома кој на бизарен начин сам ја смести топката во неговата мрежа, а Сау и Писано погодија за високи 4-1 за Каљари. Рома во последната минута од судиското продолжение намали на 4-2 со голот на Маркињо.

НАЈНОВО ОД ФУДБАЛ
ФУДБАЛ
Дали ова значи дека Барселона ќе ангажира уште една фудбалска ѕвезда ова лето?
Една спортска продавница во Каталонија денес започна да продава дресови на Барселона со бројот пет и презимето Хумелс.
26.07.2014, 19:50

ФУДБАЛ
Ливерпул: Поради ова го продадовме Луис Суарез...
Претседателот на Ливерпул објасни зошто клубот го продаде својот најдобар фудбалер, контроверзниот Уругваец Луис Суарез.
25.07.2014, 22:00

ФУДБАЛ
Изненадување на тренингот на Реал: Погледнете кој ги посети...
Еден од најдобрите кошаркари во НБА лигата, Кармело Ентони во средата го посети тренингот на Реал Мадрид во Лос Анџелес.
25.07.2014, 21:00

ФУДБАЛ
Милан ќе го продаде Балотели под овие услови
Не е непознато дека во таборот на Арсенал се заинтересирани за Марио Балотели, а според италијанските медиуми „Росоњерите“ наводно се согласиле да го продадат контроверзниот напаѓач.
25.07.2014, 19:00

ФУДБАЛ
Реал Мадрид нема да мирува: Перез најави нови спектакуларни трансфери
Претседателот на „Кралскиот клуб“ Флорентино Перез порача дека Реал Мадрид ќе биде активен до последниот час од летниот преоден рок.
25.07.2014, 18:00

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Претседателот на Ливерпул објасни зошто клубот го продаде својот најдобар фудбалер, контроверзниот У...
ФУДБАЛ
ФУДБАЛ
ОДБОЈКА
"Таа е толку убава, поради неа никој не го гледа натпреварот!"
ФУДБАЛ

ВИДЕО ВЕСТИ

Лудило во Унгарија: Пол-позиција за Розберг, се запали болидот на Хамилтон
По возбудливите квалификации за Големата награда на Унгарија, од првото место на утрешната трка ќе стартува пилотот на Мерцедес, Нико Розберг.