Рома декласирана од Каљари: Погледнете како се избламира голманот на Волчицата
Прочитано: 3129 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Екипата на Рома синоќа пред своите навивачи на Олимпико во Рим беше поразена од екипата на Каљари со 4-2.

Во првиот натпревар од 23. коло од италијанската Серија А, екипата на Рома беше декласирана пред своите навивачи на Олимпико од екипата на Каљари. Гостите четири пати ја тресеа мрежата на домаќинот и на најдобар можен начин се реваншираа за поразот од 3-0 во првиот дел од актуелната сезона.

Каљари имаше водство од 4. минута со голот на Наинголан, но домаќините се вратија во игра со голот на Франческо Тоти во 35. минута и тоа беше се` од Рома на вчерашниот натпревар. За ново водство на гостите се погрижи голманот на Рома кој на бизарен начин сам ја смести топката во неговата мрежа, а Сау и Писано погодија за високи 4-1 за Каљари. Рома во последната минута од судиското продолжение намали на 4-2 со голот на Маркињо.

НАЈНОВО ОД ФУДБАЛ
ФУДБАЛ
Кондогбија порачува: Не го напуштам Интер!
Фудбалерот за врска на милански Интер сака да остане во миланскиот клуб и по завршувањето на актуелната сезона.
06.05.2016, 18:10

ФУДБАЛ
Кака: Ја почитувам одлуката на Дунга
Бразилскиот играч за врска и некогашен најдобар фудбалер на светот, Кака, нема да игра во дресот на бразилската репрезентација ова лето на Копа Америка.
06.05.2016, 17:19

ФУДБАЛ
Венгер си има свои математики: Имаме уште една голема цел до крајот на сезоната
Арсенал уште од поодамна ги загуби своите теоретски шанси да ја освои титулата која пред пет дена и официјално ја освоија фудбалерите на Лестер, но ако фановите на клубот од северен Лондон се насочени кон задржување барем на третото место на табелата, менаџерот Арсен Венгер размислува на нешто сосема различно во овој момент.
06.05.2016, 13:48

ФУДБАЛ
Клоп диригираше, "Енфилд" феноменално му возвраќаше
Ливерпул за првпат ќе игра во финалето откако е оформена Лига Европа, откако вчера сосема заслужено со 3:0 го победи Виљареал и ја надокнади минималната негатива со која се врати од Шпанија.
06.05.2016, 13:46

ФУДБАЛ
Гвардиола "полудел" по елиминацијата од Атлетико, Рибери спречил вистински хаос во соблекувалната
Пеп Гвардиола мораше да се соочи со уште една болна елиминација во полуфиналето на Лигата на шампионите, а овој пат како негова непремостлива пречка се покажа гранитната одбрана на Атлетико Мадрид која ги издржа нападите на гостувањето во Минхен.
06.05.2016, 11:48

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Видео кое ја потресе Англија: Полицијата на "Бернабеу" брутално ги тепаше фановите на Сити
Манчестер Сити одигра крајно резервирано и на крајот сосема заслужено испадна од Реал Мадрид во полу...
ФУДБАЛ
Дали „Граѓаните" синоќа беа оштетени во Мадрид?
ФУДБАЛ
Модриќ ги загуби нервите со Скомина и почна да го пцуе на хрватски
ФУДБАЛ
Јаја Туре: Мислев дека ме бараат од Јунајтед...
ФУДБАЛ
Две понуди за Дринквотер

ВИДЕО ВЕСТИ

КОШАРКА
Торонто го доби второто продолжение со Мајами и ја израмни серијата
ФУДБАЛ
Гризман откри како го надмудрил Нојер при постигнувањето на клучниот гол во Минхен
ФУДБАЛ
Маестрален потег на Бразилецот: "Магионичарот" Фирмино му ја сокри топката на Солдадо

ФОТО
Дакар Рели 2016

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ФУДБАЛ
Островот се тресе: Ливерпул добива финансиска инјекција во висина од 880 милиони евра?
ФУДБАЛ
Потег на викендот! Голманот на Сасуоло се совлада самиот себеси
ФУДБАЛ
Микс на емоции и вистинско шоу на Симеоне: Го удри својот помошник, па плачеше...
ФУДБАЛ
Ибра се обиде да даде гол без да гледа, голманот спречи да го видиме најитриот погодок сезонава