Рома декласирана од Каљари: Погледнете како се избламира голманот на Волчицата
Прочитано: 3017 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Екипата на Рома синоќа пред своите навивачи на Олимпико во Рим беше поразена од екипата на Каљари со 4-2.

Во првиот натпревар од 23. коло од италијанската Серија А, екипата на Рома беше декласирана пред своите навивачи на Олимпико од екипата на Каљари. Гостите четири пати ја тресеа мрежата на домаќинот и на најдобар можен начин се реваншираа за поразот од 3-0 во првиот дел од актуелната сезона.

Каљари имаше водство од 4. минута со голот на Наинголан, но домаќините се вратија во игра со голот на Франческо Тоти во 35. минута и тоа беше се` од Рома на вчерашниот натпревар. За ново водство на гостите се погрижи голманот на Рома кој на бизарен начин сам ја смести топката во неговата мрежа, а Сау и Писано погодија за високи 4-1 за Каљари. Рома во последната минута од судиското продолжение намали на 4-2 со голот на Маркињо.

НАЈНОВО ОД ФУДБАЛ
ФУДБАЛ
Фрапантни бројки: Англичаните потрошија повеќе од една милијарда евра за засилувања
Неверојатни суми беа потрошени на нови фудбалери во Премиер лигата ова лето. Англиските клубови вкупно потрошија 842 милиони фунти или повеќе од милијарда евра за нови фудбалери.
02.09.2014, 20:30

ФУДБАЛ
„Ди Мариа сакаше да дојде во ПСЖ"
Анхел Ди Мариа со преминувањето од Реал Мадрид во Манчестер Јунајтед стана најскапиот играч на сите времиња во англиската Премиер лига.
02.09.2014, 19:30

ФУДБАЛ
Алвеш дефинитивно ја напушта Барселона по крајот на сезоната
Дани Алвеш ќе ја напушти Барселона на крајот од сезоната кога ќе му истече договорот, потврди денес спортскиот директор на каталонскиот клуб, Андони Зубизарета.
02.09.2014, 18:30

ФУДБАЛ
Фабрегас откри зошто „тоа не било тоа" во Барселона
Цеск Фабрегас повторно блеска на фудбалските терени, овој пат во Челси. Промената на позицијата не е единствената причина за тоа...
02.09.2014, 17:38

ФУДБАЛ
Рекордно лето: Дали е ова идеалната формација на Ван Гал?
Никогаш во историјата ниту еден клуб нема потрошено толку пари колку што потроши Манчестер Јунајтед ова лето!
02.09.2014, 17:26

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Заврши летниот преоден рок: Јунајтед и Арсенал добија уште еден час...
Летниот преоден рок и официјално заврши. Јунајтед и Арсенал добија дополнително уште еден час за да ...
ФУДБАЛ
Карагер: Ливерпул го продаде Торес кога сфати дека паѓа неговата форма...

ВИДЕО ВЕСТИ

Бундес лига: Најдобрите одбрани на колото
Во Бундес лигата е традиција во секое коло да бидат издвоени најубавите голови, потези, како и најубавите одбрани.