Рома декласирана од Каљари: Погледнете како се избламира голманот на Волчицата
Прочитано: 3189 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Екипата на Рома синоќа пред своите навивачи на Олимпико во Рим беше поразена од екипата на Каљари со 4-2.

Во првиот натпревар од 23. коло од италијанската Серија А, екипата на Рома беше декласирана пред своите навивачи на Олимпико од екипата на Каљари. Гостите четири пати ја тресеа мрежата на домаќинот и на најдобар можен начин се реваншираа за поразот од 3-0 во првиот дел од актуелната сезона.

Каљари имаше водство од 4. минута со голот на Наинголан, но домаќините се вратија во игра со голот на Франческо Тоти во 35. минута и тоа беше се` од Рома на вчерашниот натпревар. За ново водство на гостите се погрижи голманот на Рома кој на бизарен начин сам ја смести топката во неговата мрежа, а Сау и Писано погодија за високи 4-1 за Каљари. Рома во последната минута од судиското продолжение намали на 4-2 со голот на Маркињо.

НАЈНОВО ОД ФУДБАЛ
ФУДБАЛ
Алардајс: Најлошата одлука во мојата кариера
Алардајс синоќа ја врачи својата оставка од местото селектор на англиската репрезентација после скандалот во кој што тренерот беше сниман за тоа како говори дека во својата кариера местел трансфери.
28.09.2016, 15:30

ФУДБАЛ
Кристијано не му веруваше на Клатенбург за поништениот гол, па побара нешто што никој не побарал во ЛШ
Кристијано Роналдо се наоѓа посебно во центарот на вниманието по крајот на вчерашната дерби пресметка меѓу Борусија Дортмунд и Реал Мадрид во Лигата на шампионите, не само поради постигнатиот гол и контроверзниот момент кога го удри Шмелцер, туку и за необичното барање кое го имаше по крајот на првиот дел.
28.09.2016, 13:26

ФУДБАЛ
Ибра долови како минува еден тренинг во неговиот дом и ги изнасмеа фудбалските фанови
Златан Ибрахимовиќ е еден од најголемите миленици меѓу фудбалските фанови ширум светот, не само поради своите потези и голови на фудбалските терени, туку и поради контроверзните изјави и комични реакции кои често знае да ги изрежира во свој препознатлив стил.
28.09.2016, 13:23

ФУДБАЛ
Варди ја откри вистинската причина за одбивањето на Арсенал: Една работа посебно ме загрижи
Џејми Варди беше на чекор од преселба во Арсенал во текот на летниот преоден рок, но сепак фантастичниот напаѓач на Лестер во последен момент донесе одлуката да остане на „Кинг Пауер“ и да ја продолжи бајката со „лисиците“ која започна минатата сезона.
28.09.2016, 12:12

ФУДБАЛ
Бензема излезе очи в очи со Бурки, неговата смешна реакција е причина за голем сеир на социјалните мрежи
Карим Бензема беше далеку од препознатливиот ритам на вчерашниот меч со Борусија Дортмунд, па и покрај тоа што беше инволвиран во акцијата при постигнувањето на вториот гол на „кралевите“, во центарот на вниманието се најде неговиот катастрофален потег од првото полувреме.
28.09.2016, 12:11

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Златан е најбескорисниот напаѓач во Премиер лигата?
Златан Ибрахимовиќ заедно со Пол Погба беше најголемото засилување на Манчестер Јунајтед во летниот ...
ФУДБАЛ
Видиќ откри со кој напаѓач обожувал да игра: Тој е брз, агресивен, секој тим би сакал да го има!
ФУДБАЛ
Меси во свој стил му го честиташе роденденот на големиот Тоти
ФУДБАЛ
Нервозниот Роналдо удри по соиграчите на тренингот пред дуелот со Дортмунд
ФУДБАЛ
Огромен скандал: Алардајс ја злоупотребил селекторската функција за нечисти работи, сериозните докази ја потресоа Англија!

ВИДЕО ВЕСТИ

ФУДБАЛ
ФУДБАЛ
ФУДБАЛ
Роналдо одговори со гол на критиките, но во Германија топ тема е неговиот неспортски потег на „Сигнал Идуна парк“