Рома декласирана од Каљари: Погледнете како се избламира голманот на Волчицата
Прочитано: 3178 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Екипата на Рома синоќа пред своите навивачи на Олимпико во Рим беше поразена од екипата на Каљари со 4-2.

Во првиот натпревар од 23. коло од италијанската Серија А, екипата на Рома беше декласирана пред своите навивачи на Олимпико од екипата на Каљари. Гостите четири пати ја тресеа мрежата на домаќинот и на најдобар можен начин се реваншираа за поразот од 3-0 во првиот дел од актуелната сезона.

Каљари имаше водство од 4. минута со голот на Наинголан, но домаќините се вратија во игра со голот на Франческо Тоти во 35. минута и тоа беше се` од Рома на вчерашниот натпревар. За ново водство на гостите се погрижи голманот на Рома кој на бизарен начин сам ја смести топката во неговата мрежа, а Сау и Писано погодија за високи 4-1 за Каљари. Рома во последната минута од судиското продолжение намали на 4-2 со голот на Маркињо.

НАЈНОВО ОД ФУДБАЛ
ФУДБАЛ
Венгер проговори за неговиот најголем страв и порача: Не можам да го сфатам Фергусон
Сите очекуваат Арсен Венгер да повлече некој значаен потег на трансфер пазарот до крајот на актуелниот летен преоден рок, но додека времето за такво нешто полека истекува, искусниот француски стручњак проговори за неговиот најголем страв со кого едноставно не сака да се соочи.
24.08.2016, 15:15

ФУДБАЛ
Најавената замена за Браво го изрежира најголемиот кикс во Холандија минатата сезона
Каталонските медиуми на големо пренесуваат дека Јаспер Силесен во наредните 48 часа и официјално ќе биде претставен како замена за Клаудио Браво на „Камп Ноу“.
24.08.2016, 14:39

ФУДБАЛ
Браво пристигна во Манчестер!
Како што пренесува англиски „Скај“, Клаудио Браво во текот на вчерашниот ден пристигнал во Англија.
24.08.2016, 13:10

ФУДБАЛ
Фулам се засили со „Исландскиот воин"
После одличните настапи за репрезентацијата на Исланд на Европското првенство во Франција, реализиран е заслужениот трансфер.
24.08.2016, 12:10

ФУДБАЛ
Герет Бејл го продолжи договорот со Реал Мадрид
Еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Герет Бејл ја продолжи соработката со „Кралскиот клуб“.
24.08.2016, 11:10

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Понижен на игрите, но сепак сите гледале само во него!
Пита Тауфатофуа повторно прошетал на затворањето на Олимписките игри во Рио Де Жанеиро.
ФУДБАЛ
Проблемот што Зидан и Флорентино никако не можат да го решат
ФУДБАЛ
Алегри го предупреди Алвеш по неговото деби во Италија: Мора да сфати едно нешто
ФУДБАЛ
Англиските медиуми „уловија" тензичен разговор меѓу Харт и Пеп, Шпанецот веднаш излезе со одговор
ФУДБАЛ
Ибра ги „запали" социјалните мрежи со својот најнов Инстаграм пост

ВИДЕО ВЕСТИ

ФУДБАЛ
Најзвучното засилување на Барса се „прослави" позади воланот забивајќи се во џипот на Суарез
ФУДБАЛ
Лукас постигна одличен гол, па со комичен перформанс ја комплетираше прославата
ФУДБАЛ
Бразилецот ја избра својата перфектна единаесетка: Дрим-тимот на легендарниот Роналдо

ФУДБАЛ
Остра реакција на Вардар: Заборавивте ли на националистичките навивања, гаѓањата со камења, демолирањето на „Филип Втори"?
РИО 2016
Косоварката која освои златен медал одбила допинг-тест, па ѝ се заканува суспензија