Рома декласирана од Каљари: Погледнете како се избламира голманот на Волчицата
Прочитано: 3026 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Екипата на Рома синоќа пред своите навивачи на Олимпико во Рим беше поразена од екипата на Каљари со 4-2.

Во првиот натпревар од 23. коло од италијанската Серија А, екипата на Рома беше декласирана пред своите навивачи на Олимпико од екипата на Каљари. Гостите четири пати ја тресеа мрежата на домаќинот и на најдобар можен начин се реваншираа за поразот од 3-0 во првиот дел од актуелната сезона.

Каљари имаше водство од 4. минута со голот на Наинголан, но домаќините се вратија во игра со голот на Франческо Тоти во 35. минута и тоа беше се` од Рома на вчерашниот натпревар. За ново водство на гостите се погрижи голманот на Рома кој на бизарен начин сам ја смести топката во неговата мрежа, а Сау и Писано погодија за високи 4-1 за Каљари. Рома во последната минута од судиското продолжение намали на 4-2 со голот на Маркињо.

НАЈНОВО ОД ФУДБАЛ
ФУДБАЛ
Снајдер би сакал да потпише за Јунајтед...
Фудбалерот на Галатасарај, Весли Снајдер би сакал повторно да соработува со неговиот поранешен тренер од холандската репрезентација, Луј Ван Гал.
23.09.2014, 21:30

ФУДБАЛ
Четири причини зошто Мојс е подобар од Ван Гал
Британски "Independent" наведе четири причини според кои новиот тренер на Манчестер Јунајтед, Луј Ван Гал е полош од поранешниот тренер на „Црвените Ѓаволи“, Дејвид Мојс.
23.09.2014, 20:30

ФУДБАЛ
И „Граѓаните" тргнуваат во шопинг: Овој фудбалер е нивна најголема желба
Менаџерот на англискиот шампион Манчестер Сити, Мануел Пелегрини веќе прави планови за засилувања во зимскиот преоден рок.
23.09.2014, 18:30

ФУДБАЛ
Роџерс откри зошто Ливерпул е „изгубен" во новата сезона
Менаџерот на англискиот вицешампион, Брендан Роџерс призна дека „Редси“ се изгубени откако Луис Суарез се пресели во Барселона.
23.09.2014, 17:30

ФУДБАЛ
Кошта докажа дека е голем фудбалер: Еве зошто го ценат во Атлетико
Диего Кошта ги демантираше гласините според кои тој наводно им се извинил на навивачите на Челси затоа што придонел за поразот на лондонскиот клуб од Атлетико Мадрид во полуфиналето од Лигата на шампионите кога Атлетико на „Стемфорд Бриџ“ славеше со 3:1.
23.09.2014, 16:48