Рома декласирана од Каљари: Погледнете како се избламира голманот на Волчицата
Прочитано: 2996 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Екипата на Рома синоќа пред своите навивачи на Олимпико во Рим беше поразена од екипата на Каљари со 4-2.

Во првиот натпревар од 23. коло од италијанската Серија А, екипата на Рома беше декласирана пред своите навивачи на Олимпико од екипата на Каљари. Гостите четири пати ја тресеа мрежата на домаќинот и на најдобар можен начин се реваншираа за поразот од 3-0 во првиот дел од актуелната сезона.

Каљари имаше водство од 4. минута со голот на Наинголан, но домаќините се вратија во игра со голот на Франческо Тоти во 35. минута и тоа беше се` од Рома на вчерашниот натпревар. За ново водство на гостите се погрижи голманот на Рома кој на бизарен начин сам ја смести топката во неговата мрежа, а Сау и Писано погодија за високи 4-1 за Каљари. Рома во последната минута од судиското продолжение намали на 4-2 со голот на Маркињо.

НАЈНОВО ОД ФУДБАЛ
ФУДБАЛ
Нов шок во Барселона: Заврши сезоната за Нејмар и Алба
Откако доживеаа порази во сите натпреварувања, се чини дека и натаму не престануваат проблемите за фудбалерите на Барселона.
18.04.2014, 09:30

ФУДБАЛ
Дебитантски гол од соништата
Јакоб Алман го постигна својот прв погодок во кариерата. Овој бек на дански Алборг сега може да се пофали дека го постигна еден од најубавите голови сезонава.
17.04.2014, 20:00

ФУДБАЛ
Зидан: Би било штета Џерард да не ја освои титулата во Премиер лигата
Легендата на францускиот фудбал и сегашен помошник тренер во Реал Мадрид, Зинедин Зидан смета дека капитенот на Ливерпул заслужува конечно да ја освои титулата во Премиер лигата.
17.04.2014, 19:00

ФУДБАЛ
Што ли се случува со Алвеш? Бразилецот го удри во глава Модриќ и одби да се поздрави со Рамос
Како и обично, вчерашниот „Ел Класико“ дуел помеѓу Реал и Барселона во финалето од Кралскиот куп ни понуди одличен фудбал, но и многу контроверзии.
17.04.2014, 18:00