АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
33
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВА18+ФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА
Рома декласирана од Каљари: Погледнете како се избламира голманот на Волчицата
02.02.2013 | 12:48
Извор: Точка
Прочитано: 3158 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Екипата на Рома синоќа пред своите навивачи на Олимпико во Рим беше поразена од екипата на Каљари со 4-2.

Во првиот натпревар од 23. коло од италијанската Серија А, екипата на Рома беше декласирана пред своите навивачи на Олимпико од екипата на Каљари. Гостите четири пати ја тресеа мрежата на домаќинот и на најдобар можен начин се реваншираа за поразот од 3-0 во првиот дел од актуелната сезона.

Каљари имаше водство од 4. минута со голот на Наинголан, но домаќините се вратија во игра со голот на Франческо Тоти во 35. минута и тоа беше се` од Рома на вчерашниот натпревар. За ново водство на гостите се погрижи голманот на Рома кој на бизарен начин сам ја смести топката во неговата мрежа, а Сау и Писано погодија за високи 4-1 за Каљари. Рома во последната минута од судиското продолжение намали на 4-2 со голот на Маркињо.

НАЈНОВО ОД ФУДБАЛ  
ФУДБАЛ
Карлос Морено погоди од половина терен, Јувентус загуби на пенали
Додека италијанските медиуми ја продефилираа веста за се поочигледниот премин на Гонзало Игуаин од Неапол во Торино, Јувентус го играше својот натпревар на интернационалниот куп на шампиони против екипата на Мелбурн Сити, но иако италијанскиот првак го загуби овој меч на пенали, најубавиот момент го изведе еден од фудбалерите на Масимилијано Алегри.
23.07.2016, 14:19


ФУДБАЛ
Историски трансфер во Италија: Игуаин ги минал медицинските прегледи, следи неизбежното
Бепе Марота и Аурелио Де Лаурентис пред неколку дена посочија дека двата клуба немаат започнато никакви преговори за трансферот на Гонзало Игуаин, но повеќе од веројатно е дека истите и нема да се одржат бидејќи клубот од Торино одлучил да ја активира откупната клаузула откако ги договорил личните услови со аргентинскиот напаѓач.
23.07.2016, 13:42


ФУДБАЛ
Ракитиќ се огласи за својата иднина со фотографија од одморот
Дел од каталонските медиуми ја пренесоа веста дека Иван Ракитиќ може да биде "жртвата" во тимот на Луис Енрике како последица на ангжманот на Андре Гомеш од Валенсија, а причина за да продефилираат ваква информација секако беше енигматичниот твит на еден од помошник агентите на хрватскиот фудбалер.
23.07.2016, 13:41


ФУДБАЛ
Оскар ја обелодени тактиката која ја подготвува Конте за новиот Челси
Оскар беше посебно импресиониран од првите неколку тренинзи кои ги одработи со тренерот Антонио Конте, а играчот од средниот ред сега обелодени која е тактиката која тој и неговите соиграчи ја воигруваат откако првиот тим го презема италијанскиот стратег.
23.07.2016, 13:39


ФУДБАЛ
Камерите го уловија: Што му кажа Флорентино на Зидан во врска со трансфер целите
Реал Мадрид некако успеа да ја прокоцка шансата да го ангажира Андре Гомеш кој на крајот се претвори во четврто и најголемо засилување на Барселона во летниот преоден рок, но ако претседателот Флорентино Перез веќе излезе со свое објаснување зошто не се реализирал овој трансфер, сега посебно актуелно меѓу мадридските медиуми е видеото кое го објави телевизијата "Куатро".
23.07.2016, 12:40

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Ибрахимовиќ отстрани 15 тетоважи од своето тело, причината за ваквиот потег ги одушеви фудбалските фанови
Златан Ибрахимовиќ пред три дена демонстрираше еден од своите препознатливи кунг-фу потези додека уж...
ФУДБАЛ
Мурињо откри со која провокација го убедил Ибрахимовиќ да му се приклучи во Јунајтед
ФУДБАЛ
Агентот на Ракитиќ ги крена на нозе фановите на Барселона
ФУДБАЛ
Борусија покажува заби: Втора голема "бомба" на "Сигнал Идуна парк" во рок од 24 часа
ФУДБАЛ
Тимската акција на ПСВ стана вирална на интернет, играчите на Порто сè уште се во бунило

ВИДЕО ВЕСТИ

Карлос Морено погоди од половина терен, Јувентус загуби на пенали
Додека италијанските медиуми ја продефилираа веста за се поочигледниот премин на Гонзало Игуаин од Неапол во Торино, Јувентус го играше својот натпревар на интернационалниот куп на шампиони против екипата на Мелбурн Сити, но иако италијанскиот првак го загуби овој меч на пенали, најубавиот момент го изведе еден од фудбалерите на Масимилијано Алегри.
ФУДБАЛ
Камерите го уловија: Што му кажа Флорентино на Зидан во врска со трансфер целите
АТЛЕТИКА
Спектакл во Лондон: Кендра Харисон собори светски рекорд стар 28 години
ФУДБАЛ
Тимската акција на ПСВ стана вирална на интернет, играчите на Порто сè уште се во бунило

ФОТО  
Сцени од Вимблдон 2016

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ФУДБАЛ
Ибрахимовиќ отстрани 15 тетоважи од своето тело, причината за ваквиот потег ги одушеви фудбалските фанови
ФУДБАЛ
Мурињо посебно воодушевен од еден играч: Потребни беа само десет минути за да го видам неговиот потенцијал
ФУДБАЛ
Страшна офанзива: Како би изгледала стартната постава на Мурињо со Погба во тимот
ЕУРО 2016
Едер им пресуди на Французите, Португалија се искачи на европскиот трон!
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2016 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: