Рома декласирана од Каљари: Погледнете како се избламира голманот на Волчицата
Прочитано: 3075 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Екипата на Рома синоќа пред своите навивачи на Олимпико во Рим беше поразена од екипата на Каљари со 4-2.

Во првиот натпревар од 23. коло од италијанската Серија А, екипата на Рома беше декласирана пред своите навивачи на Олимпико од екипата на Каљари. Гостите четири пати ја тресеа мрежата на домаќинот и на најдобар можен начин се реваншираа за поразот од 3-0 во првиот дел од актуелната сезона.

Каљари имаше водство од 4. минута со голот на Наинголан, но домаќините се вратија во игра со голот на Франческо Тоти во 35. минута и тоа беше се` од Рома на вчерашниот натпревар. За ново водство на гостите се погрижи голманот на Рома кој на бизарен начин сам ја смести топката во неговата мрежа, а Сау и Писано погодија за високи 4-1 за Каљари. Рома во последната минута од судиското продолжение намали на 4-2 со голот на Маркињо.

НАЈНОВО ОД ФУДБАЛ
ФУДБАЛ
Робин Ван Перси се сели во Фенербахче
Агентот на холандскиот напаѓач веќе неколку дена бил во Истанбул каде што преговарал со најголемите турски клубови за трансфер на неговиот клиент.
04.07.2015, 19:44

ФУДБАЛ
Бундес лигата ги менува термините на натпреварите
Од сезоната 2017/18 најверојатно ќе има промена на термините на одигрувањето на натпреварите во германската Бундес лига.
04.07.2015, 19:37

ФУДБАЛ
Реал најде замена за Серхио Рамос
Иако трансферот на Серхио Рамос во Манчестер Јунајтед е далеку од реализација, сепак Реал Марид се подготвува за „животот без искусниот дефанзивец“.
04.07.2015, 19:29

ФУДБАЛ
Тохир отпатувал во Англија: Јоветиќ пред трансфер во Интер
Преговорите помеѓу Интер и Манчестер Сити за трансфер на Стеван Јоветиќ се во завршна фаза и се очекува Црногорецот деновиве да го облече дресот на „Нераѕурите“.
04.07.2015, 10:00

ФУДБАЛ
Клубовите се договорија и го објавија трансферот, а тој не знае што се случува...
Рома и Вотфорд се договорија за трансферот на Хосе Холебас, но фудбалерот воопшто не бил известен за тоа.
03.07.2015, 23:00

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Од сезоната 2017/18 најверојатно ќе има промена на термините на одигрувањето на натпреварите во герм...

Меси е голем патриот
Лионел Меси со неговите реакции при изведувањето на пеналите на дуелот помеѓу Аргентина и Колумбија во четврт-финалето од Копа Америка покажа дека е гладен за успех со „Гаучосите“.

ФОТО
2015 / Европски Игри во Баку (Азербеџан)

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ФУДБАЛ
Неверојатен удар на Хулк: Го разнесе голманот, ја скина мрежата...
ФУДБАЛ
Двојно е побогат од Абрамович и сака да го купи Арсенал
ФУДБАЛ
Македонската полиција ја сопре ѕвездата на Интер - за да се фотографира!
ФУДБАЛ
Колумбискиот голман го фрли Меси во очај: Кога видов што ми одбрани, посакав да умрам