Рома декласирана од Каљари: Погледнете како се избламира голманот на Волчицата
Прочитано: 3036 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Екипата на Рома синоќа пред своите навивачи на Олимпико во Рим беше поразена од екипата на Каљари со 4-2.

Во првиот натпревар од 23. коло од италијанската Серија А, екипата на Рома беше декласирана пред своите навивачи на Олимпико од екипата на Каљари. Гостите четири пати ја тресеа мрежата на домаќинот и на најдобар можен начин се реваншираа за поразот од 3-0 во првиот дел од актуелната сезона.

Каљари имаше водство од 4. минута со голот на Наинголан, но домаќините се вратија во игра со голот на Франческо Тоти во 35. минута и тоа беше се` од Рома на вчерашниот натпревар. За ново водство на гостите се погрижи голманот на Рома кој на бизарен начин сам ја смести топката во неговата мрежа, а Сау и Писано погодија за високи 4-1 за Каљари. Рома во последната минута од судиското продолжение намали на 4-2 со голот на Маркињо.

НАЈНОВО ОД ФУДБАЛ
ФУДБАЛ
Историски момент: Меси со хет-трик го урна рекордот на Зара
Во 12-то коло од шпанското првенство, Барселона славеше против Севиља со 5-1 пред своите навивачи на Ноу Камп.
22.11.2014, 22:58

ФУДБАЛ
Откриена е главната причина за разочарувањето на Лео Меси
Аргентинецот Лионел Меси и натаму е главна спортска тема во Шпанија, но и воопшто во целиот свет.
22.11.2014, 13:16

ФУДБАЛ
Интер го има најдобриот млад креативец во Европа
Неспорен е фактот дека Матео Ковачиќ е еден од најталентираните млади фудбалери во светот во моментов, а тоа го докажува и следнава статистика.
21.11.2014, 21:00

ФУДБАЛ
Британска обложувалница веќе започна со исплатата на добивките за титулата во Премиер лигата
Британската обложувалница "Paddy Power" одлучи да им ги исплати добивките на сите играчи кои се обложиле дека оваа сезона Челси ќе ја освои шампионската титула во Премиер лигата.
21.11.2014, 19:00

ФУДБАЛ
Италијанците конечно сфатија: Потребни се промени за спас на нашиот фудбал!
Италијанскиот фудбалски сојуз (FIGC) денес претстави низа на реформи кои би требало да го извлечат италијанскиот клубски и репрезентативен фудбал од кризата.
21.11.2014, 18:00

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Убиен навивач на Црвена Звезда во Истанбул: Делиите најавуваат одмазда
Пред вчерашниот натпревар помеѓу Црвена Звезда и Галатасарај се случи голема трагедија. Имено, дошло...
ФУДБАЛ
ФУДБАЛ
РАКОМЕТ
Пукна проклетството во „Борис Трајковски": Металург се израдува на првата победа