Рома декласирана од Каљари: Погледнете како се избламира голманот на Волчицата
Прочитано: 3110 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Екипата на Рома синоќа пред своите навивачи на Олимпико во Рим беше поразена од екипата на Каљари со 4-2.

Во првиот натпревар од 23. коло од италијанската Серија А, екипата на Рома беше декласирана пред своите навивачи на Олимпико од екипата на Каљари. Гостите четири пати ја тресеа мрежата на домаќинот и на најдобар можен начин се реваншираа за поразот од 3-0 во првиот дел од актуелната сезона.

Каљари имаше водство од 4. минута со голот на Наинголан, но домаќините се вратија во игра со голот на Франческо Тоти во 35. минута и тоа беше се` од Рома на вчерашниот натпревар. За ново водство на гостите се погрижи голманот на Рома кој на бизарен начин сам ја смести топката во неговата мрежа, а Сау и Писано погодија за високи 4-1 за Каљари. Рома во последната минута од судиското продолжение намали на 4-2 со голот на Маркињо.

НАЈНОВО ОД ФУДБАЛ
ФУДБАЛ
Раниери: Венгер заборавил, но јас паметам дека сум го победил
Арсенал и Лестер викендов ќе одиграат натпревар кој ќе има сериозно влијание во борбата за шампионската титула во Премиер лигата.
12.02.2016, 20:54

ФУДБАЛ
И Коста ќе носи маска: Хидинк - сега сме Зоро тим
Напаѓачот на Челси, Диего Коста го скршил носот на вчерашниот тренинг и на натпреварот против Њукасл ќе носи заштитна маска на лицето.
12.02.2016, 17:10

ФУДБАЛ
Ништо од Челси: Шевченко ќе биде помошник тренер во украинската репрезентација
Легендарниот напаѓач Андреј Шевченко ќе биде помошник тренер во украинската репрезентација.
12.02.2016, 15:48

ФУДБАЛ
Меси конечно ја доби наградата на која чекаше три години
Лионел Меси во текот на месец јануари по петти пат во својата кариера беше прогласен за најдобар светски фудбалер во една календарска година, но иако звучи неверојатно, на најголемата ѕвезда на Барселона му беа потребни точно три години за првпат да го понесе признанието најдобар играч на месецот во шпанската Примера.
12.02.2016, 14:49

ФУДБАЛ
Засилувањето на Монтана е вистински хит во соседна Бугарија
Зимскиот трансфер период во Бугарија беше вообичаен како и во сите преостанати земји во регионот, но сепак спортската јавност од оваа земја си најде уникатен начин да се забавува неколку дена по завршувањето на истиот.
12.02.2016, 14:46

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Британските медиуми: Ова ќе биде првото засилување на Мурињо во Јунајтед
Жозе Мурињо се уште нема ниту пристигнато на „Олд Трафорд“, а Британците веќе објавија кој фудбалер ...
ФУДБАЛ
Откриени трите тајни од мега договорот меѓу Мурињо и Јунајтед
ФУДБАЛ
Вртоглава сума од која боли глава: Колку го чини Реал еден одигран натпревар на Бејл?
ФУДБАЛ
Харт: Роналдо ќе беше најдобар да играше во друго време
ФУДБАЛ
Превид на управата: Нема премии за играчите на Лестер за шампионската титула

ВИДЕО ВЕСТИ

Победи на Оклахома и Милвоки како загревање за олстар викендот
Кошаркарите на Оклахома уште еднаш ја потврдија својата моќ на домашен терен, овој пат славејќи над екипата на Њу Орлеанс која и покрај тоа што даваше отпор речиси три четвртини, на крајот загуби со 121:95.