Рома декласирана од Каљари: Погледнете како се избламира голманот на Волчицата
Прочитано: 3027 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Екипата на Рома синоќа пред своите навивачи на Олимпико во Рим беше поразена од екипата на Каљари со 4-2.

Во првиот натпревар од 23. коло од италијанската Серија А, екипата на Рома беше декласирана пред своите навивачи на Олимпико од екипата на Каљари. Гостите четири пати ја тресеа мрежата на домаќинот и на најдобар можен начин се реваншираа за поразот од 3-0 во првиот дел од актуелната сезона.

Каљари имаше водство од 4. минута со голот на Наинголан, но домаќините се вратија во игра со голот на Франческо Тоти во 35. минута и тоа беше се` од Рома на вчерашниот натпревар. За ново водство на гостите се погрижи голманот на Рома кој на бизарен начин сам ја смести топката во неговата мрежа, а Сау и Писано погодија за високи 4-1 за Каљари. Рома во последната минута од судиското продолжение намали на 4-2 со голот на Маркињо.

НАЈНОВО ОД ФУДБАЛ
ФУДБАЛ
Ноќ на рекорди: Чави и Тоти се запишаа во историјата
Легендарните фудбалери на Барселона и Рома, Чави Хернандез и Франческо Тоти синоќа се запишаа во историјата на Лигата на шампионите.
01.10.2014, 11:00

ФУДБАЛ
Нани се обиде да го проигра судијата (?!)
Португалскиот репрезентативец Нани имаше одлична идеја во една акција на Спортинг на вчерашниот натпревар против Челси.
01.10.2014, 10:00

ФУДБАЛ
Мурињо: Најважни се бодовите, ние освоивме три!
Менаџерот на Челси, Жозе Мурињо е задоволен од победата на неговиот тим на гостувањето кај Спортинг во Лисабон.
01.10.2014, 09:00

ФУДБАЛ
Одличен натпревар во Париз: ПСЖ славеше против Барселона
Најинтересниот натпревар вечерва во Лигата на шампионите се играше на „Паркот на принцовите“ во Париз каде што ПСЖ славеше против Барселона со 3:2.
30.09.2014, 23:06

ФУДБАЛ
Дали ова значи дека Руни и Флечер започнуваат „битка" за капитенската лента?
Напаѓачот Вејн Руни во пресрет на почетокот на оваа сезона беше избран за капитен на Манчестер Јунајтед.
30.09.2014, 21:00

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Погледнете како Ламберт и Кин го „искулираа" Жозе Мурињо
Челси славеше против Астон Вила со 3:0 во 6-то коло од англиската Премиер лига, а нешто пред крајот ...