АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
18
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВА18+ФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА
Минималец на Саутемптон против Ливерпул
12.01.2017 | 09:46
Извор: Макфакс
Прочитано: 299 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Саутемптон стекна минимална предност над Ливерпул по првиот полуфинален натпревар во Лига купот.

Натпреварот на Сент Мерис го реши Нејтан Редмонд во 20.минута, на кој му претходеше грешката на Клаван и асистенцијата на Џеј Родригез.

Редмонд пред постигнувањето на голот на реалзира убава шанса, а истиот играч пропушти уште две големи шанси, по една во првото и второт полувреме.

Ливерпул од потежок пораз го спаси германскиот голман Лорис Кариус.

Реванш натпреварот ќе се одигра на 25.јануари на Енфилд, а финалето е на 26.февруари на Вембли.

НАЈНОВО ОД ФУДБАЛ  
ФУДБАЛ
Манчини ќе биде новиот тренер на Лестер?
Како што пренесува "Sky Sports", од раководството на актуелниот англиски шампион започнале преговори со Роберто Манчини.
24.02.2017, 17:00


ФУДБАЛ
Азар се сели во Реал Мадрид?
Како што пренесуваат шпанските медиуми, Еден Азар започнал преговори со раководството на мадридски Реал.
24.02.2017, 16:08


ФУДБАЛ
ЛЕ: Јунајтед го извлече Ростов, Рома налета на Лион
Олимпик Лион и Рома е најпривлечната двојка во осминафиналето во Лига Европа. Жрепката за оваа фаза која се одржа во петокот во Нион, реши во меѓусебен дуел пласмна во четвртфиналето да бркаат германските тимови Шалке и Борусија, односно белгиските Гент и Генк.
24.02.2017, 14:12


ФУДБАЛ
Фото на денот: Венгер е премногу паметен за да падне во премиерлигашката стапица
Италијанскиот стратег Клаудио Раниери во текот на вчерашниот ден доби отказ од Лестер, екипа на која пред само 298 дена и ја донесе првата историска титула во Премиер лигата.
24.02.2017, 13:43


ФУДБАЛ
Нови детали-Алегри и Бонучи се „спукале“ во соблекувалната: Или јас или тој!
Јувентус минатиот петок сосема очекувано го доби Палермо со 4-1 во Серија А, но овој резултат остана во сенка на вербалната препирка меѓу тренерот Масимилијано Алегри и Леонардо Бонучи.
24.02.2017, 13:42

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Бркотница низ Палермо: Бесен мотоциклист тргнал во потера по Несторовски, па…
Македонскиот интернационалец, Илија Несторовски денеска имал интересно патешествие кон тренинг базат...
ФУДБАЛ
Големиот Кан убеден: Наскоро ќе падне трансфер рекордот на Погба
ФУДБАЛ
Насри го посочи виновникот за слабите резултати на Арсенал: Тоа не е Венгер, мора да се проверат…
ФУДБАЛ
Капитенот на Порто ја покажа ногата по бруталниот старт на Лихштајнер: Две „дупки“ и 17 конци
ФУДБАЛ
Обложувалниците не веруваат во Барселона, Баерн прв фаворит за титулата во ЛШ

ВИДЕО ВЕСТИ

Грин удри по Пирс, ветеранот жестоко го возврати ударот
Тимот на Голден Стејт Вориорс со пресврт дојде до триумф над Лос Анџелес Клиперс од 123-113 во својот дом во „Оракл Арена“.
ФУДБАЛ
Срам во Лига Европа: Гуидети со смешна глума го надмудри судијата во 90 минута и ја одведе Селта во осминафиналето
КОШАРКА
НБА: ГС постигна 50 поени за четвртина, трипл-дабл на Леброн
ФУДБАЛ
Капитенот на Порто ја покажа ногата по бруталниот старт на Лихштајнер: Две „дупки“ и 17 конци

ФОТО  
Летна Параолимпијада 2016

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ФУДБАЛ
Ракитиќ откри дека Меси му ја купил куќата на својот сосед поради бизарна причина
ФУДБАЛ
Џон Тери го доведе до совршенство необичниот трик на Озил, Давид Луиз остана воодушевен
ФУДБАЛ
Мурињо откри кон колку играчи Јунајтед ќе цели во летниот преоден рок
ФУДБАЛ
15 години подоцна: Роналдо откри што се крие зад неговата најлуда фризура која беше хит на СП
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: