АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
19
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВА18+ФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА
Сериозни проблеми за Манчестер Сити...
12.01.2017 | 09:10
Извор: Точка
Прочитано: 2108 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Фудбалскиот сојуз на Англија ги обвинува „Граѓаните“ дека го нарушиле проавилото за анти-допинг контрола.

Како што соопштија од Фудбалскиот сојуз на Англија во соопштението, Манчестер Сити не ги навеле прецизно и на време податоците за редовната анти-допинг контрола за своите играчи и сега секако, англиските медиуми сето ова го претставуваат како голем скандал на Островот.

Во следните осум дена Манчестер Сити има можност да ја достави сета потребна документација и да се оправда пред анти-допинг агенцијата.

Засега од „Итихад“ не ги коментираа ваквите обвинувања од Фудбалскиот сојуз на Англија, но се очекува наскоро да испратат официјално соопштение во врска со тоа.

НАЈНОВО ОД ФУДБАЛ  
ФУДБАЛ
Паулињо шоу во Уругвај, Меси го среди Чиле
Бразил победи во Уругвај (4:1), а Аргетина го совлада Чиле (1:0) во дерби натпреварите кои се одиграа во рамките на 13.коло од квалификациите за пласман на Светското првенство во Русија.
24.03.2017, 11:28


ФУДБАЛ
Фудбалската репрезентација гостува во Лихтенштајн
Македонската фудбалска репрезентација, денеска пристигна во Вадуц ќе игра против Лихтенштајн во натпрвар од квалификациите за СП во Русија 2018 година.
24.03.2017, 09:54


ФУДБАЛ
Џака се отвори: Критичарите ме повредија, направија да изгледам како идиот!
Шваjцарскиот репрезентативец, Гранит Џака минатото лето за сума од околу 35 милиони евра се пресели од Борусија Менхенгладбах во Арсенал, меѓутоа оваа натпреварувачка сезона што поскоро ќе сака да ја заборави.
23.03.2017, 22:00


ФУДБАЛ
Алекс Симовски: Ќе настапувам за родната земја на мојата фамилија, тоа за мене е непроценливо
Младата репрезенатција до 21 година утре ќе одигра пријателски меч против врсниците од Црна Гора, а за прв пат во комбинација за настап во „црвено-жолтиот“ дрес ќе биде членот на шведски Акрополис, Алекс Симовски.
23.03.2017, 21:00


ФУДБАЛ
Интересна комбинација на новата холандска надеж: Синот на Клајверт откри кој му е фудбалски идол и клубот од соништата
Фудбалската школа на Ајакс е многу добра позната во светски рамки, бидејќи од неа имаат излезено голем број на великани, мајстори на овој спорт. Еден од оние кој сега полека се пробива во клубот од Амстердам, а со тоа и на големата сцена е Џастин Клајверт-синот на легендарниот напаѓач Патрик Клајверт.
23.03.2017, 20:00

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Џака се отвори: Критичарите ме повредија, направија да изгледам како идиот!
Шваjцарскиот репрезентативец, Гранит Џака минатото лето за сума од околу 35 милиони евра се пресели ...
ФУДБАЛ
Интересна комбинација на новата холандска надеж: Синот на Клајверт откри кој му е фудбалски идол и клубот од соништата
ФУДБАЛ
Туран посочи во кој клуб се гледа во наредната сезона
ФУДБАЛ
Алекс Симовски: Ќе настапувам за родната земја на мојата фамилија, тоа за мене е непроценливо
ФУДБАЛ
Симеоне: Не ни е потребен Коста, го имаме…

ВИДЕО ВЕСТИ

Паулињо шоу во Уругвај, Меси го среди Чиле
Бразил победи во Уругвај (4:1), а Аргетина го совлада Чиле (1:0) во дерби натпреварите кои се одиграа во рамките на 13.коло од квалификациите за пласман на Светското првенство во Русија.
КОШАРКА
Ефес се пласира во Топ 8
ФУДБАЛ
Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач
ТЕНИС
Рафаел Надал го шири бизнисот со ресторани

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
ФУДБАЛ
Реакцијата на Алексис по големата грешка на Оспина
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: