АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
13
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВА18+ФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА
Новиот македонски репрезентативец Немања Прибак задоволен од првиот дел од подготовките
30.12.2013 | 12:30
Извор: Точка
Прочитано: 2331 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Искусниот бек на РК Вардар Немања Прибак кој од неодамна ја засили нашата ракометна репрезентација на претстојниот Европски шампионат во Данска, денеска се враќа во Скопје.

Немања Прибак, денес ќе пристигне во Македонија по завршените подготовки од првата фаза во Пореч, Р.Хрватска. Во краткиот разговор кој го имавме со него, ни изјави дека првиот дел на припремите поминале напорно, и дека веќе од 1-ви јануари ракометарите ќе влезат во натпреварувачка фаза и нови припреми.

"Сметам дека сме спремни, од причина што напорните подготовки поминаа според планот. Веќе сме на пат за дома, каде што ќе имаме краток одмор за новогодишната ноќ, и веќе од 1-ви јануари се враќаме на теренот на првиот тренинг од новата година".


“За време на новогодишната вечер, ќе бидам во Ниш со семејството во домашна атмосфера”
Немања Прибак испрати и честитка до фановите на РК Вардар и до своите колеги од репрезентацијата и тимот.

“На сите наши фанови им посакувам година исполнета со многу успеси на сите полиња, а на моите соиграчи од Вардар им посакувам да бидеме дел од 16-те најдобри во Лигата на шампионите”.

“На репрезентативно ниво, посакувам да обезбедиме пласман во следната фаза, а таму со мојата помош да постигнеме успех како оној кој го имавме на минатото ЕП во Србија”.

НАЈНОВО ОД РАКОМЕТ  
РАКОМЕТ
Вардар го потврди ангажманот на летонскиот џин кој ја плаши цела Европа
Реномираниот „Балкан Хендбол“ пред извесно време најави дека Даинис Кристопанс е на чекор од постигнување договор со македонскиот ракометен првак, а ова поладне Вардар ја потврди веродостојноста на оваа информација соопштувајќи дека летонскиот џин од наредното лето ќе му се приклучи на тимот.
26.10.2016, 18:45


РАКОМЕТ
Самсоненко ќе ги води вардарки од клупата на мечот против Лајпциг
ЖРК Вардар делуваше многу лошо на отворањето на новата сезона во Лигата на шампионите и само големата среќа му донесе реми на македонскиот шампион, кој сепак по овој дуел се одлучи на една голема промена, односно разделба со Индира Кастратовиќ која ја имаше улогата на тренер.
19.10.2016, 14:53


РАКОМЕТ
Вујовиќ донесе тешка одлука: Не можам да ги испочитувам барањата на Загреб, морам да си заминам!
ППД Загреб едноставно не личи на себе со досегашните настапи во елитната Лига на шампиони, натпреварување во кое на четирите одиграни натпревари претрпе исто толку порази.
17.10.2016, 13:51


РАКОМЕТ
Спектакуларниот Арсиќ со двете најдобри одбрани во ЛШ, Милиќ во Топ 5
Дарко Арсиќ беше убедливо најзаслужен за победата која ја оствари Металург во мечот со Ла Риоха, а неговото брилијантно издание не остана незабележано од страна на првите луѓе на ЕХФ кои му дадоа огромно признание на македонскиот голман.
17.10.2016, 11:46


РАКОМЕТ
Гонзалес: Да ја искористиме формата за нова победа во ЛШ
Пик Сегед е наредниот противник на Вардар во Лигата на шампионите. Овие две екипи играа меѓу себе и минатата сезона, а двата натпревара ги доби Вардар.
14.10.2016, 13:48

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Мурињо најави дека планира да го игра Погба на друга позиција и ја шокираше цела Англија
Од долгото интервју кое го даде за „Скај Спортс“, првично се издвои изјавата преку која Жозе Мурињо ...
ФУДБАЛ
Дел Боске избра страна и го нападна Конте за ситуацијата со Мурињо
ФУДБАЛ
Ибрахимовиќ откри каква е реакцијата на фановите на Сити кога ги среќава на улиците
ФУДБАЛ
Дисциплинската комисија на Шпанија донесе одлука за инцидентот на „Месталја" и ги осуди играчите на Барселона за правење циркус!
ФУДБАЛ
Мислевте дека Нејмар провоцира со своите дриблинзи: Фудбалер од Јужна Африка почна да игра оро, па доби „награда" од судијата

ВИДЕО ВЕСТИ

Дисциплинската комисија на Шпанија донесе одлука за инцидентот на „Месталја" и ги осуди играчите на Барселона за правење циркус!
Дисциплинската комисија на шпанскиот фудбал денеска донесе конечна одлука за инцидентот кој се случи на „Месталја“ во завршните моменти од дерби натпреварот меѓу Валенсија и Барселона.
ФУДБАЛ
Мислевте дека Нејмар провоцира со своите дриблинзи: Фудбалер од Јужна Африка почна да игра оро, па доби „награда" од судијата
ФУДБАЛ
Кој рече дека фудбалот на Бенитез е здодевен? Тики-така акција на Њукасл на која мора да се поклони и Пеп Гвардиола
КОШАРКА
„Крадецот“ Ленард го „стави во џеб“ Кари и ги замолкна фановите на Голден Стејт со атракција

ФОТО  
Летна Параолимпијада 2016

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ФУДБАЛ
Опис на српските медиуми по престрелката: Почина најстрашниот навивач, но и најголемиот предавник меѓу фановите во Белград!
ФУДБАЛ
Македонија има нови херои! Младите репрезентативци пишуваат историја, се пласираа на Европско првенство
ТЕНИС
Ѓоковиќ полуде и го искрши рекетот во сензационалниот пораз во Шангај
ФУДБАЛ
Несторовски го посочи виновникот за неуспехот против Италија
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2016 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: