АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
2
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАСИТЕ ВЕСТИМАКЕДОНИЈАРЕГИОНСВЕТAНАЛИЗИ
КГБ оргии: Ова се шокантните детали за наводните сексуални перверзии на Трамп со проститутки во Москва
11.01.2017 | 17:31
Извор: Точка
Прочитано: 13672 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Руските власти уште во текот на 2013 година ги искористиле личните опсесии и сексуалните перверзии на Доналд Трамп, сега новиот претседател на САД, за од него да соберат компромитирачки материјал, со кој денес можат да го уценуваат, се наведува во непроверениот извештај на еден британски разузнавач, кој вчера како бомба одекнал во американската и светската јавност.

Во овој извештај, кој Џон МекКејн, конзервативен американски политичар, го проследил на ФБ, пишува дека рускиот претседател Владимир Путин "го поддржувал и му помагал" на новиот претседател на САД најмалку пет години, со цел преку него да предизвика "пукнатини и поделби во западниот сојуз". Угледниот Guardian истакнува дека станува збор за непроверен извештај во кој се наоѓаат и некои очигледни фактички грешки, но додава, повикувајќи се на неименуван извор, дека го направила личност која секогаш била доверлива, педантна и секогаш добро информирана, со репутација на човек со голем број на контакти во Русија.


Проститутки и вулгарни перверзии во луксузен хотел

Британскиот разузнавач тврди, повикувајќи се на извесен "извор Д", кој наводно бил присутен на целиот настан, дека Путин во 2013. година го закупил претседателскиот апартман во "Риц Карлтон" хотелот во Москва, истиот тој во кој претседателот Барак Обама и неговата сопруга Мишел престојувале при една официјална посета на Москва. Во извештајот се наведува дека Трамп "ја мрази Мишел Обама", и дека имал оргии за да го скрнави креветот во кој таа спиела во тој апартман.

"Изнајмил извесен број на проститутки, кои пред него уринирале на тој кревет. Се знае дека тој хотел е под надзор на ФСБ, која има микрофони во сите главни соби", пишува во извештајот.


Авторот на извештајот понатаму наведува дека извесен "Извор Е" потврдил дека споменатиот настан навистина се случил. Авторот на извештајот тврди и дека во 2016. година разговарал со "Извор Б", поранешен руски разузнавачки офицер, кој рекол дека необичното однесување на Трамп во Русија го обезбедувал Кремљ во текот на години, за да собере доволно компромитирачки материјал за уценување.

Путин му бил "од голема помош" на Трамп

На крајот, во извештајот се наведува дека "Извор А" потврдил дека Кремљ го снабдувал Трамп и неговиот тим со вредни разузнавачки податоци за противниците на Трамп, вклучувајќи ја и Хилари Клинтон, претседателската кандидатка на Демократската партија . Тоа на авторот му го потврдил и "Извор Д", близок соработник на Трамп, кој ги организирал неговите престои во Москва, нагласувајќи дека руската разузнавачка помош била "од големо значење".


Кремљ, наводно, одел толку далеку што му нудел на Трамп големи градежни бизниси во Русија во врска со претстојното Светско првенство во фудбал во таа држава. Сепак, Трамп од засега непознати причини не влегол во ниеден од бизнисите.

Сите светски медиуми наведуваат дека овој извештај засега е непроверен и непотврден, и дека во него се провлекуваат некои фактички грешки. Трамп на Твитер ги отфрлил овие обвиненија.

НАЈНОВО ОД СВЕТ  
МОСУЛ
Насмевка на смртта: Овој Британец развлекол широка насмевка, а потоа се разнел
Насмеан во автомобил полн со експлозиви – вака британскиот бомбаш самоубиец ги поминал последните моменти од својот живот.
21.02.2017, 20:38


ЕВРОПА
Откриен е радиоактивен облак над Европа: Научниците збунети, не знаат од каде е изворот...
Ширум Стариот континент во јануари оваа година е забележан загрижувачки степен на радијација, а научниците цело време безуспешно се ободуваат да го пронајдат изворот.
21.02.2017, 19:37


ЧЕШКА
Чешкиот ветеран не мирува: Прво им го покажал голиот задник на американските војници, сега го запалил Куранот
Мартин Заплетал, ветеран од чешките воени мисии на Косово и во Кувајт, денес активист против НАТО, познат во јавноста поради тоа што го покажал голиот задник пред конвој на НАТО, сега го запалил Куранот на скара, и тоа со колбас, во знак на солидарност со младата девојка од Словачка која поради сквернавење на светата книга на муслиманите завршила во затвор.
21.02.2017, 19:00


СВЕТ
Австрија ќе ја намали висината на детскиот додаток за гастербајтерите
Австрија има намера да ја намали висината на детските додатоци што ги примаат децата на странските работници чии семејства не живеат во Австрија и да ги прилагоди на стандардот на земјите во кои живеат, објавија во вторник словенечките медиуми.
21.02.2017, 18:55


ОЛИМПИСКИ ИГРИ
Целосна пропаст на најголемото спортско светско натпреварување: Зошто никој не сака да биде домаќин на ОИ?
На 130-тото заседание на Меѓународниот олимписки одбор на 15-ти септември во перуанскиот главен град Лима, ќе биде избран домаќинот на XXXIII. олимписки игри, кои ќе се одржат во 2024-тата година.
21.02.2017, 18:43

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Објавена фотографија од таткото кој избоде бебиња на Косово: Сакав да ја заплашам сопругата, па ми падна мрак пред очи!
Бебето од 40 дена починало од повредите кои со нож му ги нанел неговиот татко во Штрпце, додека друг...
МЕЛБУРН
Застрашувачка снимка: Моментот на падот на авионот во Австралија забележан со камера
ЕВРОПА
Откриен е радиоактивен облак над Европа: Научниците збунети, не знаат од каде е изворот...
ФРАНЦИЈА
Нема да се покријам со марама: Француската десничарка Ле Пен откажа состанок со познат муфтија
ОЛИМПИСКИ ИГРИ
Целосна пропаст на најголемото спортско светско натпреварување: Зошто никој не сака да биде домаќин на ОИ?

ВИДЕО ВЕСТИ

Чешкиот ветеран не мирува: Прво им го покажал голиот задник на американските војници, сега го запалил Куранот
Мартин Заплетал, ветеран од чешките воени мисии на Косово и во Кувајт, денес активист против НАТО, познат во јавноста поради тоа што го покажал голиот задник пред конвој на НАТО, сега го запалил Куранот на скара, и тоа со колбас, во знак на солидарност со младата девојка од Словачка која поради сквернавење на светата книга на муслиманите завршила во затвор.
БАРСЕЛОНА
Драма во Шпанија: Украл камион полн со гас, па се залетал кон центарот на Барселона
МЕЛБУРН
Застрашувачка снимка: Моментот на падот на авионот во Австралија забележан со камера
КЕЛН
Германците пратиле два борбени авиони по патнички авион

ФОТО  
20 од најмоќните фотографии од изминатата недела според Reuters

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ИТАЛИЈА
Филмска одмазда: Ја одмаздил својата сопруга на неверојатен начин
САД
Паника во Америка: Огромната дупка во највисоката брана во близина на Сан Франциско продолжува да се шири!
СКОПЈЕ
Страшна сообраќајка на Партизанска со Октомвриска во 4 часот изутринава
СФРЈ
ЦИА ги објави информациите за нападот на СФРЈ: Чекале Тито да умре, а потоа Брежњев да почне
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: