Чурлинов со нова асистенција, Шалке запиша уште еден пораз

Младиот македонски фудбалер, Дарко Чурлинов одигра уште еден солиден натпревар во дресот на Шалке 04 кој загуби на гостувањето кај Карлсуе со 2:1. Чурлинов беше асистент на погодокот кој го постигна Тероде во тој момент за израмнување на резултатот (1:1).