Брутално претепал полицајка поради локдаунот! Снимка од Сиднеј го шокираше светот

Австралиец на возраст од 43 години брутално претепал полицајка во сиднејското предградие Бенкстаун додека таа се обидувала да го натера да оди дома поради строгите мерки.Полицијата соопштила дека 43-годишниот маж е уапсен поради сомнение дека нападнал две полицајки, а потоа, по приведувањето го нападнал и нивниот колега. Полицајците биле пренесени во болница на прегледи.