МВП во елемент: Адетокумбо и десетте негови најубави потези од финалето во НБА лигата

Јанис Адетокумбо со своите партии, фантастични изданија му помогна на Милвоки Бакс да се искачи на врвот во НБА лигата, односно по пауза од 50 години одново да се израдува на трофејот во најсилниот шампионат на светот. Адетокумбо сосема заслужено беше прогласен за МВП во финалната серија против Феникс Санс, па погледнете дел од неговите мајстории, најквалитетни потези, моменти на патот до големиот трофеј.