Трагедија во Њујорк: Се сруши хеликоптер за медицинска евакуација, загинаа тројца припадници на Националната гарда

Тројца припадници на Националната гарда загинаа откако хеликоптерот во кој летаа се сруши на рутински лет западно од Њујорк, соопштија американските власти.