Огромен пожар во објект на Huawei: Огнот изби во близина на центарот за развој на 5G мрежа

Пожарот кој денес изби во објект на кинескиот технолошки гигант Huawei во градот Донгуан е успешно изгаснат и за среќа никој не настрада во големата катастрофа.