Леброн прописно се посрамоти: Две промашувања за неколку секунди на НБА ѕвездата

Кошаркарите на Лејкерс го обезбедија првото место на Западната конференција пред почетокот на плеј-офот, па веројатно не ги болеше премногу поразот од Сакраменто (136:122). Тоа што привлече најголемо внимание на натпреварот дефинитивно беше промашувањето на Леброн Џејмс кој за неколку секунди имаше две големи промашувања.