Audi R8 или RSQ8?

Екипата на Carwow изготви ново видео на кое е прикажана трка во забрзување во која учествуаат два автомобили на Audi. Audi R8 има 5,2-литарски V10 мотор кој може да испорача 600 коњски сили и 800 Nm максимален обртен момент, а силата е распределена на сите четири тркала. Кога станува збор за RSQ8, овој џип на Audi под хаубата има 4,0-литарски twin turbo V8 со 600 коњски сили и 800 Nm максимален обртен момент.