Федерер покажа како вежба во домашни услови и испрати јасна порака

Големиот тениски мајстор, Роџер Федерер се огласи на социјалните мрежи каде постави едно интересно видео со јасна и конкретна порака. Швајцарецот покажа како тренира во домашни услови, како во старите времиња, играјќи еден на еден со ѕидот. "Се надевам сите се здрави и безбедни. Останете позитивни, бидете активни, поддржувајте се едни со други. Заедно ќе минеме низ ова", порача Федерер.