Таунс: Мојата мајка е во кома, имаше симптоми на коронавирусот (ВИДЕО)

Првата ѕвезда на Минесота Тимбервулвс, Карл-Ентони Таунс се одлучи јавно да проговори и да се вклучи во борбата против коронавирусот откако неговата мајка Жаклин Круз заврши во болница и е во медицински индуцирана кома и на вентилатор.