Еве зошто сите гиганти тргнаа по Жоао Феликс

Младиот португалски ас има само 19 години и откупна клаузула од 120 милиони евра во својот договор со Бенфика. Речиси сите големи фудбалски клубови се борат за неговиот потпис, а кога ќе го погледнете видеото ќе сфатите и зошто...