Клоп на прес-конференцијата: Преведувачот има многу еротски глас

Стратегот на Ливерпул, Јирген Клоп покажа дека покрај тренерски способности знае да биде и добар забавувач. Тој на прес-конференција пред мечот со ПСЖ во Париз, направи потег кој изнуди смеење кај новинарите. Клоп се пошегува на сметка на преведувачот на ПСЖ, кој преведуваше од француски на англиски и обратно. Германскиот тренер се пошегува дека има еротски глас.