Не е само Свилар: Погледнете ги најсмешните голмански реакции и автоголови

Светските медиуми во текот на вчерашниот ден на големо го најавија дебитантскиот настап на Миле Свилар на голот на Бенфика од причина што стана најмладиот голман кој застана на гол линијата во историјата на Лигата на шампионите. Сепак, тоа не мина најдобро, бидејќи младиот голман си постигна автогол. Но, не е единствен. Погледнете ги 10-те најсмешни голмански реакции, смејте се и уживајте.