Погледнете ги најдобрите 10 потези од овогодинешното НБА финале

Мина уште една сезона во НБА лигата, а според очекувањата на многумина, Голден Стејт ја освои титулата по втор пат во последните три сезони. Оваа година тие му се одмаздија на ЛеБрон и Кливленд за минатогодишниот пораз. Што се случуваше на финалниот дуел од НБА лигата? Ова се најдобрите потези од петте натпревари.