Поранешниот фудбалер на Челси предизвика инцидент во Кина

На натпреварот помеѓу Гранджу и Шангај се случија немили сцени, а се беше виновен поранешниот фудбалер на Челси, Бразилецот Оскар. Бразилскиот репрезентативец ги испровоцирал противничките фудбалери шутирајќи ја топката во нив. Сепак, на крајот бил избегнат поголем инцидент, а натпреварот завришил без победник.