Фудбалерот на Евертон нокаутиран во бар во Ливерпул

Младиот фудбалер на тимот на Евертон и англиската репрезентација, рано утрово бил физички нападнат во бар во Ливерпул. Фудбалерот е под договор со Евертон до 2018. година, па изгледа дека летово ќе биде продаден. Се зборува дека инцидентот се случил рано утрово во коктел бар во центарот на Ливерпул, кратко по триумфот на Евертон над Лестер.