Најпопуларната навивачка на Полска откри зошто се откажала од патувањето на СП во Катар, а еве кој е најдобриот фудбалер според неа

Точка

26/11/2022

16:53

5.123

Големина на фонт

а а а

Марта Барцок, најпопуларната навивачка во Полска, која ја нарекоа „Мис на Светското првенство“, откри зошто нема да биде на овогодишното Светско првенство.

Барцок присуствувала на различни турнири во минатото, вклучително и Евро 2016, 2020 и Светското првенство 2018 година. Но, таа вели дека нема да оди во Катар поради правилата во земјата.

„Решив да не одам во Катар, каде што не се почитуваат човековите права, луѓето имаат толку многу заедничко со фудбалот колку што имам јас со вселенски брод, само парите се важни“, вели Марта.

Марта исто така мисли дека Англија ќе заврши меѓу четирите најдобри и ја открива својата омилена ѕвезда на овој тим.

„Мислам дека Англија ќе биде меѓу првите четири, имате навистина одличен тим и секако Хари Кејн, кој според мене е еден од најдобрите напаѓачи во светот“, вели таа.

Манекенката предвидува дека во финалето ќе игра и Франција и се надева дека Полска ќе стигне до полуфиналето.
Спонзорирани линкови

Маркетинг