Телефонот по кој младите буквално „флипнаа“!

Точка

23/11/2022

19:11

13.617

Големина на фонт

а а а

Познатата македонска инфлуенсерка Ксенија Деспотоска совршено го надополнува својот стил со новата генерација Samsung телефони на преклоп. Нејзиниот избор е смелиот Galaxy Z Flip4, во неодоливо пастелно виолетова нијанса.

Новата серија Galaxy Z буквално е создадена да ги следи потребите на младата генерација. Неодолив дизајн, брилијантни функции и неконвеционалност која не може да остане незабележана. Samsung комбинираше импресивна технологија за паметни телефони и иновативен дизајн за да им овозможи на своите корисници навистина извонредно корисничко искуство. Galaxy Z Flip4 e создаден совршено да се вклопи во пребирливиот вкус на младите, но и оние со нескротлив, бунтовен и апсолутно креативен дух. И како не би се вклопил кога имате генијален уред кој буквално го собира во една дланка! Овој паметен телефон на преклоп буквално се приспособува на потребите на модерниот корисник кој е постојано во трка со брзото секојдневие.

Што е она кое го прави Galaxy Z Flip4 толку посебен?

„Најмногу од се кај Galaxy Z Flip4 ми се допаѓа неговиот совршен дизајн. Баш е направен за една модерна жена, а плус тоа е и многу практичен. Модно се совпаѓа во секоја комбинација и што е најбитно кога е преклопен може да го собере во секоја мини чантичка што најчесто ја носам кога излегувам,“ вели Ксенија.


Кој е подобар начин да ја изразите вашата креативност отколку преку фотографија и видео содржина?

 Galaxy Z Flip4 им овозможува на корисниците да направат неверојатен портрет или селфи без раце со Flex Mode. Исто така, додека кај претходните модели беше можно да се фотографира само во преклопена состојба, сега со помош на интерфејсот на предниот екран на насловниот екран, можно е да се снима видео и со помош на опцијата Quick Shot. Сè што треба да направи корисникот е да кликнете двапати на копчето за вклучување на паметниот телефон.

„Galaxy Z Flip4 и неговата камера буквално ми го олеснуваат секојдневието. Подвижните агли на телефонот кој овозможуваат магични фотографии, без да барам некој да ме слика, без стативи и било каква помош од друг. Зошто е посебен? Може да се прават селфи фотографии со задната камера додека насловниот екран дава преглед во реално време. Создавањето на содржина за социјалните мрежи многу се олеснува со FlexCam. Со Galaxy Z Flip4 може да ја пуштите вашата фантазија и да уживате во убавите фотографии и видеа, а може да си се изненадите и од самите себе како фотографиите може да излезат,“ објаснува Ксенија.


Функции кои ве обземаат!

Водоотпорен, со вградена фантастична заштита на екранот, уникатен дизајн, одлични перформанси и траење на батеријата, заедно со сигурни камери кои веднаш ќе ги засакате - ова се само дел од функциите што треба веднаш да ги истакнеме. И преклопен е подготвен да ви ги обезбеди сите информации - предниот екран го олеснува читањето на известувањата и пораките без да мора да го отворате телефонот. На предниот екран се прикажуваат и календарот, времето и бројот на дневни чекори на корисникот, а може дополнително да се персонализира со функции со додатоци на Cover Screen и избрана фотографија во позадина, како и да се интегрира со опциите обезбедени од новата серија Galaxy Watch5 паметни часовници.


„Има многу функции кои ги обожавам на мојот Galaxy Z Flip4, но ќе издвојам неколку. Најмногу ми се допаѓа FlexMode опцијата што ми дава чувство дека својот лап топ може да го собере во џеб и да го носам секаде со мене, плус многу ми ја олеснува работата. Кога се капам секогаш си слушам музика или некој подкаст и сега не ми е грижа дали ќе го испрскам со вода бидејќи e Water Resistance. А уште една опција што ме воодушеви е Dolby Atmos, јас сега гледам филмови, а и слушам музика како да имам поврзано звучници. Па немам потреба од ништо друго освен Galaxy Z Flip4,“ вели познатата инфлуенсерка.

Galaxy Z Flip4 е опремен и со напредни стерео звучници со поддршка за Dolby Atmos®, што овозможува звук со висока јасност, длабочина и движење низ просторот без оглед на тоа што гледа или слуша корисникот.


Зошто е прв избор за младите?

„Би му го препорачала на младите генерации затоа што е едно поразлично искуство од се она што користеле до сега, затоа што е многу практичен и модерен. Има одлични опции кои го олеснуваат секојдневието. И нешто што сигурно на секој млад човек му треба, тоа е флексибилната камера која овозможува фотки и видеа од секој можен агол,“ вели Ксенија.

Додадена вредност за уште поголемо уживање!

Она што е и повеќе од потребно е доволно простор за сите фотографии, документи, фајлови. Денес, буквално целиот живот ни е сведен на меморијата на нашите уреди. Дека Galaxy Flip4 e уредот создаден за Вас, го потврдува и фактот што со купување на истиот добивате 6 месеци мемориски простор од 100GB во OneDrive облакот. За детали, посетете ја страницата https://www.microsoft.com/onedrive-samsung-offer. За квалитетно поминато слободно време со купување на Galaxy Flip4 добивате 4 месеци бесплатен YouTube Premium за да уживате во гледање офлајн, гледање без реклами и видеа во заднина, сега со 5G. Промоцијата важи за уредите кои ги исполнуваат условите во периодот помеѓу 1 февруари 2022 година до 1 април 2023 година. Повеќе информации на: https://www.samsung.com/mk/offer/youtube-premium-z-series-2022/.


Комерцијален текстСпонзорирани линкови

Маркетинг