Прекриена со злато и како од мајка родена: Познатата актерка позирала гола во чест на својот 50-ти роденден

Точка

28/09/2022

12:52

7.880

Големина на фонт

а а а

Американската актерка Гвинет Полтроу позирала гола по повод својот 50-ти роденден.

На својот блог таа напишала дека сега започнува нова фаза од нејзиниот живот и дека „ги признала сите свои грешки и многу научила од тоа искуство“.

„Сакав да бидам гола и прекриена со злато. Се чувствувам толку добро откако наполнив 50 години. Со овие фотографии сакам да ја покажам својата енергија и оптимизмот“, вели Полтроу.

Пред извесно време, Гвинет со своите следбеници на социјалните мрежи споделила дека не забележува дека времето проаѓа.


„Моето тело е доказ за сè низ кое досега поминав. Мојата коса е седа. Сонцето ги остави своите „отпечатоци на прсти“ насекаде по мене. Ги прифатив своите брчки. Повеќе не чувствувам потреба да бидам совршена“, рекла актерката.


„На моите родители, 50-от роденден им изгледаше како пресметка со самите себе. За мајка ми тоа беше врвот на чудесното. Спој на раст, љубов и уметност. За мојот татко тоа беше врв на тагата“, истакнала Гвинет.Спонзорирани линкови

Маркетинг