Од јуниори, време е за сениори: Талентираната Марија Спасовска ќе дебитира на фестивалот „Макфест“ во Штип!

Точка

24/09/2022

21:10

3.517

Големина на фонт

а а а

Веруваме дека повеќето од вас се сеќаваат кога во 2018 година малечката Марија Спасовска ја претставуваше нашата земја на детскиот „Евросонг“, кој тогаш се одржа во Минкс - Белорусија.

Уште тогаш слаткото девојче од Скопје со преубав глас го привлече вниманието на домашната јавност, а многумина уште тогаш и предвидоа блескава музичка кариера.

Полека, но сигурно Марија веќе „запливува“ во сериозните музички води. Ако во 2018 таа беше во категорија јуниори, денеска слободно ќе кажеме дека таа е зрела да се префрли во категорија сениори.

Марија Спасовска оваа година за првпат ќе дебитира на сцената на еден од нашите најстари и најпопуларни фестивали, „Макфест - 2022“ во Штип.

Спасовска заедно со својот тим веќе почнаа да ги прават подготовките за фестивалот, а она што е фасцинантно за некој на нејзина возраст, е тоа што Марија ќе настапи како кантавтор на ова нејзино дебитанско појавување на фестивалот...
Спонзорирани линкови

Маркетинг