Поради ова ја изгубила својата важна сојузничка: Камила ја обожавала Меган и сакала да ѝ помогне, а потоа сè се сменило

Точка

24/09/2022

14:25

11.123

Големина на фонт

а а а

Сопругата на принцот Чарлс има повеќедецениско искуство со лошиот имиџ во медиумите и негативните коментари, па сакала да ѝ помогне на Меган Маркл да го избегне сето тоа. Меѓутоа, не наишла на добра реакција.

Животот во британското кралско семејство не е мед и млеко. Тука се славата, богатството, гламурот, свечените приеми, раскошниот накит, палатите, но и многу строги правила и забрани, па дури и во врска со најбаналните работи како нијанса на лак за нокти или чорапи.

За Меган Маркл, американската актерка која „преку ноќ“ се нашла во ситуација да влезе во овој свет, морала да биде шок средбата со тие правила, а британските медиуми сега пишуваат дека маќеата на нејзиниот сопруг принцот Хари сакала да ѝ помогне да се приспособи на тоа.


Кралицата Камила се обидела наводно да ѝ помогне на Меган, пишува во новата книга „Хари: Биографија на принцот“, а авторката Анџела Левин истакнува дека сопругата на принцот Чарлс срдечно ја прифатила неговата сопруга штом се запознале. Исто така било и кога се запознала со Кејт Мидлтон.

„Кралицата сопругот го знае подобро од било кој друг, колку и да е тешко да ве прифати кралското семејство сепак сакала да им помогне на Меган и Кејт“, истакнува Левин.

И таткото на Хари и маќеата се понудиле Меган да се почувствува прифатено.


„Чарлс уживал во разговорите со неа, особено за театар и уметност. Камила почувствувала дека нејзиното искуство се злоупотребува во јавноста, со навреди од медиумите и кралското семејство го ставила во позиција да ѝ помогне на Меган да се навикне на правилата на кралскиот живот“, вели Левин.

Меган Маркл инаку тие денови во интервјуата зборувала дека целото кралско семејство е неверојатно и дека сите се полни со поддршка.

„Заедно одеа на ручек и Камила поминуваше многу време советувајќи ја како да се носи со притисокот“, вели авторката.

„Се обидела да биде целосна поддршка, ѝ било драго што е нејзина менторка и ја носела на ручек. Извор тогаш ми кажа дека таа не сака да гледа некој како се мачи и дека ѝ се допаѓа Меган“.


Меѓутоа, не било сè идеално – Меган не делувала толку воодушевено од добрите намери на Камила.

„Меган делувала како сè да ѝ е здодевно, била недостапна и преферирала да оди по својот пат“, вели Левин.
Спонзорирани линкови

Маркетинг