Штипјанец со остар предмет ја нападнал својата девојка во Шуто Оризари

Макфакс

22/09/2022

17:33

1.314

Големина на фонт

а а а

На 21.9.2022 во 20:40 часот на бул. Гоце Делчев во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Центар го лишиле од слобода Е.А.(19) од Штип, затоа што околу 16:00 часот на ул. Пелагонија во Шуто Оризари – Скопје со остар предмет ја нападнал неговата 18-годишна љубовна партнерка и и нанел расекотини.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.Спонзорирани линкови

Маркетинг