3 важни работи кои можат да го подобрат сечиј лош сексуален однос

Точка

21/09/2022

20:09

8.110

Големина на фонт

а а а

За да изградите сексуална самодоверба, потребно е искуство. На тој пат, ќе ви помогнат и овие чекори поради кои ќе се чувствувате целосно задоволени.

1. Бидете кралица на сопственото задоволство

Познато е дека жените кои почесто се самозадоволуваат во сексот, во него наоѓаат повеќе задоволство поради тоа што знаат како да постигнат оргазам.


„Доколку тоа сè уште не сте го направиле, мора да најдете време да ги откриете вашите ерогени зони, како и интензитетот на допирот којшто најмногу ви одговара“, објаснува сексологот Емили Морс.

2. Научете да го гледате своето тело како сексапилно

За сексуалната самодоверба важна е љубовта кон сопственото тело, доживувањето на самите себе како сексуални суштества. За да ја постигнете оваа цел, важно е да вежбате. Облечете свилена долна облека, тесен фустан, облечете ги омилените високи потпетици или пак било кој додаток којшто ве прави да бидете посакувани и прошетајте во такво издание.


3. Кажете ги овие три магични зборови

Никој не може да ви ги прочита мислите, па доколку нешто сакате тоа мора и да го побарате. Ова правило особено важи во сексот. Доколку партнерот прави нешто во текот на сексот што ви се допаѓа, најдобро е да кажете: „ми се допаѓа“.
Спонзорирани линкови

Маркетинг