Магија на крилото на Кјелце: Наи го прелета целиот терен, па на мајсторски начин ја заврши соло акцијата

Дерби

15/09/2022

13:20

28.722

Големина на фонт

а а а

Започна новата сезона во Лигата на шампионите, а веќе на самиот старт видовме возбудливи, ефикасни натпревари, но и една супер магија на членот на Кјелце, Дилан Наи.

Полскиот претставник му одржа лекција на Нант и го совлада со 40-33 со тоа што потегот на мечот го имаше токму Наи кој во второто полувреме го прелета целиот терен, па некако си „асистираше“ за да потоа реализира од зад грб.

Мајсторија!!!Спонзорирани линкови

Маркетинг