Цел свет се смее поради ова видео: Граѓанин го прашал Чарлс да оди со него на пиво, а одговорот на кралот е урнебесен

Точка

14/09/2022

16:00

18.583

Големина на фонт

а а а

Кралот Чарлс III изминативе денови ја изненади јавноста со своите експлозивни реакции, но сега покажа дека и тоа како има смисла за хумор.

На интернет сега масовно се споделува видео старо неколку месеци, а во кое тој шеговитo одговорил на повикот за пиво кој му го упатил еден од граѓаните.

Во видеото кое е oбјавено на ТикТок Чарлс им мавта на собраните луѓе пред дворецот, а потоа еден од луѓето го повикува на пиво.

„Чарлс, сакаш да одиме на пиво?“, му викнал граѓанинот, а Чарлс потоа го замолил да го повтори прашањето поради тоа што не го слушнал добро.

Кога го сфатил прашањето, низ насмевка му возвратил: каде, на што сите присутни почнале да се смеат.

„Мора да ми препорачате некое место“, рекол Чарлс.

Многумина коментирале дека кралот Чарлс е приземна личност и дека има иста смисла за хумор како и покојната кралица Елизабета Втора.


„Чарлс изгледа како навистина пријатна и приземна личност“, коментирале луѓето.

Други додале дека претходно не им се допаѓал, но сега веќе почнуваат да го сакаат и дека сепак тој би можел да биде добар крал за граѓаните.
Спонзорирани линкови

Маркетинг