Неколку изданија на Хали Бери во кои изгледа како „милион долари“ – таа е доказ дека годините се само број

Точка

18/08/2022

15:20

8.380

Големина на фонт

а а а

Хали Бри е најдобар пример дека годините се само број затоа што таа и на 56 години изгледа подобро од кога и да е.

Како што еднаш истакнала за странските медиуми, таа вежба по шест пати неделно и веќе 10 години се занимава со бокс. Според нејзините зборови, боксот е најдобриот спорт за обликување на човековото тело кој постепено ја гради мускулната маса, но и го зајакнува телото.

„Го градите секој мускул и согорувате многу калории. Освен тоа, боксот го намалува стресот, ја зголемува самодовербата и дисциплината на човекот“.

Поради тоа не е ниту чудно дека секое бикини кое ќе го облече ѝ стои прекрасно и дека на 56 години може да го облече било кој модел на бикини за на плажа.

Без оглед на тоа дали станува збор за класичен модел или пак за оние кои се поатрактивни за човековото око, актерката знае како да привлече внимание.Спонзорирани линкови

Маркетинг