Жител на Кондово погоден од залутано зрно

Макфакс

17/08/2022

17:31

991

Големина на фонт

а а а

На 16.08.2022 во 22.00 часот во СВР Скопје од Градската општа болница „8 Септември“ било пријавено дека кај нив со повреда бил донесен А.Р. (28) од с. Кондово.

Според пријавеното тој со повредата се здобил од залутано зрно во неговиот двор во с. Кондово.

Полициски службеници излегле на местото и се преземаат мерки за расчистување на случајот.Спонзорирани линкови

Маркетинг