Елтон Џон конечно ја призна вистината за кралот на поп музиката: „Џексон ме вознемируваше...“

Точка

03/08/2022

23:27

10.180

Големина на фонт

а а а

Елтон Џон во своите мемоари, кралот на поп музиката Мајкл Џексон го нарекол „ментална и болна, вознемирувачка личност“.

Автобиографијата на 75-годишниот музичар „Me: Elton John“, преполна е со шокантни откритија од неговиот живот под рефлекторите, а во еден дел тој детално го опишува своето дружење со покојната ѕвезда.

Во својот живот, Џексон често бил опкружен со разни контроверзии, а наводно бил и тема во осудувачкиот документарец „Leaving Nederland: Michael Jackson and Me“ во кој Џејмс Сејфлак и Вејд Побсон искрено зборувале за тоа дека кога биле деца биле повикани на ранчот од пејачот во текот на врвот на неговата слава и го обвиниле за злоупотреба.


Елтон истакнал дека Џексон бил многу сладок додека бил само детска ѕвезда и дека немало назнаки за лошо однесување, но потоа раскажал дека пресвртот навистина се почувствувал.

„Во одреден момент од растењето започна да се издвојува од светот и од реалноста на начин на којшто тоа го прашеве Елвис Присли“, тврди Елтон Џон.

Понатаму, Елтон тврди дека забележал нешто погрешно во однесувањето на Џексон и започнал да погодува дека за тоа влијаеле лековите кои ги зел на рецепт.

„Бог знае што му се случуваше во главата поради лековите“, пишува во мемоарите.


„Секојпат кога ќе го видев во поодминатите години, се враќав назад во времето мислејќи дека тој ги загубил нервите“, истакнал Елтон и додал дека не го мисли тоа на безобразен начин, туку дека Мајкл бил навистина психички болен и вознемирувачка личност.

Инаку, во мемоарите се напишани и анегдоти, вклучувајќи го и организирањето на вечера на која Силвестер Сталоне и Ричард Гир речиси влегле во конфликт поради принцезата Дајана...
Спонзорирани линкови

Маркетинг